Skocz do zawartości

VW Golf 1 GTI, Revell, 1:24


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki lakier i po ilu dniach od lakierowania polerowanie? Takie ryski powstają, gdy lakier jest jeszcze za miękki. Jednakże, gdyby okazało się, że jest już wystarczająco twardy, to lecisz na nowo z pastami po kolei delikatnie polerując, żeby się nie przetrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Przepraszam wszystkich że to tak długo trwa. Czy całkowicie opuściło mnie zainteresowanie modelarstwem? Model czeka już prawie cały rok w szczelnym pudełku żeby się nim zająć. Mimo tego koronawirusa mam więcej pracy zawodowej jakoś na przekór. Ale postaram się coś popchnąć do przodu. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Malutki krok do przodu i może powrót do modelarstwa? Polerowanie dachu samochodu. Myślę że pastą coarse Tamiya trzeba zlikwidować te małe ryski od szlifowania. Już chyba wiem o co chodzi z tym polerowaniem. Wyszedł prawie idealny lustrzany dach.  Proszę o cierpliwość, może w końcu ukończę ten model.

Prawie idealna polerka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty, a tak się bałem tej polerki i nakładania budy na podwozie. Ale udało się. Może nie jest perfect ale zdjęcia nie oddają tego jak wygląda w rzeczywistości. Jestem zadowolony z wyglądu Golfa.

Wypolerowany i złożony - 1.JPG

Wypolerowany i złożony - 2.JPG

Wypolerowany i złożony - 3.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedużo zostało do skończenia mojego pierwszego modelu samochodu cywilnego. Ten hatchback to już klasyka ale i tak się jeszcze podoba. Pozostało mi jeszcze do zrobienia szyby, lusterka, wycieraczki, klamki i trochę malowania czarną matową farbą na karoserii. Nie wiedziałem że te końcowe prace pójdą tak w miarę szybko.

Prawie gotowy - 1.JPG

Prawie gotowy - 2.JPG

Prawie gotowy - 6.JPG

Prawie gotowy - 8.JPG

Prawie gotowy - 9.JPG

Prawie gotowy - 10.JPG

Prawie gotowy - 11.JPG

Prawie gotowy - 12.JPG

Prawie gotowy - 13.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy końcówce trzeba się dodatkowo skupić z uwagi, że to wykończeniówka i coś można łatwo spie....zepsuć, bo często myślimy już o końcu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GTiStyle napisał:

Cześć, możesz coś zdradzić na temat polerki? 

Polerowałem pastami Tamiya. Może powinienem się bardziej do tego przyłożyć ale jak na pierwszy raz efekt jest dla mnie zadowalający. Zauważyłem że na etapie średniej pasty Fine należy pozwolić aby pasta rozeszła się trochę po modelu i polerować końcówką która jest jeszcze na ściereczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byś chciał to daję linki do czcionki polskich tablic rejestracyjnych do instalacji na komputerze https://www.wykop.pl/wpis/21890673/jakby-ktos-sie-chcial-pobawic-to-w-ponizszym-linku/

 

oraz do generatora polskich tablic w internecie http://platesmania.com/pl/informer (tablicę trzeba pobrać i następnie dopasować rozmiarem do druku) (polskie tablice mają wymiary 520×114 mm, a czarne wg poprzedniego wzoru miały 520×120 mm)

 

a tu przykład wygenerowanej tablicy z internetowego generatora:

200059f7ff.png2000129387.png2000cdc9dd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już gotowy. Składało się go bardzo dobrze, części pasowały bardzo dobrze. Jak zwykle masa małych drobnych błędów i samochodu brakuje dużo do ideału. Ale gdy się położy go do gablotki to cieszy oko. Zapraszam do galerii.

Golf - 02.JPG

Edytowane przez Stalooki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.