Skocz do zawartości

VW Golf 1 GTI, Revell, 1:24


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuć jeszcze na papier 800, będzie lepiej. A najfajniej wychodziło mi na papierze 600, ale to guma musi być twardsza - w fujimi miałem ładny, miękki bieżnik, zmatowiło się super, Ale zaczęło trochę rwać bieżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 21:31, Stalooki napisał:

Zacząłem od wycięcia i przygotowania elementów z zestawu. Muszę powiedzieć że pasują one do siebie bardzo dobrze, nawet jestem tym mile zaskoczony. Będzie potrzebna jeszcze dokładniejsza obróbka żeby zlikwidować małe wypukłości (linie) powstałe w miejscach styku form ale nie jest źle. Takie wstępne wycięcie i przygotowanie elementów pozwala dokładnie zaznajomić się z instrukcją i zapoznać się z etapami prac jakie na nas czekają. A będzie tych prac trochę w tym modelu. Sam nie wiem ile pracy mam poświęcić temu modelowi.

Golf - przygotowane elementy.JPG

Nie powinno się najpierw wycinać wszystkich części.

Dopiero jak będą potrzebne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 11:23, GTiStyle napisał:

Obawiał bym się, że pomylę się z numeracją części czy coś. Aczkolwiek i tak bardzo ciekawie się zapowiada.

Ja też nie zauważyłem. 

Edytowane przez Bartishio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawkers - na kołach będą jeszcze pomalowane na czarno małe śrubki i środkowa część z logo VW, tak jak zalecają w instrukcji. Messer - właśnie że nie mam dużo czasu, warsztat ten już się ciągnie dosyć długo a jeszcze nie zrobiłem nawet połowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stalooki napisał:

Messer - właśnie że nie mam dużo czasu, warsztat ten już się ciągnie dosyć długo a jeszcze nie zrobiłem nawet połowy modelu.

Hmmmm, ciekawe co może być przyczyną :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
3 godziny temu, Stalooki napisał:

Jawkers - na kołach będą jeszcze pomalowane na czarno małe śrubki i środkowa część z logo VW,

To oprócz tego, polecam jeszcze nałożyć wash.:super:

Będzie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie gotowe i golf już stoi na kołach. Ta matowa czarna farba XF-1 jest bardzo podatna na wycieranie. Od razu błyszczy się tam gdzie się dotknęło, będę jeszcze musiał psiknąć na końcu w paru miejscach.

Podwozie.JPG

Już na kołach.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, "baranki"  wychodzą wsciekle błyszczące np. Boll oraz wszelkie marketowe) albo bardziej matowe np. app, sika, blachogum.

Preparaty są na bazie bitumicznej, więc są błyszczące w mniejszym lub większym stopniu.

Warto tez odróżniać baranki od pozostałych preparatów do konserwacji podwozia.

Używałes kiedyś takiej chemii?

Co nie zmienia faktu, że fabrycznie jedynki wyjeżdżały lakierowane od spodu a nie czarne.

 

Edit:

Myślę, że zamiast wiosłować pędzelkiem w płynie, moim zdaniem bez sensu, to warto poświęcić kilka minut na poszerzenie wiedzy np. takim filmem

 

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od konserwacji podwozia ale takiego matu nigdy nie widziałem. Jedyne co jeszcze używałem to fluidol. Skupiłem się na barankach bo chyba inne środki są transparentne.

Edytowane przez jakub476
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
47 minut temu, jakub476 napisał:

Jedyne co jeszcze używałem to fluidol

Fluidol, stosuje się w profilach oraz wewnątrz drzwi, przynajmniej ja tam go aplikowałem, i ma kolor brązowawy. Nie nakłada się go chyba na podwozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor podwozia dobierałem według instrukcji oraz z Airfix Model Magazine. I znowu brakuje mi wcześniejszego przestudiowania tematu, ale ogólnie wygląda to dobrze w kontraście z błyszczącymi innymi elementami podwozia.

Z gazety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stalooki napisał:

...., ale ogólnie wygląda to dobrze w ....

 

no właśnie wygląda to źle - 'prawie' wszystkie auta maluje się spójnie jednym kolorem (koledzy powyżej to pokazali jak było w przypadku tego modelu) - ja uważam że powinieneś to pomalować na czerwono bez połysku a następnie pociągnąć jakimś czarnym olejem (w sensie łoszem)  - grubo i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jakub476 napisał:

Nie jestem specjalistą od konserwacji podwozia 

No offence! Tak tylko zapytałem z ciekawości.

 

Ja uważam, że nie możemy decydować za autora czy robi według instrukcji czy chce zrobić replikę. Dokumentacji oraz rady właścicieli masz pod dostatkiem. Kwestia czy "Pan Porządek" da Ci dojść do głosu.

Te śrubki, które instrukcja każe malować na czarno to śruby do kół w kolorze stalowym.

Jeśli chodzi o podłogę oraz zakola też sugeruję tak jak Tombie, żebyś zrobił w czerwony kolor bez zbędnego połysku.

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, nie używam instrukcji do modeli, zawsze się okazuje, że to zły kolor ta kalka powinna być 1cm wyżej a te część lepiej było przykleić przed malowaniem.
I nie bardzo rozumiem o co chodzi gdy się martwicie o numeracje, przykleicie kierownice zamiast lampy czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.