Skocz do zawartości

1:48 Operation Herrick Lynx AH7 + quad team


hampel08

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakończyłem prace nad pustynną dioramą z operacji Herrick. Westland Lynx AH-7 z ekipą quadowców podczas załadunku amunicji. Skala 1:48 od Airfix. Sama diorama wykonana w całości samodzielnie oprócz krzaczków z Paint Forge. Warsztat tutaj: 

Obraz może zawierać: jedzenie

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Obraz może zawierać: roślina i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Obraz może zawierać: jedzenie

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hampel08 napisał:

@mandrivecs masz na myśli figurantów czy bardziej samą dioramę? 

Mam na myśli figurki przy których pominąłeś jakiekolwiek cieniowanie, opony przy kładach i przyczepach. Najlepsze ze wszystkiego jest śmigło, potem podstawka, potem komplety quadów i na końcu wojacy. Tak obiektywnie moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M.A.V. teraz wygląda tak po ujęciu kilku krzaków

103043816_3115326738531497_2383061501889460233_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=ceOTFdrEc_cAX9yJcJB&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=6dd66b574c567062d2a86b29426cfeb0&oe=5F0507BF

@mandrivecs  z figurek sam nie jestem zadowolony, a cieniowanie robiłem panel linerem brown od Tamiya. Nie chcę się tłumaczyć ale to moje pierwsze figurki i na dodatek w 1:48, obecnie pracuję nad figurantami w 1:35 do innej podstawki i obiecuję, że tam takich błędów nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie piszę swoich sugestii w sensie krytyki, nie traktuj tego jako uwagi. Po prostu moim zdaniem (subiektywnie) najmniej się podobają - a już na pewno nie twierdzę, że w skali 1/48 zrobiłbym lepiej. Zwyczajnie moim zdaniem do jakości śmiglaka trochę im brakuje i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale ja jestem otwarty na wszelakie uwagi więc nie mam tego za złe :) wiem, że można by z nich wycisnąć o wiele więcej.

A przy okazji pochwalę się jak wygląda mój warsztat od 28 maja.. na świat przyszła córcia Hania i tak sobie działamy :D

102429180_572793453639299_28301532077521

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się - jeszcze ze 3 miesiące. A potem zakuma, że poza wózkiem jest weselej i można się przemieszczać. I masz że 3 lata kwarantanny od sklejania. Za chwilę żona wpadnie na pomysł, że budzisz, pylisz, kleje śmierdzą i szkodzi to dziecku. 

A na szafkach gdzie do tej pory były modele i warsztat zaczną pojawiać się ubranka, zabawki, książeczki i tonyy innego przytarganego przez rodzinę i kupionego przez żonę towaru. I prosty przelicznik - za jeden Twój midel to "możemy dwie paczki pieluch, albo 3 puszki mleka kupić". 

Wspomnisz moje wypociny. 

Edytowane przez mandrivecs
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hampel08 napisał:

na świat przyszła córcia Hania:D

 

Najlepszy model w Twoim dorobku, gratulacje :)  Mariusza nie słuchaj, narzeka dla podtrzymania cnót narodowych, a sam teraz skleja z córką ?

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony wyglądają jak ubłocone, a patrząc na podłoże powinny być raczej tylko przykurzone.
Z kolei płozy śmiglaka czarne, jak prosto z hangaru.
Słaby wygląd traw (moim zdaniem) bierze się stąd, ze każda kępka jest niemalże identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kryspacz napisał:

Najlepszy model w Twoim dorobku, gratulacje :)  Mariusza nie słuchaj, narzeka dla podtrzymania cnót narodowych, a sam teraz skleja z córką ?

 

 

A. Co do modelu się zgadzam,
B. Nie należę do malkontentów - tutaj sprzeciw,
C. Mam dwie - 4 i 7 (od niedługiego czasu wróciłem do żywych choć łatwo nadal nie jest). A te rozgrzebanych i nie skończonych 20 warsztatów w ostatnich 5 latach to niby skąd się wzięło, co Krystian? To prawda, że starszą próbuję uczyć robótek manualnych na tanich zestawach, ale zaraz pojawia się młodsza, a skalpel, nożyczki i klej CA u 4-latki grożą pchaniem się w problemy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mandrivecs napisał:

Za chwilę żona wpadnie na pomysł, że budzisz, pylisz, kleje śmierdzą i szkodzi to dziecku...

o to! to! jak jeszcze zobaczy te trupie czaszki na etykietach  :haha:

Kleić będziesz mógł tylko "na sucho" albo wyłącznie w ogródku  - a przynajmniej ja tak miałem przez ponad 4 lata...

 

A co do figurek to wiadomo że mogło by być lepiej - mi się mimo wszystko podobają i jak na początku mazania figurantów to wstydu nie ma :piwo:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.