Skocz do zawartości

(II WŚ Polska...) TKS


mx3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ta ręka z mieczem i skrzydłem jest znakiem zbrojnego ramienia czyli armii RP, teraz czołgiści używają w znaku szyszaka i skrzydeł husara, jest to nawiązanie do chlubnej tradycji kawalerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ręka z mieczem i skrzydłem jest znakiem zbrojnego ramienia czyli armii RP, teraz czołgiści używają w znaku szyszaka i skrzydeł husara, jest to nawiązanie do chlubnej tradycji kawalerii.

 

Zbrojne ramie, siła narodu ... niebezpieczna dialektyka, lepiej się nie zapędzać. Myślę, że to po prostu logo indywidualne załogi/wozu. Jeśli już chcieliby się bawić w malunki oficjalnego godła wojsk pancernych II RP to dokładnie by je odwzorowali. Ewentualnie umieścili by na wozie odznakę dywizjonu.

 

Zdarzały się też inne, mniej narodowo-szczerbcowe

tks5b2godlo.jpg

źródło forum odkrywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie musi/nie chce znać Twoich sympatii politycznych. Tym bardziej tak patologicznych!!!

Troche mnie uraziłeś bo z NOP chce mieć jak najmniej wspólnego a że ręka z mieczem kojarzy mi sie tylko z tą bandą neonazistów i skinów którzy są tak dumni ze swych "tradycji" to zamieściłem to godło, przyznaje może troche nie potrzebnie ale sądziłem że mogło to być godło także jakiejś organizacji z okresu II RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie musi/nie chce znać Twoich sympatii politycznych. Tym bardziej tak patologicznych!!!

Troche mnie uraziłeś bo z NOP chce mieć jak najmniej wspólnego a że ręka z mieczem kojarzy mi sie tylko z tą bandą neonazistów i skinów którzy są tak dumni ze swych "tradycji" to zamieściłem to godło, przyznaje może troche nie potrzebnie ale sądziłem że mogło to być godło także jakiejś organizacji z okresu II RP

Zatem bardzo Cię przepraszam

Po prostu opacznie (i chyba nie tylko ja) zrozumiałem przesłanie Twojego posta.

Jeszcze raz wielkie SORRY!

ps.: jak to dobrze, że na tym forum są normalni ludzie (no, prawie normalni, bo wszyscy jesteśmy lekko 'pokręceni' )

ale sądziłem że mogło to być godło także jakiejś organizacji z okresu II RP

I było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, nie przeginaj!!!!! Nikt nie musi/nie chce znać Twoich sympatii politycznych. Tym bardziej tak patologicznych!!!
- chyba deczko przesadziles z "poprawnoscia polityczna". Skoro ten caly NOP dziala legalnie, to czemu zaraz patologiczny ? To jest jakas post-endecka "alergia" jest czy jak ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi napisał:

Peter, nie przeginaj!!!!! Nikt nie musi/nie chce znać Twoich sympatii politycznych. Tym bardziej tak patologicznych!!!

- chyba deczko przesadziles z "poprawnoscia polityczna". Skoro ten caly NOP dziala legalnie, to czemu zaraz patologiczny ? To jest jakas post-endecka "alergia" jest czy jak ? Rolling Eyes

 

Pozdr.

Pawel

działa legalnie ale dużo rzeczy nie robi legalnie youtube prawde ci powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa legalnie ale dużo rzeczy nie robi legalnie youtube prawde ci powie
- chodzi o te "nawalanki" z homoseksualistami ? Czytajac ostatnie doniesienia z Austrii i znajac rozne hipotezy na temat sklonnosci seksualnych niektorych hitlerowskich dygnitarzy, mozna odniesc wrazenie ze to jest metoda ukrywania wlasnej orientacji...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej Hessa, "chodzi" tez legenda o "szefie wszystkich szefow", no i Hermann Goering tez mial ciekawe upodobania. Trudno teraz ocenic czy te tematy kryja w sobie jakies ziarnko prawdy, czy moze to odpryski po wojnie psychologicznej uprawianej przez aliantow.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jędras, chyba ci nie muszę mówić że tych fotek pragne jak tlenu

To ja też bym poprosił o te fotki, dwie 7-ki i jedna TK czekają.

Podaj maila proszę na priv (bo chyba zadziałem gdzieś) to Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.