Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak możesz to używaj opcji zmień.

 

Malowanie Dark Blue, Intermediate Blue, Yellow, White, Black

(w opisie na stronie sklepu).Po nazwach poszukać w tabeli farb i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o Italerkę. W skali 1/72 w sumie wszystkie modele Italeri współczesnych maszyn są podobne. Możesz śmiało brać Gripena, F/A-18C, F/A-18E, MiG-29, Su-37, Kfira, F-15, Eurofightera, F-14, F-22, F-16... Wszystkie są dosyć podobne jeśli chodzi o jakość wykonania. Będziesz musiał się przy nich nauczyć szpachlować, nie mają zbyt trudnych kamo, nie trzeba kupować dużo farbek. Zbyt drogie też nie są. Jeśli zostaniesz przy modelarstwie na stałe, to po 2-3 miesiącach nie będziesz mógł patrzyć na swój drugi model, więc nie ma większego znaczenia, co wybierzesz Grunt żeby model był w miarę prosty i nie wymagał kilogramów szpachli i kilometrów papieru ściernego. Italeri łapią się w te kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek w żadnym wypadku nie polecał bym Italerii to wbrew pozorom wymagajace modele i można się zniechęcić.

Na początek najlepsze są te najprostrze z Hobby Bossa ,bardzo proste w budowie i bardzo tanie

http://www.hobbyboss.com/plus/list.php?tid=48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań jeszcze mimo że szukałem ich na forum, lecz nic nie znalazłem a więc :

 

1. Co to jest szpachlowanie ? Jak to się robi ?

2. Jeżeli na obrazku w instrukcji mojego Gripena piszę że na dziób trzeba dać 20 gr. to o co chodzi ?

3. Jak malować farbkami ? Technika, jak rozcieńczać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagający to jest MasterCraft gdzie nic nie pasuje. HobbyBoss też jest spoko, ale na pierwszy model Italerka daje radę. Nie trzeba nie wiadomo jakich umiejętności, żeby to sklecić do kupy.

 

Modelarz_Samoloty na te pytania są odpowiedzi na forum. Przeglądnij kilka warsztatów lotniczych, zajrzyj do działu Tajniki modelarstwa i wszystkiego się dowiesz. Specjalnie nie podaję linków, bo coś mi się wydaje, że nie szukałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w Tajnikach modelarstwa nie jest powiedziane co trzeba zrobić żeby farbę rozcieńczyć.

O nie!!! Czy ty w życiu nic nie malowałeś jakimikolwiek farbkami? Akwarelami, plakatowymi, olejnymi? Żeby farbę rozcieńczyć, należy dodać do niej odpowiedniego rozcieńczalnika, zwanego niekiedy rozpuszczalnikiem, no i dobrze wymieszać. Do akwarelowych czy plakatowych wody, do olejnych rozpuszczalnika do farb olejnych itd. Do akwareli czy plakatówek dodaje się rozcieńczalnika nanoszonego na pędzlu - po to macza się go w wodzie. Do olejnych - można dolać do naczynia z farbą - nie polecane, jeśli chodzi o farbki modelarskie - lub zmieszać je w dodatkowym naczyniu. A jakiego rozpuszczalnika należy dodać do farb olejnych lub akrylowych - gdzieś już o tym dziś czytałem na tym Forum.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem, umiem. Aha sorki, plakatówki i akwarele się pomyliłem. Normalnie jakbym coś malował. Pędzel do wody, trochę farby i już. Dobra dzięki. Chciałem się upewnić tylko.

Ale chyba nie zamierzasz nimi malować modelu?

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagający to jest MasterCraft gdzie nic nie pasuje. HobbyBoss też jest spoko, ale na pierwszy model Italerka daje radę. Nie trzeba nie wiadomo jakich umiejętności, żeby to sklecić do kupy.

 

 

 

Do kupy to każdy model da radę skleić ,mi chodzi o to ,że by chłopak sie nie zraził ,ja od ponad 10lat nie miałem Italki w ręku i w ubiegłym tygodniu zacząłem SU 34 i najchetniej je..ł bym im i ścianę ile tam szpachli trzeba nałożyć ,ciagle pilnik i papier w ruchu ,jak bym teraz sklejał taki model jako pierwszy /nie mówie tu o czasach kiedy ja zaczynałem 30lat temu/ to pewnie był by to mój ostatni.

Na pierwszy model warto albo kupić taniego Hobby Bossa albo coś drogiego np.z Tamiyi ,Eduarda lub Hasegawy ,bez stresu skleić i sie nie zrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się z Tobą Robert zgadzam. Ale widzę, że kolega nie wie jak się maluje, rozcieńcza, nie wie jak i po co się szpachluje... W takim przypadku szkoda kasy na Tamkę czy Edka. Moje pierwsze modele to były właśnie Italki. Nie jest to wzór jakości modelu, ale też nie przesadzajmy. Początkujący ma inną tolerancję na szpary, dziury i przesunięcia ;) Na czymś się uczyć trzeba. Hobbybossy z serii easy są podobne cenowo, a części mają 3 razy mniej. Pytanie, czy chcemy mieć na półce byle jak pomalowany (tego się nie da uniknąć) ale dobrze spasowany model, czy chcemy się nauczyć technik składania modeli? W tym drugim przypadku wg. mnie Italeri jest lepsze niż HB serii easy. Jaka jest wartość edukacyjna modelu, który sam się składa? Jak ktoś się zrazi krzywym modelem, to moim zdaniem to hobby nie jest dla niego. Słabych modeli prędzej czy później nie da się uniknąć. Druga sprawa to HB w okolicach 60zł. Są pod każdym względem lepsze od Italerki, ale też trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy znacie jakieś metody ukazania modelu w locie na dioramie? Konkretnie chodzi mi o helikopter....

 

To ja odświeżam

Zajrzyj tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=32679

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.