Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tego stwierdzenia

 

Ale, czego konkretnie nie rozumiesz?

Jak mogą tykać się dwie plastikowe powierzchnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli dwie części, które chcemy skleić i przystawiamy je do siebie ?

 

Warto jeszcze dodać, że ten klej jest super wydajny i starczy go na wiele modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: farba Pactra: Aluminium. Czy ze względu na to, że jest to coś na kształt metalizera, kładziona musi być tylko na powierzchnię krytą surfacerem i _tylko_ aerografem?

Btw. owe maleńkie opakowania pactry wystarczają na pokrycie chociaż 3-4 modeli średniej wielkości {1/72)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musi być położona na surfacera, ja bym ci nie radził kłaść pactry jako metalizera, zainwestuj w gunze aluminium tą za 15 zł i pactra nie wsytarczy ci na 4 modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotek - obicia to z pewnością robota drobnej gąbeczki i pędzelka, wykonane są w 2 etapach - najpierw obijamy rozjaśnionym kolorem bazowym, a następnie wypełniamy te obicia ciemniejszą farbką

Mam nadzieję, że pomogłem

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie. Zgubiłem gdzieś ,,kołpak" z jednego koła.Chciałbym go jakoś odlać. Nie mam jakiejś profesjonalnej chemii do tego celu i postanowiłem odbić koło w plastelinie i zalać to wszystko distalem.Robiłem kiedyś takie próby i jedynym problemem jest późniejsze pozbycie się plasteliny z elementu. Czy da sie ją jakoś rozpuścić/zmyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czym rozcieńczać ten lakier humbrola pod aerek?

Błyszczący. Wamodem da radę, czy jakiś dedykowany trzeba?

 

Humbrol 27307 Gloss Cote

 

116_rd.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaszam za post pod postem. Dzięki Robert za radę, ale plany się zmieniły.Ciężko koło z plasteliny wyjąć i boję się zniekształcić odlew.Z tego powodu schnie jużforma z silikonu uniwersalnego. Tylko pytanie czego użyć jako rozdzielacza między formąa distalem? Wystarczy olej czy trzeba coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie odnosnie maskola. Otoz mam maskola firmy Gunze Sangyo (taki zielony) i jest to moja pierwsza przygoda z tym specyfikiem. Chcialbym zamaskowac szybke za jego pomoca i pytanie jest nastepujace: Czy moge to zrobc? To znaczy czy potem na tej szybce nie zostana od tego maskola jakies slady? I jesli moge to jak dlugo po nalozeniu taki maskol moze na tej szybce przebywac zeby sie nie popsul (zuzyl, zasechl, uszkodzil szybke, cokolwiek zlego) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak mogę najszybciej uzyskać Revellowski kolor B przeznaczony do pomalowania silników (m.in. łopatek)?

Do dyspozycji mam Pactry:

A02

A74

A75

A94

A07

A11

A54?

 

Prosiłbym i jak najszybszą odpowiedź, bo warsztat rozłożony Z góry dzięki!

 

No i jeszcze jakby ktoś miał patent na Revellowski "L" na Pactrach, to byłbym jeszcze bardziej wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wamod do popularnych farb modelarskich. Ale nie ten co do akryli.

 

Ja czytałęm że go gloss-a Humbrola najlepszy jest "white spirit" (benzyna lakowa). Kiedyś ten werniks rozcieńczony wamodem lub czymś podobnym sechł mi kilka tygodni i do końca nie wysechł nigdy :(

Od tego czasu nie używam lakieru Humbrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak mogę najszybciej uzyskać Revellowski kolor B przeznaczony do pomalowania silników (m.in. łopatek)?

....

 

No i jeszcze jakby ktoś miał patent na Revellowski "L" na Pactrach, to byłbym jeszcze bardziej wdzięczny

Co to jest Revellowski kolor "B" czy "L".

Jeśli myślisz o oznaczeniu koloru w instrukcji to kolor "B" jest inny w każdym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jakoś na początku instrukcji wykaz farb potrzebnych do tego modelu, będziesz tam miał kolejno np.

A- white gloss

B- green

...itd. Kolejno przy każdym obrazku masz strzałkami zaznaczone, gdzie danej farby używamy i podawane są wtedy narzucone symbole (A, B, C itd.) Revell akurat tak to przedstawia w instrukcjach, ale co producent to inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam.

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem, moje doświadczenia w tej dziedzinie są na razie niewielkie...

Prosiłbym o poradę jaki model samolotu wybrać na początek aby nie był zbyt trudny do sklejenia i pomalowania. Prosiłbym także o podpowiedź jakie farby do niego będą mi potrzebne (z tego co czytałem tu na forum to wnioskuję, że dobrze jest zacząć od akrylowych), oraz jaki klej, pędzelki i inne niezbędne narzędzia. Budżet jaki przewiduję na początek to ok. 100 zł i dobrze by było aby wszystko znajdowało się w ofercie jednego sklepu internetowego żeby nie płacić kilka razy za przesyłkę.

Z góry dziękuję i proszę o propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam.

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem, moje doświadczenia w tej dziedzinie są na razie niewielkie...

Prosiłbym o poradę jaki model samolotu wybrać na początek aby nie był zbyt trudny do sklejenia i pomalowania. Prosiłbym także o podpowiedź jakie farby do niego będą mi potrzebne (z tego co czytałem tu na forum to wnioskuję, że dobrze jest zacząć od akrylowych), oraz jaki klej, pędzelki i inne niezbędne narzędzia. Budżet jaki przewiduję na początek to ok. 100 zł i dobrze by było aby wszystko znajdowało się w ofercie jednego sklepu internetowego żeby nie płacić kilka razy za przesyłkę.

Z góry dziękuję i proszę o propozycję.

 

Najpierw trzeba by sobie skale wybrać. To ma być 1/72, czy 1/48. Mniejsza skala to mniejsza cena zestawu, większa po prostu lepiej wygląda, ale jest droższa i potrzeba więcej miejsca na półce.;)

 

Mój pierwszy samolot w 1/48 to był Spitfire mk XIV Academy. Za niewielką cenę dostajemy może nie powalający model, ale na pewno dobrze spasowany. Malowanie nadaje się jak najbardziej pod pędzel. W podobnej cenie jest rewelacyjny Bf-109 Zvezdy, ale z to malowanie dużo trudniejsze i samolot paskudny.

 

Może najpierw zastanów się jaka skala, wybierz kilka potencjalnych zestawów, załóż wątek warsztatowy i wtedy ktoś na pewno doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym na początek?

http://www.mojehobby.pl/products/TBF-Avenger.html

 

Jedynie mam problem z farbami do niego bo chciałbym też od razu zamówić i chciałbym pectry ale nie bardzo wiem które dokładnie powinny to być... ;)

 

Jak możesz to używaj opcji zmień.

 

Malowanie Dark Blue, Intermediate Blue, Yellow, White, Black

(w opisie na stronie sklepu).Po nazwach poszukać w tabeli farb i gotowe.

 

ok, zapoznam się z tym a co z samym modelem, dobry wybór?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.