Skocz do zawartości

T-55A Tamiya 1/35 LWP


johnrambo

Rekomendowane odpowiedzi

Więc nadszedł moment na kolejny model, choć poprzedni Maus nie skończony z braku pomysłów na wykończenie malowania . W oczekiwaniu na oświecenie i przypływ talentu zabrałem się za kolejnego pułkownika z szafy :) - T-55 + lufa RB model, gąsienice Friulmodel. Na początek czarny podkład, później XF-81 (ciężko było mi wybrać farbę, nie chciałem ładnej ruskiej zieleni, bo takiej nigdy na żywo w polskim t-55 nie widziałem, wszystkie pojazdy są jakieś takie brzydkie brązowo-zielone). Kolor wyszedł na zdjęciu przekłamany. Jakim teraz kolorem to lekko rozjaśnić/zmodulować ? Oczywiście ponieważ, jestem amatorem wszystkie wskazówki/krytyka  mile widziane :)

20200326_113138.jpg

20200326_125134.jpg

 

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli to drugie zdjęcie to ma być brązowo-zielony kolor to wątpię żeby dało się coś z tym zrobić ? Na początek proponuję jeszcze raz to obfocić tak, żeby było widać coś zbliżonego do faktycznego koloru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym sikałem swoją 55 Tamiya 10ml Acrylic Mini XF-62 Olive Drab potem rozjaśniłem z dodatkiem białego.

 

Zresztą jest gotowy zestaw Hataki do pojazdów LWP.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, martinello napisał:

Tylko że ta hataka jest czerwona - a to podobno kłopotliwe w malowaniu aerkiem...

@johnrambo - jesli zostaną Ci jakieś niepotrzebne ogniwka z friula - to chętnie odkupię, wymienię etc.

 

 

Hataka już się poprawiła. Pierwszy wypust był wadliwy. Problem został tu opisany:

Jest już wszystko Ok. Bardzo ładne matowe kolory- świetne krycie.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie słuszne i prawidłowe kolory pojazdów LWP. Próbka koloru na transporterze SKOT 2A/AP.

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, thor_ napisał:

Szkoda, że to zdjęcie nie jest czarno białe byłoby łatwiej ustalić kolory ?

 

Tu masz czarno-białe fotki SKOTA w tym artykule:

https://docplayer.pl/106555543-Transportery-opancerzone-i-bojowe-wozy-piechoty-ludowego-wojska-polskiego.html

https://vestnik-rm.ru/news/oborona-i-bezopasnost/skot-ot-64-luchshij-btr-varshavskogo-dogovora-60-h-godov?print

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Tu masz czarno-białe fotki SKOTA w tym artykule:

Żartowałem z tym czarno białym ? To taki wkręt do zdjęć które wkleiłeś bo ich jakość w kwestiach "dopasowania koloru" jest bądź co bądź wątpliwa ? Sorki za zamieszanie ? Za długo chyba siedzę w chacie przez to koronaświństwo i głupawkę dostaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  więc przyciemniłem trochę i lekko zmieniłem odcień na zielonkawy - wyszedł kolor T-shirt BW- niestety nie udało mi się uchwycić aparatem koloru.  Jutro spróbuję jakoś to pociągnąć dalej, może filtr jakiś dać, tylko obawiam się, że wtedy wash będzie mniej widoczny ? 

ten.jpg

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak narazie kolego to tylko malowanie planujesz polskie ,bo model to sowiecki . Nawet na wzór do produkcji nie dostaliśmy w takiej konfiguracji. Na forum jest świeży temat o polskich T55 i pochodnych , tam wszystko napisane czym polska wersja się różniła pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnrambo napisał:

... na szafie czeka lepszy T-55 AM 2B Takom...

Ale wiesz, że to też nie polski, mimo pudełkowego malowania  ?

Przy okazji - sprawdź gąsienice w swoim modelu T-55AM2B - w moim ok. 15 ogniwek RMSh jest niedolanych...

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dzięki za czujność :)  - ale tego zrobię w niemieckim malowaniu  z podstawką  z  murem  berlińskim, tyko muszę figurki upolować.  Na gotową Meridę zaczekam z Miniart.  Tymczasem próbuję ratować  te malowanie jakoś, żeby na półce w kącie postawić. A więc jakieś pseudo cieniowanie robię, mama stwierdziła co on taki czarny... kurczę będę jeszcze rozjaśniał więc :) . Do rozjaśnienia użyć białej czy jakieś piaskowej ?  

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc... ten tamiyowski xf-51 kolor jakiś dziwny wyszedł, do tego na górze kadłuba farba osiadła jakaś taka "szorstka" - ale to mój drugi model po kilkunastu latach przerwy, więc nadal próbuję. Ogólnie model spisałem na straty, bo jakiś taki mało szczegółowy mi się wydaje przy nowych produktach. Kupiłem na próbę niepolecane farby a. mig, bo nie mogłem dobrać koloru - o dziwo jakoś poszło, choć samo malowanie ze względu na szybko schnącą farbę w aerografie (mała ilość, częste uzupełnianie) jest powolne. Raczej przerzucę na te farby - przynajmniej do cieniowania i nadania właściwego koloru, dodatkowo powierzchnia jest gładka i ma lekką satynową powierzchnię - co wg. mnie wygląda w przypadku polskich wypolerowanych czołgów - właśnie dobrze. Mycie wamodem niestety zajęło dużo czasu - trzeba się spieszyć z klejeniem modeli, bo mam wrażenie, że czas coraz szybciej leci (na warsztacie na tą chwilę mam Goździka, t-14 Armata oraz Sturmtigera oraz do dokończenia t-72) - nigdy nie sklejałem kilku modeli na raz - ale na forum MW wyczytałem, że można i spróbowałem  :) . Wracając do t-55 - oczywiście nie jest to polski t-55 tylko ruski model udający polski. Kalkomania numer  4778 oczywiście zmarnowana :( , na tej skrzynce na wieży nie przyległa  w tym wklęsłym kółku dobrze, mimo zastosowanie płynów przed i po mr.hobby. (Jak by ktoś miał na sprzedaż ten numer - to chętnie odkupię). Ponieważ nie umię profesjonalnie malować modeli -  to nie wiem co robić dalej ?  Malować to lakierem błyszczącym lub matowym ? Czy jakieś zacieki itp. trzeba  robić ?  Chętnie poczytam Wasze pomysły jak to dokończyć (Mausa również chętnie bym dokończył).   A i jeszcze pytanie techniczne te zbiorniki na paliwo to gdzie mają wlew ? 

20200405_163729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze to wyszło. Daj wash na model, a potem oleje i pigmenty:

 https://www.youtube.com/watch?v=pGARqBz8vJs

https://www.youtube.com/watch?v=uV26I1WQ01U

https://www.youtube.com/watch?v=zTIzUSP0WMU

Zrób delikatne  ślady eksploatacji - przeleć krawędzie grafitowym miękkim ołówkiem, parę kropek obić, plamy paliwa i oleju przy zbiorniku, okopcenie wydechu. Na to lekki kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 23:39, johnrambo napisał:

 A i jeszcze pytanie techniczne te zbiorniki na paliwo to gdzie mają wlew ? 

Tutaj mają wlew

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnrambo napisał:

czy mam teraz pomalować to  bezbarwnym błyszczącym, zrobić  obicia, biedronkę,  zacieki i dopiero matowym na sam koniec ?

Kolejność jest taka:

https://agtom.eu/content/23-pojazdy-niemieckie-cz5

Lakier przed nałożeniem kalkomanii. 

1 godzinę temu, johnrambo napisał:

TAMIYA  numer 4778  kalkomanię   kupię  !

Sprawdzę czy mam po moim modelu T-55 Tamiya.  Zastosowałem tam kalkę nr taktyczny czołgu 8451 firmy Toromodel:

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d23e.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki 55-ek z Kopalni Wujek masz w wątku

 

Jeżeli były tam tylko wozy z 2 Sudeckiego Pułku Czołgów to oznaczało by że miał on numery z serii 24xx.

Z kolei na http://www.info-pc.home.pl/whatfor/baza/whatfora_sentymenty.htm są wspomnienia z 2 Sudeckiego a na zdjęciach wozy z numerami 26xx. I to jest chyba prawda - znaczyło by że w Wujku były wozy z kilku pułków 10 DPanc

Edytowane przez Michal_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.