Skocz do zawartości

Scharnhorst - 1/700 Flyhawk


wOiOwnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Po około 10 letniej przerwie od modelarstwa, postanowiłem wrócić do swojego hobby. Kleiłem modele jako dzieciak głównie samoloty i śmigłowce, ale po pójściu i skończeniu studiów, a także obecnej pracy w głowie jedynie są okręty i statki. Temat zakładam aby zaczerpnąć od was informacji i wskazówek co do wykonywania modelu. Jako że uwielbiam Niemieckie okręty wojenne z okresu II wojny światowej nabyłem model Scharnhorsta od Flyhawk'a wraz z elementami fototrawionymi. 

 YViKFkw.jpg

SnD7rmZ.jpg

Zamierzam go wykonać  w malowaniu z 1943 roku, czyli takim jakie znajduje się w instrukcji, jeszcze dokładnie nie wiem jak to zrobię bo niestety nie posiadam aerografu i wszystko będzie malowane pędzlem

MkShEy3.jpg

Prace zacząłem od sklejenia kadłuba oraz jego szpachlowania - było pierwsze szlifowanie ale były widoczne jeszcze ubytki więc musiałem to powtórzyć

 3eWw2V4.jpg

iJPsDwh.jpg

A w tle zaczęty rok temu jeszcze w trakcie prac model Bismarcka od Revella z blaszkami Eduarda także w skali 1/700

L1zY1hR.jpg

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras - pozwolę sobie na kilka uwag do malunków pędzlem w 700 bo przerabiałem to kilka lat temu....

najgorzej będzie przy pędzlu ogarniać blacharkę (łatwo uszkodzić czy pokrzywić gdy elementy delikatne). Ciężko też będzie malować trudno dostępne miejsca, relingi lubią się zalewać farbą (albo katapulty dla latadeł), więc trzeba mieć od razu pod ręką pędzelek do ściągania nadmiaru. Najlepiej malować dość rzadką farbą i kłaść 5-6 warstw (wtedy też najmniej widać "ślady" po pędzlu i jest naddatek do przecierania). Jednak mocno rzadka farba będzie ci zawsze podciekać pod maskowanie (na to nie ma rady niestety - patafix też testowałem). Ogólnie jak myślisz o okrętach w przyszłości to jednak polecam aero bo to ma dwa zasadnicze plusy gdy masz wprawę: 1) malowanie jest dużo wygodniejsze niż pędzel , 2) malowanie trwa dużo szybciej (czyszczenia sprzętu nie wliczam).  

edit:  Chociaż jak tego smarka co jest na fotce zmalowałeś pędzlami to masz talent :super:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.