Skocz do zawartości

AT-ST


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Kibicuję wiernie Very Happy kolejny dobry modelik, czyżby też diorama sie szykowała ?:P

 

Witam, na pewno jakas podstaweczka bedzie, modelik niestety jest biednie odwzorowany wiec jestem na etapie "rycia" tego co brakuje, potem bedzie trzeba dorobic to co brakuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to skala (jeśli się w to bawili)? Jaki producent? Na Ebay chodzą dość tanio modele tego sprzętu z AML (jeśli nie przekręciłem prodcenta).

Widziałem kiedyś gotowy w Ostrowie i bardzo mi się podobał.

 

Skala nie wiadomo bo nie podali, (wyprostowany oryginal mial 813 cm wysokosci, ten jest na ugietych nogach wiec nie potrafie tego zmierzyc).

Firma to AMT/ERTL i zgadza sie na ebay ( i generalnie tam bo juz nie sa produkowane) sa dosc tanio (ten w sumie z przesylka kosztowal 8 funtow).

Ten jest jednym z gorzej odwzorowanych, a to dlatego ze to wznowienie modleu z lat 80-tych tylko dodali nowe pudlo.

jakbys szukal dobrego to bierz:

1.Trade Federation Tank

2.Snowspeeder

3.Stap with Battle droid

4.Scout with speeder bike

5.Millenium Falcon- ja w tym momencie bym wybral "Cut-Off" version gdzie jest odwzorowana 1/4 wnetrza, tylko trzeba sie pobawic z obrobka paneli bocznych (sa za wysokie).

 

UWAGA: wystrzegaj sie Slave1 - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jama skurczowa na przodzie kurczakochoda? Aha, czemu ten Slave 1 taki fatalny? Pytam, gdyż Boba jest ważną częścią mitologii

Jama na przodzie to taki klasyczny przypadek starych AMT, ale w sumie to i tak w tym miejscu powinien byc slad po ostrzale wiec zostaje.

Jakosc Slave1 to tragedia, sklejalem go na konkurs i tam powinienes znalesc pare fotek:

viewtopic.php?t=6116

Wady ktore pamietam:

1. Blednie zrobiony kokpit, zrobili odwracany, a nie byl.

2. Niedopasowane i poprzesuwane polowki kadluba.

3.Blednie odwzorowane te polowki (zrobili identyczne, a byly rozne).

4.Brak otworow silinkow manewrowych.

5.Za male kopulki dzialek na "ogonie".

6.Ladownia gdzie mozna sobie schowac Hana Solo, w ogole nie istniala, wiec trzeba zaszpachlowac- duuuuuuuuuzo.

7.BArdzo slabo odwzorowane skrzydelka i ich podpory.

8.Dysze silnikow powinny miec cylindryczne wypelnienie.

9.Brak paru elementow na spodzie.

10.Sam Bob jest np: bez antenki.

 

Wiecej nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie, ale niedawno wrocilem z urlopu i zamiast od razu ruszyc do modeli, odbilo mi i postanowilem pomalowac duzy pokoj, 3 dni zeszly. Wracajac do tematu dzisiaj w koncu za 10 proba udalo zrobic mi sie porecz dookola wlazu, zwaloryzowalem dzialka na przedzie oraz te sensory z boku. Poniewaz mam tez juz pomysl na podstawke to kurczak jest juz ustawiony w wyjsciowej pozycji, postanowilem zmienic takze ustawienie nog bo ta proponowana przez AMT to raczej nie byla odpowiednia. Lufy dzialek nie sa w jednakowej pozycji, poniewaz przy strzelaniu zawsze jedna lufa sie cofala i nastepowal strzal z drugiej. Jedyne co pozostalo to obrobka dwoch otworow z tylu.

Koniec gadania oto zdjecia:

ba5d7c9c6e18d42c.jpg

96b235ab9a83d8e7.jpg

065ba45cd9428e1a.jpg

54beb7368e154198.jpg

8ae79ed970214a51.jpg

 

Cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstalem wczesnie rano, zapodalem czarny podklad (to nowosc dla mnie, pomyslalem ze moge wtedy pominac pre-shading). Potem czyszczenie aero i kolor bazowy. Nastepnie inny odcien szarosci na glowne powierzchnie, pare dziurek od uszkodzen i ostrzalu, malutki wash w te dziury. Nastepnym krokiem bedzie lakier i wash, a potem jakies poprawki. Tymczasem przedstawie zamysl podstawki:

9c025a6c3ac1defd.jpg

7d3a807bc6010430.jpg

ba529e53f9a51c14.jpg

65e1b72f16f15a47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawalek darni fajnie wyglada jako podloze. Tylko sie zastanawiam, jak zrobisz, zeby to nie obeschlo po jakims czasie. Chyba, ze bedziesz podlewal i utrzymywal "przy zyciu".

hmmm bedzie ciezko, ale mam go w planie.
Uzyj tej figurki od snow speedera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on ma w d... miedzy posladkami, ten Ewok? Pokaz go od przodu. Bo od tylu fajnie wyglada.

Jezeli chodzi o podstawke, to prawde mowiac, pomysl z wykorzystaniem darni bardziej mi sie podobal. Na "przymiarce" wygladalo to bardzo realistycznie. No i ta podstawka jest troszke za mala.

Ale to tylko takie moje luzne marudzenie. I tak siedze w pierwszym rzedzie i sobie popcorn zajadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha... zobaczyl AT-ST i ze strachu popuscil. Jak na razie przodu nie ma, jestem w trakcie owijania figurki z miliputa (straszny shit) papierem toaletowym moczonym lakierem do wlosow, mam nadzieje ze po wyschnieciu

bedzie przypominal futro.

Ta darn to w rzeczywistosci mech, pojechalem do lasu i wykopalem pare cm kwadratowych. Zamierzam go uzyc, tylko najpierw uzylem gipsu zeby "przykleic" drzewko i nadac podstawce jakis ciezar coby sie nie wywrocila.

Uwierz lub nie, ale nie moge nigdzie kupic okraglej lub owalnej ramki do zdjec, wiec jedyne co znalazlem mniej wiecej odpowiedniej wielkosci to zegar na sciane i on posluzy jako podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, piękna maszyna i kawał solidnego modelarstwa! Gratuluję.

Korzystając z wątku Star-Wars. Gram sobie właśnie w Star Wars: Racer (już 5 raz w życiu przechodzę ) i się zastanawiam, czy jakaś firma robi modele Pod-Racerów. Wie ktoś coś na ten temat czy mam rozważać scratchbuild?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.