Skocz do zawartości

Czołgutki w słÓRZbie cesarstFa, 1:72 ;-)


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Dzięki, ale do świetności to im jeszcze daleko, wstydu nie ma.... i to by było na tyle :haha: Muszę gdzieś ruskich skombinować.....

Serio, serio ! bardzo mi się podobają, szczególnie to zróżnicowanie na fałdach materiału. Szykuję się do malowania figurek dużo większych (1:35) i chciałbym uzyskać przynajmniej taki poziom jak ci tankiści. Co do sowietów to może być ciężko, nie znam żadnych sensownych starszych zestawów niż z 1942, a i tamci byli o ile dobrze pamiętam z zimowych ciuchach (zestaw do bitwy o Stalingrad)  

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to potrzebni są tacy przedwojenni,  hiszpański t-26 też będzie, ale oni kombinezony pewnie dostali od ruskich razem z czolgami... Nic to będę się martwił jak przyjdzie na to czas. A co do malowania, to żadna filozofia, przynajmniej w tej skali, potrzebny jest przede wszystkim dobry pędzel. Najsłabiej mi idą mordy zdradzieckie i inne flesze, ale opanuje, ja uparty dziad jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Mnie to potrzebni są tacy przedwojenni....

No niestety w 1:72 straszne nędza z figurkami z czasów międzywojennych ('18-'39)   :hmmm:

O ile się orientuje głównie to są piechociarze i tylko z Wielkiej Wojny - mam tu na myśli figurki które jakościowo choć w zarysie przypominają ludzi :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotkę z 1939 jak się ruskie z niemiaszkami w Polsce witają. Nie sądzę żeby dwa trzy lata wcześniej mieli jakieś inne mundury - nie zdążyliby z ich zmianą na wojnę. 

Trzeba też pamiętać o rewolucji, gdzie nastąpiły zmiany ustrojowe i pewno wtedy zaczęli wprowadzać zmiany. 

5b801247c0ab3-tass-soviet-invasion.jpg.f06798e553336726c56c2e60349dab70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne mundury to się w tym okresie nie zmieniły, o ile wiem, ale kombinezony tankistow to może być inna bajka. Ci że zdjęcia Krzychu to piechota.  Was pytam bo to Wasza działka, jak wyglądali marynarze to wiem :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1 - no właśnie niestety to są ludki z późniejszego okresu i nie pasują

Gała - spróbuje czegoś u siebie poszukać w temacie tylko napisz czy interesują Cię konkretnie tacy z Azji a czasów Chałchin-Goł czy ochotnicy hiszańscy czy jeszcze jakaś inna "miejscówka"  :szczerbol:  Tak na szybko dwa filmiki z walk z Japończykami, w kilku miejscach śmigają w kadrze tankiści:

https://www.youtube.com/watch?v=EadnpjQTLsg

https://www.youtube.com/watch?v=ylUrR5LI1n0

mimo że to 200% propaganda z państwowych kronik to myślę że w umundurowaniu raczej nic nie majstrowali  :mrgreen:

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam trochę złomu z tego okresu, at-1, t26, t28, t35... T-26 będzie republikański, reszta ruska albo sprzed wojny albo z samego jej początku. Chałchin-goł to bardzo fajny temat, ale tu bardziej pasowałaby betka, poczekam na tą flajhołkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem w temacie ludków i jestem ciut mądrzejszy  :szczerbol:

Gała - jeśli chodzi o klimaty hiszpańskich socjalistów to znalazłem takie dwa w 1:72 niestety mocno niszowe i chyba nie do dostania :

https://www.scalemates.com/products/img/9/4/6/1251946-24595-48-720.jpg

https://www.scalemates.com/products/img/6/8/9/135689-10244-pristine.jpg

ci drudzy to piechociarze ale biorąc pod uwagę jakość "wyrobu" mogą robić za tankistów....

co do mundurów.... 

znalazłem conieco fotek i rysunków czołgistów w dwóch publikacjach Osprey :

1) Spanish Civil War Tanks (seria New Vanguard nr 170)

2) Spanish Civil War 1936–39 (seria Men at Arms nr 498) - część 2 (pierwsza jest o chłopakach Franco)

jak nie znajdziesz to daj znać na PW - zapodam skany :mrgreen:

 

w temacie ruskich załogantów do tych Twoich "teciaków" jeszcze ogarniam dogłębniej temat :paker:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podstawek się wydłubał. Muszę jeszcze traFki podsypac pod czołK od przodu, bo mnie się jakoś zapomniało :szczerbol:  Dorobię tez chyba ptasią srakę na kamieniu. Ogólnie wymysliłem sobie żeby to zatytułować : "Obserwując obiad" 

 

49998108116_1be257f8e2_o.jpg

 

49998360017_86fff073ba_o.jpg

 

49997587023_c6bfcb3ddf_o.jpg

 

49997587223_f4970764c0_o.jpg

 

49998108926_22c233771f_o.jpg

 

49997587943_767fab92a0_o.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.