Skocz do zawartości

F-16A, Hasegawa, 1:72


tlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w końcu skończyłem F-16 w barwach izraelskich, warsztat można było śledzić tutaj. Malowany był z ręki bez szablonów farami:

-ten niby zielony to Tamiya FX-21 (Sky)

-odcienie szarego to  Mr. Hobby H68 (Dark Gray i mieszany z białą)

-odcienie brązowego to Mr. Hobby H66 (Sandy Brown i rozjaśniany białą)

-czerwona Tamiya FX-7

-czarny Mr. Hobby H77

-biały Mr. Hobby H11

Wash, no cóż, miejscami jestem zadowolony a miejscami jest katastrofa, ale próbuję cały czas go opanować. Robiony farbami olejnymi dla plastyków. Na koniec model polakierowany Microscale Satin. Ten flaming na kacu udający smoka to moja robota, lepiej nie umiem. Samolot na konkurs nie leci tylko poleciał na półkę ? Mam satysfakcję, że sam coś zrobiłem ? 

 

 

Obraz1.png

Obraz2.png

Obraz3.png

Obraz4.png

Obraz5.png

Obraz6.png

Obraz7.png

Obraz8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz15.png

Z modelu jestem ogólnie zadowolny. No to teraz możecie zrzucać na mnie napalm.

PZDR

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z kolei to Twój model, ogólnie pierwsze co się rzuca w oczy to dziwny układ plam, izraelskie są dosyć charakterystyczne, kolory jak to kolory może być wina zdjęć. Teraz co do samej bryły. Brak odbiornika ciśnień powietrznych, rama owiewki jakby była monolitem.

 

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie to sie wypowiem :) Na moje robi bardzo fajne wrazenie, fajne plamy i cieniowanie. Nie bede odnosil sie do merytoryki bo nie wiem. Oszklenie tylko budzi jakies emocje. Widac ze szklo jest dosc grube i w sumie nie wiem jak ja bym sobie poradzil ale mam wrazenie ze jest niespasowana owiewka. Zwlaszcza tylna czesc oszklenia. Ogolnie model fajny.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, smialus napisał:

Który z kolei to Twój model

Szósty. I cały czas próbuje skleić w sensowny sposób, może się do tego nie nadaję...? moją największą zmorą, przynajmniej tak mi się wydaje, jest wash, którego nie mogę opanować, aczkolwiek ten myśliwiec nauczył mnie kilku rzeczy, także myślę, że następny model będzie lepszy. Nawet kabinę będę "łoszować" i nanosić ślady ekspoatacji, oczywiście delikatnie.

13 godzin temu, smialus napisał:

ogólnie pierwsze co się rzuca w oczy to dziwny układ plam

No przeglądałem dużą ilość zdjęć w necie i jakoś nie zauważyłem, żeby kamo było malowane od krzywików i linijek, ale dzięki za uwagę.

12 godzin temu, sebastain napisał:

jest niespasowana owiewka

Owiewka jest spasowana bardzo dobrze, tylko nie przyklejona. Dlatego może być takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model, kolejne doświadczenia. Podoba mi się godło na ogonie, z tego co pisałeś w relacji malowałeś je od ręki. Oprócz wymienionych już przez kolegów mankamentów zauważyłem jeszcze: krzywo naklejoną gwiazdę na prawym skrzydle i pomalowane na szaro, kolorem spodu bomby i rakiety, oraz czerwone Sidewindery na końcach skrzydeł. Jeśli miało to być uzbrojenie ćwiczebne, to takie w Izraelu jest malowane na niebiesko. Wnęki podwozia, w przeciwieństwie do umorusanego samolotu, są dziewiczo białe.

Oprócz tego linie podziału w przypadku izraelskich samolotów w tej skali wychodzą dość ostro, bez rozmycia. Zakładam, że malowałeś od ręki, bez maskowania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, GreGG24 napisał:

oraz czerwone Sidewindery na końcach skrzydeł. Jeśli miało to być uzbrojenie ćwiczebne, to takie w Izraelu jest malowane na niebiesko.

Sugerowałem się zdjęciami z czerwonymi rakietami np: https://aviationphotodigest.com/nevatim-air-base/

13 godzin temu, GreGG24 napisał:

pomalowane na szaro, kolorem spodu bomby

Sprawdzałem też w necie kolory, wydawało mi się, że są tego samego koloru.

13 godzin temu, GreGG24 napisał:

Oprócz tego linie podziału w przypadku izraelskich samolotów w tej skali wychodzą dość ostro, bez rozmycia. Zakładam, że malowałeś od ręki, bez maskowania.

Dokładnie tak, malowałem od ręki bez maskowania, chciałem spróbować malowania bez nich, a także próbowałem osiągnąć, choć trochę, efekt eksploatacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 12:09, tlb napisał:

No przeglądałem dużą ilość zdjęć w necie i jakoś nie zauważyłem, żeby kamo było malowane od krzywików i linijek, ale dzięki za uwagę.

Nie chodzi mi od czego są malowane, Twoje nie odzwierciedlają układu jaki  powinien być... Dałeś link do malowań więc teraz postaw swój model i porównaj układ plam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smialus napisał:

Dałeś link do malowań więc teraz postaw swój model i porównaj układ plam ?

No wiem, nie wszystko wyszło dokładnie jak powinno. Wiem, że jest trochę  "odchyleń". Ale tak mi się fajnie malowało, że przestałem zwracać większą uwagę na dokładniejsze odwzorowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Solo napisał:

W następnym zrobisz lepiej, tego się trzymaj. :)

Chodzi o to, że w tym przeświadczeniu cały czas żyję :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.