Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam do was pytanie a dokładnie do pancerniaków...więc złożyłem model shermana w 1:35 od italerki

http://www.mojehobby.pl/products/M4-A1-Sherman.html

jest on już skączony i dałem na niego kalki z Normandi ale cos mnie wzieło by kupić do niego lufe i nie wiem czy będzie pasowała, o to ona

http://www.martola.com.pl/pl2039/produkty26823/75mm_L_40_M4_Sherman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie pasowała. Kupiłeś lufę armaty M3 75 mm L40 a Twój model ma mieć 76 mm armatę L52 M1 czy też M1A1 (nie znam się aż tak). Musisz kupić inną lufę albo inny model pasujący do tej lufy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jak nablyszczam model pod kalki to musze nablyszczyc caly model czy tylko te kawalki co beda kalki? Bo mam malo blyszczacego lakieru i nie wiem czy warto isc dokupowac;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dokupić, bo pewnie z modelarstwem nie kończysz :P

 

Może zdarzyć się taka sytuacja, że w miejsca gdzie nie dałeś błyszczącego (tylko od razu matowy) będą się znacząco różnic od reszty, więc lepiej walnąć całość lakierem błyszczącym, żeby potem nie było niespodzianek. Albo użyć Sidoluxu ;) jako lakieru błyszczącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to mi glownie chodzilo czy jest taka opcja ze tam gdzie walne od razu mat to mi powychodza jakies wynalazki inne od tych miejsc co nablyszczone ;) jak opcja jest to dokupie bo to prawda ze z modelarstwem nie koncze;) Dziekuje

 

To jeszcze spytam: Lakier humbrola z aero mozna psikac? Czy nawet Rozcienczony dobrze moze tam pozapychac conieco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem (a właściwie cały czas mam) przeboje z lakierem błyszczącym humbrola, więc Ci go jednak nie polecam. Zdarzają się "egzemplarze", które tygodniami nie schną i cały czas się lepią. Nawet jeżeli ten który posiadasz jest ok, to nie ma żadnej gwarancji, że kolejny będzie identyczny (podobno humbrolowi to samo zdarza się ze zwykłymi farbami i niby identyczny numer może mieć inny odcień). Jeżeli nie zacząłeś jeszcze lakierowania tej warstwy humbrolem, to lepiej poszukaj czegoś innego (większość modelarzy jak zauważyłem poleca lakiery akrylowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo zrób test po prostu. Rozcieńcz white spiritem , pomaluj kawałek czegoś choćby pędzlem i zobacz czy ci wyschnie. Jeżeli będzie OK to możesz malować aero. Dobrze rozcieńczony nie zapcha na pewno.

Akryle mają tą zaletę że naprawdę szybko schną (co grozi z kolei zaschnięciem w aero) i potem można na nich bez obawy stosować washe, filtry i inne szuwaksy olejne bez obawy pogryzienia się jednego z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można kłaść farby olejne na akrylowe i na odwrót, oczywiście po wyschnięciu warstwy Nie będzie po jakimś czasie niespodzianek , jakiś przebarwień czy rozdzielenia warstw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można kłaść farby olejne na akrylowe i na odwrót, oczywiście po wyschnięciu warstwy Nie będzie po jakimś czasie niespodzianek , jakiś przebarwień czy rozdzielenia warstw ?

Pomimo, że nie słyszałem by któryś z producentów na to zezwalał, to możesz kłaść, bo tylko w sporadycznych przypadkach były jakieś problemy.

Z tym, że jak ma się coś dziać to wyjdzie po paru godzinach. Oczywiście mówimy tu o wyschniętych farbach. Akryl mimo, że nie lepi się już po paru minutach to schnie ok. 12 godz., a olejne minimum 48. Czas schnięcia zależy też od rozpuszczalnika jakiego używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jaki podkład? Bo widziałem tez podkłady tej samej firmy, tez w spreyu tylko czy muszę używać osobnych podkładów pod jasne i ciemne barwy czy mogę użyć jakiegoś uniwersalnego na całości modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład Tamiyi ma kolor szary, bardzo podobny do Dragonowskiego plastiku. Jednak moim zdaniem podkład Tamiyi średnio trzyma farby, zwłaszcza Vallejo. Używam go głównie do wyrównywania powierzchni i wyłapywania niedociągnięć. Pod farby daję Chaos Black firmy Games Workshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod farby daję Chaos Black firmy Games Workshop.

 

Gunzowy też jest bardzo dobry

 

http://models.istore.pl/pl/gunze-sangyo-mr-surfacer-1200-spray-170ml.html

 

Ja używam sporo tańszego zamiennika Motip za puszkę 500ml 19 zł ,jest rewelacyjny jest biały ,szary i czarny

 

http://www.klakiernik.pl/Podklad_akrylowy_MOTIP_Spray_500ml-188.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, trochę rozjaśniliście mi temat. Ciągle się zastanawiam czy do kolejnego modelu kupić te farby w spreyu tamyia, czy może dołożyć trochę i kupić aerograf, czy może jednak za wcześnie jeszcze i lepiej pomęczyć się jeszcze kilka modeli pędzelkami, bo na razie po zrobieniu dwóch modeli z malowania jestem najmniej zadowolony, zwłaszcza jeśli chodzi o duże powierzchnie i jasne kolory (biały to jakaś tragedia), może to też kwestia doboru farb (pactra) lub małego doświadczenia w ich rozcieńczaniu. Wiem że na dłuższą metę kupowanie farb w spreyu i tak będzie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.