Jump to content
DeX

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

Nathan, pod wash olejny trzeba stosować lakier akrylowy błyszczący, a nie tak jak napisałeś, Humbrola. Przed washem użyj Sidolux lub inny lakier akrylowy.

Dzięki Reggy za szybki odzew!

W UK mam utrudniony dostęp do Sidoluxu Jak będę w PL to się w niego zaopatrzę ale wiem, że jest parę rodzajów więc skorzystam i zapytam, który najodpowiedniejszy?

Jaki lakier akrylowy najlepiej stosować?

W UK odpowiednik Sidoluxu nazywa się FUTURE. Tak mi się wydaje, że jest w UK i USA. http://www.swannysmodels.com/TheCompleteFuture.html

Mocny akrylowy lakier. Nasz Sidolux jest mlecznobiały przed wyschnięciem, ale to chyba jeden pies W każdym razie wypróbować nie zaszkodzi, a najwyżej zostanie do podłóg

Dzień dobry

Wiem, że każdy ma swoją praktykę w tym temacie, ale chciałbym spytać co jest lepsze do rozcieńczania modelmasterów olejnych i humbroli (również olejnych). Wamod czy może benzyna (jeśli tak to jaka?)? White spirit? Rozcieńczalnik ekstrakcyjny?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Jakub

Dzień dobry

Wiem, że każdy ma swoją praktykę w tym temacie, ale chciałbym spytać co jest lepsze do rozcieńczania modelmasterów olejnych i humbroli (również olejnych). Wamod czy może benzyna (jeśli tak to jaka?)? White spirit? Rozcieńczalnik ekstrakcyjny?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Jakub

Ja wyróżniam dwie opcje:

Dobrze: Rozcieńczalnik Wamodu

Dobrze/ekonomicznie: Terpentyna balsamiczna

Ostatnio korzystam z tej drugiej opcji 500ml rozcieńczalnika ok 9-11zł i mogę Ci go polecić.

Jaką możecie mi polecić białą farbę (mat) - tylko żeby biel była bielą. Na Humbrolu już się przejechałem, Revell też słaby. Model Master miał ładną biel jednak dość drogi i po zostawieniu przez rok ok 30% farby w pojemniczku szczelnie zamkniętym, zastałem ją dziś wyschniętą :(

Wszystko zależy od tego, na którym czynniku zależy Ci najbardziej: na cenie, czy na jakości farby, a także od tego czym malujesz. Jeśli chcesz dobrą biel do aerografu, to kup Gunze H. Pod pędzel się ona jednak nie bardzo nadaje.

ehh nie można edytować.

Do poprzedniego posta podpinam pytanko Czy orientujecie się kto jest polskim dystrybutorem firmy Academy? Mam do nich sprawę i szukam jakiegoś kontaktu lub strony www.

Niestety biel nie jest najwdzięczniejszym kolorem do malowania, ale jeśli już chcesz się bawić pędzlem to albo Vallejo Model Color (nie robi smug) albo Model Master.

Niestety biel nie jest najwdzięczniejszym kolorem do malowania, ale jeśli już chcesz się bawić pędzlem to albo Vallejo Model Color (nie robi smug) albo Model Master.

Vallejo to chyba jest akryl z tego co wiem, a nigdy takim czymś nie malowałem. Chyba zostanę przy ModelMaster.

A tak od razu się spytam przy malowaniu pędzlem modeli lepsze są emalie czy akryle? Ja od początku mojego sklejania maluje tylko emaliami i stąd moje pytanie.

Pod pędzel akryle. Choć oczywiście zdania są podzielone. Tyle zdań ilu malujących...

Konsystencją. Biała się ciągnie i trudno nakłada, a po wyschnięciu jest krucha i kiepsko trzyma się powierzchni. Jeżeli nie potrzebujesz białej szpachli do modelu z białego plastiku malowanego na biało, to bierz szarą.

Czy farby Gunze serii H można rozcieńczać wodą czy tylko dedykowanym do nich rozcienczalnikiem

Panowie i panie jeśli są czym zmyć farbę podajże Humbrola z plastikowego modelu bez straty jakości plastiku ?

Kretem, ale uważaj bo zżera aluminium.

Pozdrowionka.

Rozumiem kranulki rozpuścić w wodzie ale na wacik i wcierać czy zamoczyć? Osobiście preferowałbym wcieranko niż moczenie

Czy farby gunze serii H potrzebują retardera czy nie zatykają dyszy aerografu ??

Jak je rozrobisz firmowym Gunze Levelling Thinnerem, to będą Ci się świetnie sprawować.

Gdzie kupić najlepsze akcesoria Italeri do trucka 1:24?