Skocz do zawartości

Eduard 1/72 Spitfire Mk.IXc late Version


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Eduard 1/72 Spitfire Mk.IXc late Version 


To może najpierw zacznę od genezy - Zachęcony wydarzeniem agtomowym, żeby zrobić model w 2 tygodnie, pomyślałem - mało czasu, ale się postaram, idę w to. Udało się skończyć w zakładanym czasie! Ale jestem z siebie dumny, dla mnie to błyskawiczna robota - czas na sklejanie mam tylko jak położę rodzinę spać, a w tygodniu i to nie zawsze, bo pracuję. Ale ważne, że się udało, dziś o 20 mam założony deadline  

To może parę słów podsumowania. Model jako zestaw oceniam bardzo dobrze, jest super składalny, ma masę detali, nie ma dziwnych rozwiązań. Instrukcja jest również napisana jasno i w odpowiedniej kolejności wszystko. Jeśli chodzi o malowanie to nie polecam go początkującym, ja za takiego się uważam (to chyba 5 czy 6 model) i było według mnie bardzo trudne - kupa maskowania, pasków i paseczków  Model wykonałem zgodnie z historycznym zdjęciem założonym na początku i dokładnie takim samym wyposażeniem (bomby i zbiornik paliwa). Wydaje mi się, że jest to mój najlepiej wykonany model, co cieszy, bo jest progres, po raz pierwszy jestem zadowolony z washa, chyba zaczynam go czuć. Jestem świadom paru babolków, które popełnim, ale z każdym modelem jest ich mniej.

Model nie jest za mocno zużyty czy pobrudzony, tym razem chciałem osiągnąć delikatny efekt, bo przy P11'stce może trochę przesadziłem.

Na początek może od wzoru, który chciałem osiągnąć:

wzor.jpg

A teraz już właściwa galeria:

galeria-1.jpg

galeria-2.jpg

galeria-3.jpg

galeria-4.jpg

galeria-5.jpg

galeria-6.jpg

galeria-7.jpg

galeria-8.jpg

galeria-9.jpg

galeria-10.jpg

galeria-11.jpg

galeria-12.jpg

galeria-13.jpg

galeria-14.jpg

galeria-15.jpg

galeria-16.jpg
 

Edytowane przez Usul
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, czysto się prezentuje. Aż się prosi żeby jakiegoś dymka z rury puścić. Natnij sobie kalkę rondli od spodu. Wyloty łusek kmów tych najbardziej po zewnątrz masz zaklejone.

Też takiego miałem. w tym samym malowaniu. Jakieś dwadzieścia lat temu :)

1b5026bfef2d88af2f00ee357834776ab0d2a968d09a5b056a3884e33ad1e84a.jpg.3e6f3d175548c7bc65b6511053788177.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, panDespota napisał:

Też takiego miałem. w tym samym malowaniu. Jakieś dwadzieścia lat temu :)

1b5026bfef2d88af2f00ee357834776ab0d2a968d09a5b056a3884e33ad1e84a.jpg.3e6f3d175548c7bc65b6511053788177.jpg

Moja "Pat"  sprzed blisko 30-35 lat była ze stajni KP nr 20

Edytowane przez Slawek_26869
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i schludnie. Podobają mi się przejścia kolorów. Przykuwa wzrok na dłużej. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, strasznie mnie to uskrzydla, moim zdaniem też najładniejszy model jaki mi wyszedł i nie zrobiłem warsztatu ? Ale po kolei tak to wyglądało (skracając o poprawki, ponowne domalowywania itp.). Kolejność maskowania i malowania sam sobie wymyśliłem licząc na swoją logikę:
1. podkład na całość

spod.jpg


2. preshading na całość 

preshading.jpg

3. spod dostal kolorek i domalowałem ten pasek pod oznaczenie

preshading-podwozie.jpg

4.Potem dostał białe paski

paski_biale.jpg

5. I potem maskowanie pod paski czarne:

paski-maski-czarne.jpg

6. Potem góra dostała pierwszy, jaśniejszy kolor:

ocean-grey.jpg

7. Potem maskowanie plam:
maskowanie-gora-2.jpg

8. Tak to wyglądało po zdjęciu masek:

pomalowany1.jpg

9. Potem żółte paski i na koniec czerwone paseczki:
paski-zolte.jpg

10. Na koniec oczywiście wklejanie pierdologii, kalki, washowanie, półmat. Ale to już każdy zna :)


A i jeszcze dorzucę zdjęcie kabiny, bo nie ma na żadnym (te wyjście brązowe na zielonym zostało poprawione ? )

:
spit-kabina-3.jpg

 

 

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.