Skocz do zawartości

OT-90 (Obrneny Transporter vzor 90)


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Blacha:

Niektóre z marek wina, korki otulone są folią, a w zasadzie blachą z "ołowiu" a w zasadzie jakiś stop cyny. Łatwiejsze w obróbce ale i mniej trwałe. Ewentualnie krem do golenia, najtańszy z tubki po 3 zł. niektóre blaszane, blacha podobna do tej z "banderoli" wina. Bardzo łatwa w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po rozlicznych próbach wymiany lufy KPVT na RBModel, niestety poległem. Wszystkie próby wykonania jarzma choć trochę zbliżonego do oryginału-zakończyły się niepowodzeniem. Browar i Prosecco komisyjnie zniszczone. Lufa się przyda do BRDM-2 Late Trumpetera- tam wymiana jest banalnie prosta. Brzydką plastikową pomaluję gunmetalem i przetrę suchym pędzlem jakimś metalizerem np. old iron. Muszę w przyszłości popracować nad metaloplastyką. Na razie model trochę zmodulowany Hataką A113, która zaczyna przypominać kolor znany z T-34 -4BO.  Malowanie farbą Hataka aerografem Aerograf Harder & Steenbeck Infinity CRplus dysza 0,15 mm to totalna porażka. Sprzęt zapchał się od razu- farba rozcieńczana i rozmieszana w kieliszku dedykowanym przez producenta Hataka HTKXP01.- przed wlaniem do aero.  Poszło dopiero Iwatą HP-CS 0,3 mm. Jutro zmontuję górę kadłuba z dołem, podwozie i błotniki. Przed tym zabiegiem trzeba przykurzyć trochę boki wanny kadłuba. Potem powierzchnie te będą trudno dostępne.

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Złożyłem i skleiłem wszystko do kupy. Gąsienice sklejone klejem Tamiya Extra Thin Cement zostały pomalowane farbą Track Primer AK Interactive. Po wyschnięciu podkładu- potraktowałem je Track Wash  AK Interactive. Przy próbie ich ułożenia na kołach, rozpadły się, olejny wash rozpuszcza klej Tamiya. Następne ogniwka skleję czymś mocniejszym np. Revell Contacta. Kolor wyszedł zbyt bardzo ruski, dlatego poprawię go odcieniem olive drab z dodatkiem transparatora.  Poprawki malarskie i tak są konieczne, ponieważ po sklejeniu połówek kadłuba i doklejeniu błotników, tu i ówdzie pokazał się klej.  Mam nadzieję, że jutro w Święto Pracy uda mi się dokończyć malowanie kolorem docelowym.

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak jak pisałem wcześniej. ruski kolor został przełamany amerykańskim olive drab z dodatkiem transparatora, następnie rozjaśniony olive drab z dodatkiem białego i zagruntowany lakierem gloss varnish. Zawsze gruntowałem model pod kalki Sidoluxem super połysk do paneli, tym razem postanowiłem wykorzystać profesjonalny specyfik- błyszczy się jak psu jajca....Zdjęcia z telefonu przy kiepskim oświetleniu.   Kolor bardzo przekłamany. Lakier schnie - jutro kalki.

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Transporter dostał numer taktyczny i narodowe oznaki rozpoznawcze. Kalki położone na powierzchnię pokrytą błyszczącym lakierem bezbarwnym i zmiękczone płynami Wamod - na kalki i pod kalki. Płyn ten niestety reaguje z podłożem - farba jaśnieje (płowieje). Mam nadzieję, że jakiś filtr zniweluje różnice w kolorze.   

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnisz trochę oznaczenia a będzie wyglądało że malowali bez zasłaniania i malowania na nowo oznaczeń tak naturalnie powojskowemu powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2020 o 17:40, Adams M1A1 napisał:

Strzeliłeś strasznego babola z prawej strony modelu masz bardzo krzywo przyklejoną czeską kokardę:rozga:.Pozdr. A.

No może trochę krzywo. Farba khaki ukryje wszystkie braki. Rumcajs się nie zorientuje, a Krecik z perspektywy ziemi też nie będzie protestował.....? Dzięki za obywatelską czujność!!!! Pójdzie filtr i jakiś delikatny wash. Może trochę jeszcze jakiś afrykański kurz....z Nowej Dęby.?

Na osłodę trochę smrodu i hałasu.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dalszy etap agrotunningu OT-90. Pojazd dostał belkę do samowyciągania - ukradzioną od T-72 Tamiya oraz łopatę od T-55 Miniartu. Gotowa do montażu jest antena od RbModel.  Czekam jeszcze na kalki z nr 203 na tylne drzwi. Potem sidolux , filt oraz wash.  Obić nie będzie, niektóre krawędzie przetrę ołówkiem o twardości B.

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po paru miesiącach przerwy, odkopałem Czecha z modelarskich czeluści (w międzyczasie dłubałem Tiger I Late Dragona i T-72 Tamiya oraz KTO Rosomak- wersja bazowa- warsztat wkrótce)). Dostałem i przykleiłem brakujące kalki z numerem na tył -drzwi. Pozostało dorobić skórzane troki do mocowania plandeki na wieży. Pytanie do znawców tematu- z czego dorobić paski. W opcji mam taśmę 1 mm Tamiya, papier śniadaniowy, folia aluminiowa. Tak ja na fotce poniżej- bez plandeki.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, martinello napisał:

Jakiej mają być długości i ile sztuk ?

Może znajdę jakiś blaszany z innego pojazdu (mam tego trochę :) )

Dziękuje za odzew. Pasków ma być 4 szt. Długość zmierzę jak wrócę z pracy do domu, na oko coś ok. 10-12 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2020 o 19:42, robertmodelarz napisał:

Po paru miesiącach przerwy, odkopałem Czecha z modelarskich czeluści (w międzyczasie dłubałem Tiger I Late Dragona i T-72 Tamiya oraz KTO Rosomak- wersja bazowa- warsztat wkrótce)). Dostałem i przykleiłem brakujące kalki z numerem na tył -drzwi.

 

61.-ot-90.jpg

Ale znak przynależności państwowej  z prawej strony dalej nie poprawiony:rozga:. Powinno być jak na tym zdjęciu powyżej . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 12:39, mihuszek napisał:

Na tej belce chociaż to łączenie elementów zeszlifuj bo kłuje w oczy.

Dziękuję za uwagi - belki miałem dwie od T-72 - jedna oszlifowałem, a drugą nie. finalnie leżały obok siebie. Pech chciał, że wkleiłem tą nieoszlifowaną. 

Co do czeskiej rozety to wzorowałem się na tej fotce. Mam zapasową!!!!

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Dziękuję za uwagi - belki miałem dwie od T-72 - jedna oszlifowałem, a drugą nie. finalnie leżały obok siebie. Pech chciał, że wkleiłem tą nieoszlifowaną. 

Co do czeskiej rozety to wzorowałem się na tej fotce. Mam zapasową!!!!

OT-90_Kladno_CZ_191.jpg

Co do tej belki to nie prościej było ją  dorobić z kawałka gałęzi :mrgreen:?  A co do tego zdjęcia to widzisz sam  Przyjacielu że jest to jakiś egzemplarz  "cywilny" -zdemilitaryzowany :mrgreen:,  pomalowany fantazyjnie , rozczulający jest zwłaszcza  ten bajerancki numer taktyczny. Bardziej wiążące jest to zdjęcie  z ZN-u (?) które zamieściłeś wcześniej , widać że są to pojazdy wojskowe , a takie sprawy jak malowanie znaków przynależności państwowej ( w tym wypadku kokard) jest w przepisach bardzo wyraźnie określone , to tak jakby naszą szachownicę namalować z odwróconymi kolorami .Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Po ponad półrocznej przerwie, dokończyłem model. OT-90 dostał metalowe liny z EUREKA XXL z uchami od T-34 oraz antenę RbModel.  Transporter został potraktowany zgodnie z zasadami sztuki tj.

- sidolux po naklejeniu kalkomanii

- po całości wash -brązowy od AK Interaciwe

- trochę pigmentu Europe Earth  AmmoMig

- na podwozie akrylowy wash Vallejo European Dust

- delikatny kurz farbami akrylowymi o kolorach earth i dust

- na koniec matowy lakier bezbarwny

Zapraszam do galerii:

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.