Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Szukam poradników dotyczących malowania figurek 1:35... mam fajny artykuł dt. malowania skóry, ale brakuje mi czegoś o mundurach, cieniowaniu itp. ...nie udało mi się do tej pory trafić na poradnik krok po kroku

 

Liczę na pomoc

 

Z góry dzieki

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do kupna modelu powoli i potrzebuje odpowiedzi na pytanie:)

czy da sie z farbek humbrola namieszac kolor odpowiadajacy Tamiyowskiemu TS-37 (Lavender)? Bo Humbrolki przeszukalem wszystkie i nie ma a kombinowac z mieszaniem nie chce bo szkoda mi farbek (fundusze kruche :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za pomoc

 

Jeszcze nasuwają mi się 2 pytania,

 

Czym myć aerograf po lakierowaniu i podkład humbrola ma numer 001 czy jakiś inny? bo czytałem, że inni używają 84 jako podkład, jest jakaś różnica między nimi?

 

Pozdrawiam.

 

 

Aerograf po malowaniu najlepiej myć rozcieńczalnikiem, którego używasz do farb (w moim przypadku Wamod). Jako podkład używam właśnie farby Humbrola 001 (szary mat). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy mógłbym pomalować plastikowy model Mr.Resin primer surfecerem? Zwykły 1500 mi się skończył, a chciałbym sobie już przygotować model pod malowanie, tego do żywicy mam sporo, ale noe wiem czy nie będzie z nim problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zabieram się do składania modelu Tygrysa - 504 batalion ciężkich czołgów - kamuflaż jednolity ciemny żółty (Tamiya XF60), Tunezja rok 1943 . Planuję zrobić odpryski farby (metodą na sól) - jaki kolor powinien być widoczny w miejscu odprysków (jaki kolor użyć powinien pójść pod XF60).

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce pomalować model farbami Gunze z serii H ale czy one nadają się pod pędzel??

 

Pędzlem nie za dobrze się nimi maluje. O wiele lepiej sprawują się przy malowaniu aerografem. Pod pędzel lepsze są Vallejo Model Color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc . I jeszcze jedno. Czy ktoś mógłby podać zamienniki tych farb:

H56 Intermediate Blue

H54 Navy Blue

H58 Interior Green

 

Na Vallejo Model Color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać zamienniki tych farb na Vallejo Model Color.

Proszę:

H56 Intermediate Blue (SG) - 903

H54 Navy Blue (SG) - 903

H58 Interior Green (SG) - brak

 

Hmmm, sprawdzam w drugą stronę

Valejo Model Color 903 (Intermediate Blue (M) ) -> H42 (Blue Gray (G))

 

i jeszcze z ciekawości sprawdzenie H42 -> Valejo 903

 

Czyli H56=H54=H42=903.

Tako rzecze "Przelicznik farb modelarskich" wydanie III rok 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie wiem czy mój problem powinien znaleźć się tu czy w wątku Wash w Tajnikach - jeśli tak, proszę o przeniesieni.

 

O wash właśnie się u mnie rozchodzi, a dokładnie o problemy z nim. Samo róbny, zrobiony w/g znalezionej na tym forum receptury (czarna farba olejna Van Dyck + rozcieńczalnik Wamodu w stosunku 1:10) jest słabo widoczny a poza tym po jego nałożeniu zaczynają mi odchodzić lakier oraz farba właściwa.

Farby i lakier są z Humbrola.

Znajomy użyczył mi washe firmy Citadel - bawi się w Warhamera więc takowe posiada. Zastosowałem BAdab Black. Rozchodzi się ładnie i jest widoczny ale ... bardzo szybko schnie i jego nadmiar musiałem usuwać przy pomocy patyczka nasączonego Wamodem. W niektórych miejscach przez to zaczął odchodzić lakier...

 

Jestem w kropce...

 

Czy któryś z Kolegów miał do czynienia z washami Citadel i wie jak z nimi postępować, a przede wszystkim czy się nadają?

Co powinienem poprawić by efekt był zadowalający a model nie zniszczony?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nathan, pod wash olejny trzeba stosować lakier akrylowy błyszczący, a nie tak jak napisałeś, Humbrola. Przed washem użyj Sidolux lub inny lakier akrylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reggy za szybki odzew!

 

W UK mam utrudniony dostęp do Sidoluxu Jak będę w PL to się w niego zaopatrzę ale wiem, że jest parę rodzajów więc skorzystam i zapytam, który najodpowiedniejszy?

 

Jaki lakier akrylowy najlepiej stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK odpowiednik Sidoluxu nazywa się FUTURE. Tak mi się wydaje, że jest w UK i USA. http://www.swannysmodels.com/TheCompleteFuture.html

Mocny akrylowy lakier. Nasz Sidolux jest mlecznobiały przed wyschnięciem, ale to chyba jeden pies W każdym razie wypróbować nie zaszkodzi, a najwyżej zostanie do podłóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Wiem, że każdy ma swoją praktykę w tym temacie, ale chciałbym spytać co jest lepsze do rozcieńczania modelmasterów olejnych i humbroli (również olejnych). Wamod czy może benzyna (jeśli tak to jaka?)? White spirit? Rozcieńczalnik ekstrakcyjny?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Wiem, że każdy ma swoją praktykę w tym temacie, ale chciałbym spytać co jest lepsze do rozcieńczania modelmasterów olejnych i humbroli (również olejnych). Wamod czy może benzyna (jeśli tak to jaka?)? White spirit? Rozcieńczalnik ekstrakcyjny?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Jakub

 

Ja wyróżniam dwie opcje:

Dobrze: Rozcieńczalnik Wamodu

Dobrze/ekonomicznie: Terpentyna balsamiczna

 

Ostatnio korzystam z tej drugiej opcji 500ml rozcieńczalnika ok 9-11zł i mogę Ci go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.