Jump to content
DeX

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

Panowie możecie polecić mi jakiś domowej roboty szpachel, najlepiej jasny, bo na to pójdzie biała farba. Poxilina odpada bo prześwituje... Myślałem o talku ale nie wiem z czym zmieszać...

Dajcie jakieś wskazówki

Pozdrawiam

Możesz zalewać szpary klejem cyjanoakrylowym. Po wyschnięciu jest mleczno-biały, daje się dobrze szlifować i na pewno się nie wykruszy.

Możesz rozpuścić ramki po modelu w nitro - będziesz miał szpachlę w kolorze modelu i będzie się dobrze trzymać, tylko trzeba ostrożnie nakładać, żeby nie poniszczyć modelu. Może też długo twardnieć. I ostrożnie na opary.

Witam

Jaka firma produkuje (czy w ogóle jakaś produkuje) figurki żołnierzy polskich pasujących do scenki z września 39' ?

Aj, przepraszam nie podałem skali, miała być 1/72.

Możesz zalewać szpary klejem cyjanoakrylowym. Po wyschnięciu jest mleczno-biały, daje się dobrze szlifować i na pewno się nie wykruszy.

Możesz rozpuścić ramki po modelu w nitro - będziesz miał szpachlę w kolorze modelu i będzie się dobrze trzymać, tylko trzeba ostrożnie nakładać, żeby nie poniszczyć modelu. Może też długo twardnieć. I ostrożnie na opary.

Dzięki

Fajnie też robi mi się odżywką do paznokci (taki jak lakier do paznokci) + talk hehe fajnie pachnie i się nakłada, schnie dość szybko.

Znacie jakąś ciekawą stronę z recenzjami modeli plastikowych???

1. Jakich używacie szpachli ?

2. Jak wiadomo przy przecieraniu szpachli na powierzchni pojawiają się zarysowania czym należy pokryć powierzchnie przed nałożeniem koloru bazowego aby nie przebijały ? (brak jeszcze aerografu )

3. Przy użyciu jakich narzędzi odnawiacie linie podziału blach ?

4. Czy szpachle należy nakładać grubo czy jak najmniejsze ilości ?

1. Tamiya Basic Putty, szpachle w płynie Gunze

2. Są podkłady w sprayu. Np Motip z Castoramy, czy Mr. Surfacer z modelarskiego

3. Igły krawieckie, specjalne noże Olfa

4. Nakładać tylko tyle, żeby zakryć dziurę i móc wyrównać powierzchnię.

Koledzy jak przyciemnić szybkę lub owiewkę domowym sposobem?

Pomijając sidolux+wodno rozcieńczalnia farba oraz delikatny natrysk z aero

Pomijając malowanie, to możesz spróbować okopcić świeczką :P A tak na serio: jeśli problemem jest aero, to zrób odpowiedni roztwór sidoluxu i farbki, a następnie zamocz w nim owiewkę. Proporcje dobierz doświadczalnie.

Pomijając malowanie, to możesz spróbować okopcić świeczką :P A tak na serio: jeśli problemem jest aero, to zrób odpowiedni roztwór sidoluxu i farbki, a następnie zamocz w nim owiewkę. Proporcje dobierz doświadczalnie.

aero nie jest problemem lecz martwię się czy nie wyjdzie po kropkowane że tak powiem gdy popatrzy się z bliska dodam że maluje emaliami...

Jak Ci "kropkuje" to najprawdopodobniej za słabo rozcieńczasz, ewentualnie inny problem z aero. Nie bój się eksperymentów, oszklenia nie zniszczysz. Można je bezinwazyjnie wymyć.

Witam!

Czy blaszki Eduarda przeznaczone dla He-219 Dragona nadają się do He-219 zrobionego przez Revella?

Edited by Guest

Guest

Mam problem farbka tamiya gun metal po pomalowaniu jest ok ale po czasie jak już wyschnie to robi się srebrna taka jak mettalic grey. Mieszam i nic to nie daje nawet wrzuciłem śrut do pojemnika ale nic to nie dało. Jak pomalować broń żeby wyglądała porządnie ?

Guest

Może mi ktoś przeliczyć z model mastera 1567 na pactre ,czy to może kolor rdzawy?

Witam.Ja jakiś czas czas temu miałem ten sam problem ale miły sprzedawca z M- Zone doradził mi użycie Mr. Metal Color nr 214 i muszę przyznać że wyszło rewelacyjnie tylko po całkowitym wyschnięciu trzeba wypolerować chusteczką chigieniczną . Tamiyę gun metal też mam ale używam jej do malowania sprzączek i innych metalowych części ekwipunku . Pozdrawiam

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy taka oto sprężarka: http://www.totu.pl/produkty/961300-rosc ... 8bar-sp-02 była by dobra do aerografu.Pytam się ponieważ ją posiadam i nie wiem czy będę musiał kupować nowej co o niej sądzicie?A jeżeli był by dobry to czy dało by radę podłączć http://allegro.pl/aerograf-mar-pol-ew-4 ... 27241.html ten na początek, bądź ten http://allegro.pl/mar-aerograf-ab-1007- ... 85957.html.

Ponownie ja. Musisz wejść na stronę Model Mastera tam jest paleta kolorów i myślę że znajdziesz tam interesujący Cię kolor. Pozdrawiam

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy taka oto sprężarka: http://www.totu.pl/produkty/961300-rosc ... 8bar-sp-02 była by dobra do aerografu.Pytam się ponieważ ją posiadam i nie wiem czy będę musiał kupować nowej co o niej sądzicie?A jeżeli był by dobry to czy dało by radę podłączć http://allegro.pl/aerograf-mar-pol-ew-4 ... 27241.html ten na początek, bądź ten http://allegro.pl/mar-aerograf-ab-1007- ... 85957.html.

Sprężarkę masz bardzo dobrą,co do aero to nic nie powiem bo linki nie działają.

Sprężarkę masz bardzo dobrą,co do aero to nic nie powiem bo linki nie działają.

Wielkie dzięki teraz na pewno kupie aero

A ten aerograf to od Mar'a za 140zl taki na początek.

A ten aerograf to od Mar'a za 140zl taki na początek.

Odpuść sobie ten wynalazek ,przecież tego czegoś nie da się wyczyścić lepiej wydać 50zł na piwatę z górnym zbiornikiem ,dostępne na allegro.