Skocz do zawartości

Porsche lakierowane i polerowane w jeden dzień ;)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, GTiStyle napisał:

Cześć,

Śrubki i wentyle jak powstały?

Top Studio

56 minut temu, toled napisał:

Chciałem pokazać jak wygląda GX 100 z polerką po 48h...ale kurde nie wiem czy to polerować w ogóle:D

Się okaże za jakieś 2 tygodnie :)

 

Żeby nie było, że zaciski to jakieś "Nołnejmy" .... ?

MMyVQPh.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, toled napisał:

Chciałem pokazać jak wygląda GX 100 z polerką po 48h...ale kurde nie wiem czy to polerować w ogóle:D

Co jest pod tym lakierem bezbarwnym ?

1 godzinę temu, Dorotka napisał:

Mniej więcej gotowe ?

Trochę mi nie pasują zarysowania na tarczach, powinny być po okręgu. Chociaż na żywo i tak pewnie nie widać, tylko lampa przy fotografowaniu ten szczegół wyolbrzymia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, nn31 napisał:

Trochę mi nie pasują zarysowania na tarczach, powinny być po okręgu. Chociaż na żywo i tak pewnie nie widać, tylko lampa przy fotografowaniu ten szczegół wyolbrzymia.

Hm... Faktycznie jakoś lampa wybiła te poprzeczne... Mówi się trudno ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dorotka,  mam pytanie - jak przygotowałeś aerograf i jak czyścisz go po malowaniu lakierem (np. Dwuskładnikowym )?

 

Kiedyś (kilka lat temu) słyszałem o nitro,  ale on momentalnie zjada oring gumowy.  Potem słyszałem o jakimś oringu ceramicznym, ale to nie bylo za bardzo nigdzie w necie dostępne (nie mówiąc Już o stacjonarnych sklepach modelarskich).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rabbit666 napisał:

....

 

Praktycznie maluje jedynie aerografami H&S, a one mają teflonowe uszczelki. Do czyszczenia używam albo dedykowanych rozpuszczalników poszczególnych producentów, albo polskiego rozpuszczalnika Dragona, takiego dostępnego w większości drogerii.  Do bezbarwnego mam jeden dedykowany aero i nim zwyczajnie koloru nie maluje (H&S Infinity).  Dwa pozostałe używam osobno do kolorów jasnych i ciemnych (H&S Evolution).

Jak je przygotowuje? Nie wiem dokładnie o co pytasz, ale zwyczajnie o nie dbam, co sprowadza się do przepłukania po każdym malowaniu i zalaniu rozpuszczalnikiem, jeżeli jest kilka dni malowania. Jeżeli nie to czyszczę i wędrują do pudełka. Najważniejsze, żeby nic nie zaschło i to chyba tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamerio napisał:

Ten znaczek - po prostu wow :o Lusterka też świetnie wyglądają - masz jakiś link gdzie nabyłeś tą folię? Czym i jak idealnie docinasz ją do danego kształtu?

Dzięki!

Folia jest z firmy T2M. Kupiłem jakiś czas temu kilka arkuszy na hobbyeasy. Tnie się to nożyczkami (tylko dobrymi) i skalpelem. Wycinam kształtkę z taśmy Tamki, przyklejam ją do folii i tnę... Z reguły, za jakimś dziesiątym razem, pasuje ?

 

Dopasowywanie szkiełek na zegary... 2.2 mm okazały się jak widać za małe, trzeba robić 2,4... ?

 

QUXzvWX.jpg

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.