Skocz do zawartości

KingTiger Porsche


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Zrobiłem sobie modeli KingTigera z wieżą Porsche od Dragona w 1/72.

Model wyszedł jak wyszedł, ja specjalnie zadowolony nie jestem, wszystko zepsuła zielona Pactra (Boże, jak ja żałuje, że nie kupiłem Humbrola). Postanowiłem także poćwiczyć obicia.

Prosiłbym o w miarę niski wymiar kary, ponieważ jestem mocno początkujący.

A oto zdjęcia

p4010277rw5.jpg

p4010278kx7.jpg

p4010279rx7.jpg

p4010280ke4.jpg

p4010281iv4.jpg

p4010283ji5.jpg

p4010284zg5.jpg

p4010285vo8.jpg

p4010286zi8.jpg

 

Proszę o komentarze.

Pozdrawiam. Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he Witam KamikazePL,

Widzę, że Koenig Tiger gotowy. No całkiem nieźle jak na Twoj drugi model. Zdecydowana poprawa po Nashornie. Jednak nadal przed Tobą wiele pracy. Farba położona dość dobrze, Dunkelgelb chyba nieco za ciemny, pasowałoby nanieść jakieś ślady eksploatacji. Te obicia są nieco zbyt podobne, Można przetrzyć gąski metalizerem, warto by zapuścić rozcieńczoną farbę ciemną w zakamarki i linie, co by ożywiło modelik, ale generalnie spox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu był zimmerit, więc za gęsta farba tak wielkich spustoszeń nie poczyniła (bo zapewne o tym mówisz co do Pactry - imo farba lepsza niż humbrol pod pędzel bo łatwo rozcieńczalna, nie śmierdzi i łatwiej się myje po niej sprzęt).

 

Kilka uwag podstawowych:

- przydałoby się trochę szpachli np na szparę między wanną a górną częścią kadłuba na przodzie

- nakładaj 2-3 cieńsze warstwy aby pokryć w całości danym kolorem powierzchnie - nie może nic prześwitywać

- te przetarcia to takim szarym kolorem? imo bliżej im do obić, a te powinny być mniejsze (małym pędzelkiem) i ciemniejsze. Ale pomysł ok - ważne że się starasz.

- ważna sprawa - metalowe elementy typu liny, gąsienice, karabiny w zasadzie powinno malować się na czarno i przetrzeć suchym pędzlem-gunmetalem. Lepiej trochę tak wyglądają, nie "srebrzą się". Ale każdy na początku i tak daje jednolicie srebrem, więc nie ma co rwać włosów z tego powodu.

 

Problemów typu krzywo sklejone/odwrotnie itp nie widzę, a więc masz już za sobą pierwszy etap - dobre sklejenie. Czyli pora pracować nad malowaniem

Pozdrawiam nowego członka modelwork.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo dobry kierunek...oby tak dalej. Dbaj o szczegóły jak. np tłumiki. Farba naprawdę dobrze położona! A co do humbrola-wymaga pewnego doświadczenia. Ja sam go jeszcze "nie umiem" Polecam na początek jednak pactre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za opinie, gąski przetrłem metalizerem, ale nie widać na zdjęciach, z obiciami przesadziłem to wiem, a co do farb, mnie się lepiej na tym modelu malowało Humbrolem, bo ładnie pokrył za pierwszym razem. W tym modelu także zapuściłem czarną farbę w większe linie podziału, ale za mocno rozcieńczyłem i po wyschnięciu nic nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeżeli chodzi o malowanie to faktycznie jakoś za bardzo bije po oczach ten kolor zielony. Można by lekko stonować te dwa kolory pactrą kolor piaskowa ( sand, nr nie pamiętam), malując powierzchnię czołgu dosłownie lekko zabrudzoną wodą tą farbą, aż do porządanego skutku ( zazwyczaj kilka razy) Powinno to stonować kolory. Rury wydechowe powinny być pokryte rdzą i wiem, że zaraz odezwą się przeciwnicy rdzy, ale bądź co bądź na rurach to ona miała prawo być.

Co do malowania pędzlami , to ja też nimi maluję i uważam, że pod pędzel nie nadaje się humbrol a właśnie pactra. Jeżeli malujesz pactrą to jedna moja uwaga ( ale jest to moje zdanie) : rozcieńczaj ją wodą przy malowaniu. ( na dosłownie 7-8 kropel pactry, dosłownie tyle co zalanie dna nakrętki tej fabry dodawaj około 2 kropel wody). Uwierz mi, że wtedy co prawda musisz części malować ze dwa razy a i nawet więcej, ale farba naprawdę ładnie pokrywa model.

Co do obić to ciekawy sposób na ich robienie przedstawił Artur Wałachowski na tym forum, musisz poszukać jego pojazdu ( bodajże jakiegoś sdkfz). Generalnie ciężko chyba jest zrobić obicia w skali 1:72. Piszę tak, bo sam preferuję 1:35 i przy "maluszkach" z 1:72 to naprawdę trzeba mieć wyczucie.

Jeżeli jesteś faktycznie początkującym to popróbuj najpierw jednobarwny kamuflaż, dla przykładu jedynie słuszny panzergrau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na poczatki to nie jest zle.

Poczytaj troche w necie, a ten model wez na warsztat eksperymentalny.

Masz juz sidolux, jakis pigment, i farbe olejna artystyczna.

Jak nie to trzeba kupic i do zabawy.

Pozdrawiam.

A z farb to polecam Vallejo a nie blyszczaca pactre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błyszczącą? Chyba tylko Gloss? Jak błyszczy to przecież można matem ją potraktować. Vallejo nie próbowałem, zatem nic na ich temat nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactra najlepsza pod aerograf dużych powierzchni pędzlem nie pomalujesz.

Mocno rozrzedzoną jak najbardziej, tyle, że kilka warstw trzeba nałożyć i żadne grudki nie zostają.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym malowałes te obicia, ale są zdecydowanie za durze!!! Spróbuj zrobić to cieniutką szpilką, będzie bardziej subtelnie,zimmerit na czołgu przecież był materiałem sztucznym , nakładanym przeciw magnetycznym niespodziankom wroga, więc

na nim nie ma prawa być obtarć w metalicznym kolorze, musisz trochę go uszkodzić i potem zrobić obtarcie itp, brakuje wasza, cieniowania , suchego pędzla. jestem samolootwcem, ale sam czaje się na jakiś czołg. powodzenia w próbach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, z tymi obiciami nie trafiłem, bo nie dokońca przemyślałem co chcę zrobić, co do washa i innych technik to muszę jeszcze trochę teorii poczytać, ale napewno później popróbuje

Obicia bardzo łatwo i bezpiecznie robi się przy pomocy farb olejnych dla plastyków. Kładzione na lakier błyszczący lub półmatowy dają się łatwo zetrzeć (nawet następnego dnia) co daje prawie nieograniczoną ilość poprawek. Najlepiej użyć do tego jakiegoś ciemnego koloru i na krawędzie nakładać kantem małego pędzla. Przy odrobinie wprawy da się uzyskać niezłe efekty - nawet w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.