Skocz do zawartości

PZL P 7 a - Arma Hobby 1:72


Toke

Rekomendowane odpowiedzi

Z wielką przyjemnością zakładam swój pierwszy warsztat, po powrocie do modelarstwa.

Nie miałem z tym hobby styczności przez jakieś co najmniej 20 lat, dużo się zmieniło przez ten czas. 

Na początek wybrałem sobie model od Arma Hoobby - PZL P7a.

To taki trochę sentyment, ale też zamiłowanie do polskich konstrukcji z dwudziestolecia międzywojennego.

Zakupiłem zestaw expert, do tego dokupiłem tablicę od Yahu, i zacząłem powoli działać.

Poniżej kilka fotek z tego co udało się zdziałać, niestety dalsze etapy muszą poczekać, nie udało mi się kupić wszystkiego co potrzebne w miejscowym sklepie, zamówiłem więc w Exito, i drugi dzień czekam na jakąkolwiek reakcję ze strony sklepu - na razie cisza...

A czekam na podkłady, by móc pomalować wnętrze i działać dalej.

Model skleja się jak dotąd bardzo przyjemnie, wszystko do siebie pasuje, choć trzeba trochę z nadlewkami powalczyć.

Zaskoczyło mnie to że jakoś sobie poradziłem nawet z tymi najdrobniejszymi blaszkami, a tego obawiałem się najbardziej.

Model kleję Tamiyą Extra Thin , oraz Kropelką w żelu do blaszek.

 

_MG_0482.jpg

_MG_0483.jpg

_MG_0485.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację, mogłem z tym poczekać, ale koniecznie chciałem już coś zrobić przy modelu :)

Teraz czekam na wysyłkę podkładów, aby móc pomalować wnętrze.

Przy okazji ciągle się zastanawiam nad kolorem wnętrza, bo pojawiają się informacje zarówno o srebrnym, jak i jasnszarym.

Skłaniam się bardziej w stronę srebrnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update - pomalowałem na srebrno wnętrze kadłuba, użyłem pomarańczowej Hataki z zestawu do polskich samolotów.

Pierwszy raz malowałem aerografem, wcześniej poćwiczyłem trochę na kartce - fajna zabawa :)

Wnętrze przybrudziłem trochę Panel Linerem od Tamiyi.

Wygiąłem też tablicę od Yahu  - udało się to zrobić  bez jej rozbierania, tablica na tylnej blaszce ma głębokie nacięcia które pękły jak zacząłem giąć tablicę, co zapobiegło jej rozwarstwieniu.

W poniedziałek pewnie reszta prac nad wnętrzem.

 

_MG_0487.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wkleiłem resztę detali do wnętrza kabiny, następnie zamknąłem kadłub, przykleiłem na lakier bezbarwny prawie wszystkie blaszki, i teraz zostawiłem do wyschnięcia.

pomalowałem płat podkładem - wieczorem może spód dostanie kolor.

Mam pytanko - na jaki kolor pomalować wewnętrzną stronę osłony silnika ? 

Khaki tak jak na zewnątrz,czy może srebrny ?

Poniżej fotka wnętrza przed zamknięciem, na zdjęciu wygląda na strasznie umorusaną, na żywo wygląda dużo lepiej, przynajmniej w mojej ocenie , a ta jak wiadomo obiektywna nie jest :)

 

 

_MG_0492.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac ciąg dalszy.

Płat dostał czarny podkład One Shot Primer od Miga, a potem kolory, kadłub podkład i kolor na dolne powierzchnie statecznika poziomego.

Dziś pewnie kadłub dostanie kolor - Light Polish Khaki od Hataki z pomarańczowej serii.

Pierwszy raz malowałem aerografem, i bardzo mi się to spodobało.

Starałem się zrobić coś na zasadzie pre shadingu - nawet coś tam delikatnie wyszło. :)

 

 

_MG_0503.jpg

_MG_0501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac nad samolocikiem ciąg dalszy, kadłub dostał kolor i kalki, płat również, następnie kalki zabezpieczyłem bezbarwnym lakierem satynowym od Hataki.

Silnik pomalowałem,  następnie  dokleiłem rury wydechowe, które również pomalowałem.

Do kadłuba dokleiłem wszelkie drobiazgi, wieczorem pewnie posklejam płatowiec w całość.

Silnik tylko założony na sucho do fotek przed przyklejeniem do samolotu dokleję jeszcze jego osłonę oraz śmigło.

Fajny taki powrót po latach, ale ilość baboli jakie zrobiłem do tej pory przeraża, ale też płynie z tego nauka na przyszłość :)

 

 

 

_MG_0529.jpg

_MG_0530.jpg

 

_MG_0533.jpg

Edytowane przez Toke
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, to właśnie jeden z tych baboli, ten na szczęście można łatwo skorygować - zamówiłem już materiał o odpowiedniej średnicy.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toke napisał:

To prawda, to właśnie jeden z tych baboli, ten na szczęście można łatwo skorygować - zamówiłem już materiał o odpowiedniej średnicy.  :)

Świeczka + kawałek ramki i masz świetny surowiec o średnicy jakiej chcesz. 

Zasadnicza treść od 3 minuty:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O widzisz :)

Dzięki, przypomniałeś mi technikę o której zapomniałem, a dawniej faktycznie tak się pręciki pozyskiwało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. W ramach poprawiania drobiazgów możesz jeszcze przemalować dyszę Venturiego na czarno, a końcówkę pompki sprężonego powietrza do rozrusznika (wihajster po lewej stronie kadłuba) na srebrno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.