Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką możecie mi polecić białą farbę (mat) - tylko żeby biel była bielą. Na Humbrolu już się przejechałem, Revell też słaby. Model Master miał ładną biel jednak dość drogi i po zostawieniu przez rok ok 30% farby w pojemniczku szczelnie zamkniętym, zastałem ją dziś wyschniętą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, na którym czynniku zależy Ci najbardziej: na cenie, czy na jakości farby, a także od tego czym malujesz. Jeśli chcesz dobrą biel do aerografu, to kup Gunze H. Pod pędzel się ona jednak nie bardzo nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety biel nie jest najwdzięczniejszym kolorem do malowania, ale jeśli już chcesz się bawić pędzlem to albo Vallejo Model Color (nie robi smug) albo Model Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety biel nie jest najwdzięczniejszym kolorem do malowania, ale jeśli już chcesz się bawić pędzlem to albo Vallejo Model Color (nie robi smug) albo Model Master.

 

Vallejo to chyba jest akryl z tego co wiem, a nigdy takim czymś nie malowałem. Chyba zostanę przy ModelMaster.

 

A tak od razu się spytam przy malowaniu pędzlem modeli lepsze są emalie czy akryle? Ja od początku mojego sklejania maluje tylko emaliami i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsystencją. Biała się ciągnie i trudno nakłada, a po wyschnięciu jest krucha i kiepsko trzyma się powierzchni. Jeżeli nie potrzebujesz białej szpachli do modelu z białego plastiku malowanego na biało, to bierz szarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na model nałożyłem szpachlę akrylową.

Moje pytanie brzmi: Czy jak będę odtłuszczał model w wodzie z płynem do naczyń szpachlówce nic się nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po raz kolejny. Stoje przed składaniem modelu Pave Hawk'a od Revella i chce go zrobić w kamularzu takim jak tu : http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/5/1/0/0897015.jpg

 

Interesuje mnie najjaśniejszy zielony.

Instrukcja podaje, że trzeba zmieszać dwie farbki Revellowskie 39 i 15. Jeśli nie macie (przypadkiem) jakiejść farby która by odpowiadała temu kolorowi to bardzo proszę o jakiś poradnik jak mieszać farby (maluje pędzlem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik:

 

1. Bierzemy dwie lub trzy farby

2. Dobrze je mieszamy w pojemniczkach, po czym solidnie nimi wstrząsamy

3. Przelewamy po trochu każdej z nich do korka po napoju lub innego wygodnego pojemniczka w formie miseczki

4. Mieszamy odcienie aż do uzyskania odpowiedniego odciania dolewając troszkę rozcieńczalnika:

A. Do akryli np. wódka lub woda (opcjonalnie dodając nieco opóźniacza)

B. Do emalii benzyna ekstrakcyjna, terpentyna lub jakiś firmowy rozcieńczalnik

5. Malujemy

 

Tadam!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cloner16: nie nastawiaj się na zakupy w Sk... sprzedają tylko hurtowo dla podmiotów posiadających działalność gospodarcza.. sam się kiedyś na tym przejechałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.