Skocz do zawartości

HMS Argyll 1/96


unicaunica

Rekomendowane odpowiedzi

Fregata rakietowa typu 23 Duke pomniejszona 96 razy? Zawsze chciałem mieć model tego okrętu (z nieznanych przyczyn) i zawsze chciałem zbudować coś sam, oba te marzenia spełniły się w jednym momencie. Model ma swoje niedociągnięcia i następnym razem zmienię swoją ideologię? Emocje po budowie opadły więc śmiało można komentować.

 

IMG_20200718_074504212~2.jpg

IMG_20200718_074514669~2.jpg

IMG_20200718_074611536~2.jpg

IMG_20200718_074931457~2.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny :super:

zawsze podziwiam modelarzy którzy strugają "coś z niczego" i jeszcze doprowadzają projekt do finishu   :piwo:

Szkoda że ostatecznie nie poprawiłeś tego kleksa przy kotwicy - zacieki i otarcia od jej wciągania powinny być pasmowe "góra-dół" a teraz jest taki mało realistyczny placek. Jak kiedyś będziesz coś poprawiał to w pierwszej kolejności to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba. Bardzo dużo organicznej pracy modelarskiej w niego włożyłeś! Graty !! 

Każdy skracz zawsze wzbudza mój podziw :super::super::super:

Malowanie - o kleksie już pisał MAV. Ja bym nieco porozmywał też inne zacieki aby nie miały ostrych granic....

Wydaję mi się, że model bardzo dużo by zyskał gdybyś go zaprezentował na jednolitym tle. Wiem - skala mała to i model duży :) ale jednak tło bardzo rozprasza oglądanie zdjęć....

 

ogólnie to ogromny szacun za duży wkład w modelowanie "od zera" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że czasami zabrakło cierpliwości żeby poświęcić więcej czasu i uwagi na niektóre częsci. 

Co do zacieku pod kotwicą taka ciekawostka przy okazji, fregaty typ 23 muszą zrzucać i wciągać kotwice na biegu wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, unicaunica napisał:

Prawda jest taka że czasami zabrakło cierpliwości żeby poświęcić więcej czasu i uwagi na niektóre częsci. 

Co do zacieku pod kotwicą taka ciekawostka przy okazji, fregaty typ 23 muszą zrzucać i wciągać kotwice na biegu wstecznym.

Dotyczy to wszystkich okrętów posiadających gruszkę dziobową na sonar żeby nie uszkodzić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał pięknego modelu, ogrom pracy, i do tego Brytol!  ? Śledzilem powstawanie, podziwiam efekt końcowy, wielki szacunek!
Co do kotwicy jednak:

13 godzin temu, unicaunica napisał:

Co do zacieku pod kotwicą taka ciekawostka przy okazji, fregaty typ 23 muszą zrzucać i wciągać kotwice na biegu wstecznym.

"Praw fizyki pan nie zmienisz, i nie bądź pan głąb" ?  Wsteczny czy nie, po wyjściu z wody tak kotwica, jak i zacieki, ciążą pionowo dół!

image.jpeg.5fcbe3bdbcfe295e8f0206fe0f7fb2d0.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, kryspacz napisał:

Wsteczny czy nie, po wyjściu z wody tak kotwica, jak i zacieki, ciążą pionowo dół!

ano z grawitacją jeszcze nikt nie wygrał, nawet Siły Zbrojne Jej Królewskiej Mości:haha:

 

3 godziny temu, unicaunica napisał:

nie wykluczone że za jakiś czas coś się poprawi jak dotrze do mnie że da się lepiej?

na pewno do zmniejszenie jest ten placek :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wspanialy absolutnie rewelacyjny model...te detale z malowaniem to robota na 20 minut,dwa dni..dla sklejaczy z pudla ktorzy tu dominują to wazne bo oni glownie malują, nie dziw sie ze wiekszosc to mowi. Ja jesyem gdzies pomiedzy, przy modelach duzo robie sam i...wiem że te poprawki malowania to minuty przy budowie trwajacej miesiące. Wielki szacun. To jest prawdziwe modelarstwo najwyzszych lotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.