Skocz do zawartości

Honda CB750F Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, toled napisał:

To najpierw go ładnie połóż, potem będziemy się zastanawiać co dalej ? Uwzględniając powierzchnię i stopień krzywizn dostępnych w tym modelu do polerowania, pozostałbym nadal przy szmatce i dobrych pastach polerskich ?

Pasty mam od Tamki. Trzy rodzaje. Polerujemy tylko lakier, a nie farbę, nie? Pytam dla pewności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dorotka napisał:

Lakier :)

Dzięki :) Będę na razie próbował na przednik błotniku, zobaczymy jak wyjdzie. Potem dopiero będę jechał z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem parę rozdziałów.

88e957987fe13cf0.jpg

764eb33720913b3f.jpg

c5d4c1fee8caf781.jpg

931faf0448acc60d.jpg

Potem zabrałem się za przedni błotnik. Psiknąłem podkładem, ale wyszły babolki to musiałem szlifować i poprawiać. Nałożyłem ponownie podkład i wszystko wydawało się cacy. To zabrałem się za nakładanie koloru bazowego, czyli ZP 1120 Silver. Po jego nałożeniu okazało się, że widać łączenie dwóch elementów na błotniku. Załamałem się. Przyznam szczerze, że powoli zaczyna mnie irytować ten model. Ogólnie zauważyłem, że przy sklejaniu cywili każdy błąd, krzywe nałożenie kleju czy farba od razu widać. Nie ma miejsca na błędy. Gdy sklejałem sprzęt wojskowy tak nie było ?

09a33739fa63e21a.jpg

331d276d695c4a3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bartas89 napisał:

Ogólnie zauważyłem, że przy sklejaniu cywili każdy błąd, krzywe nałożenie kleju czy farba od razu widać. Nie ma miejsca na błędy. Gdy sklejałem sprzęt wojskowy tak nie było ?

Nie płacz, działaj... Nikt nie mówił, że będzie łatwo :diabel:

P.S. Jak na to co się tutaj działo to zamknięte rozdziały wyglądają bardzo fajnie :super: Błotnik bez zmywania opitol papierem ściernym, niestety ZP wyciąga nawet łączenia form, które trzeba szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dorotka napisał:

 

 Błotnik bez zmywania opitol papierem ściernym, niestety ZP wyciąga nawet łączenia form, które trzeba szlifować.

Nie za bardzo wiem jak mam to zeszlifować. Nałożyć jeszcze szpachlę? Czy szlifować to co jest? Wygląda to tak jakbym się podczas pierwszego szlifowania dokopał do łączenia. I teraz nie za bardzo wiem jak mam szlifować, żeby się nie dokopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej szpachli... Papier 200+ od Tamki, później 600 i 1000 powinien wystarczyć. Później podkład, jeżeli masz od ZP to nim psiknij. Jeżeli nie to Surfacer. Później srebrny. Powinno być ok, jeżeli nie zaczniemy kombinować :)

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotnik w tym modelu składa się z dwóch elementów, które się klei, u mnie osobiście bez szpachli się nie obeszło, bo była dziura:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, toled napisał:

Błotnik w tym modelu składa się z dwóch elementów, które się klei, u mnie osobiście bez szpachli się nie obeszło, bo była dziura:)

Czym szpachlowałeś oraz czym i jak szlifowałeś?

 

10 godzin temu, Dorotka napisał:

Żadnej szpachli... Papier 200+ od Tamki, później 600 i 1000 powinien wystarczyć. Później podkład, jeżeli masz od ZP to nim psiknij. Jeżeli nie to Surfacer. Później srebrny. Powinno być ok, jeżeli nie zaczniemy kombinować :)

Czemu akurat papier Tamki? Mam jakiś zwykły ze sklepu budowlanego o takiej gradacji...
P.S czy lakier Duxona da radę czymś zmyć?

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlowałem delikatnie zwykłą szpachlą od tamiyi żeby łączenie zamaskować. Potem gąbką ścierną 1000. Pomagałem sobie zwykłym papierem 1500, a potem na koniec przejechałem to papierem 2000, na to poleciał podkład, by zobaczyć, czy nigdzie nic nie widać już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, toled napisał:

Szpachlowałem delikatnie zwykłą szpachlą od tamiyi żeby łączenie zamaskować. Potem gąbką ścierną 1000. Pomagałem sobie zwykłym papierem 1500, a potem na koniec przejechałem to papierem 2000, na to poleciał podkład, by zobaczyć, czy nigdzie nic nie widać już. 

Taka drobna gradacja na dzień dobry? Ja zaczynam od 320, a kończę na 500.

 

54 minuty temu, Dorotka napisał:

Co popsułeś?

Mam go psikniętego na ten błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dorotka napisał:

To ja nic nie rozumiem... Psiknąłeś bazę, zobaczyłeś ślad po klejeniu i wylałeś na to bezbarwny? Myślałeś, że zniknie? :diabel:

Ostro się wku... zdenerwowałem i stwierdziłem, że chrzanię to i zostawiam jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dorotka napisał:

Wkur...  przeszło jak rozumiem :woot: Warto było?

 

11 minut temu, Bengal napisał:

i co teraz od nowa ? :D

Spokojna głowa, mam drugi zestaw :D Kupiłem go już jakiś czas temu, bo przecież musiałem mieć nowe chromy ? Doszedł mi też klej CA easy sanding i akcelelator do niego. Może on lepiej pokryje te szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartas89 napisał:

Doszedł mi też klej CA easy sanding i akcelelator do niego. Może on lepiej pokryje te szczeliny.

Tylko nie zapomnij o makaronie z zupki chińskiej. Tylko taka kombinacja pozwala na perfekcyjne wypełnienie szczelin :D

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ananasik napisał:

Tylko nie zapomnij o makaronie z zupki chińskiej. Tylko taka kombinacja pozwala na perfekcyjne wypełnienie szczelin :D

 

Będę pamiętał, jak trzeba będzie potłuczony kibel zreperować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dorotka napisał:

Żadnej szpachli... Papier 200+ od Tamki, później 600 i 1000 powinien wystarczyć. Później podkład, jeżeli masz od ZP to nim psiknij. Jeżeli nie to Surfacer. Później srebrny. Powinno być ok, jeżeli nie zaczniemy kombinować :)

Dodam jeszcze, że szlifuję powierzchnię czymś takim: 
https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Mikro-szlifierka-Proxxon-skokowa-czolowa-PS-13-28594/1209

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dorotka napisał:

Do powierzchni zaokrąglonych to się akurat nie nadaje :)

To czym to mogę zrobić, żeby nie jechać ręcznie? ? Człowiek kupę siana wydał na te elektronarzędzia i chciałby z nich korzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kupę siana? 130 zł na szlifierkę Proxxona to jest kupa siana? Bartas narzędzie nie rozwiązuje problemu szczególnie kiedy się nie wie do czego służy i jak się nim posługiwać. Ja wiem, że ludzie myślą, że kiedy kupią sobie aero za 1500+ to ono za nich model pomaluje, ale to tak nie działa. Weź się ogarnij i opitol ten błotnik papierem ściernym (lub gąbką), przecież to jest jakieś 5 minut roboty :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.