Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1400 Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, DarkWing napisał:

Dla mnie żaden kłopot i zawracanie głowy.

Jeśli będziesz miał ochotę - oferta aktualna

Przepraszam Sławku że Cię bez zapytania wkręcilem ale dziękować pomogło i kolega Bartas coś już nam pokazał.

Zdanie zmieniłem ,dobra robota ale tak jak napisał kolega M.A.V. modelarstwo to ma być sama przyjemność.

Ja czasami odpoczywam między modelami  żeby nabrać chęci , energii i zaplanować kolejność prac bo pośpiech nie daje dobrych efektów i powoduje niepotrzebny stres a to nie idzie w parze z modelowaniem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie... czysto, estetycznie... nawet śrubki zaznaczone ładnie ?

Jedynie troszkę plastikowo ale OK, na koniec i tak większość silnika zniknie pod osłonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyć odcieni czerni... czarny nie zawsze jest czarny...

Na krawędziach zrobić lekkie przetarcia ale nie do gołego, święcącego metalu.

Szarym (ciemnym) lekko przybrudzić - najlepiej w zakamarkach - suche pastele...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej na lakier i to najlepiej najpierw połysk, potem wash i na koniec jak już jest OK to lakier mat....

Będzie OK :)

Jak dasz wash bez lakieru to przy ścieraniu nadmiaru możesz niechcący pozbyć się farby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dorotka napisał:

To akurat było oczywiste :super:

Nie do końca, bo najpierw zaopatrzyłem się w Tamkę TS-50. A tego ZP musiałem z zagranicy ściągać, bo żaden sklep w Polsce tego nie miał, a na pytanie czy mogą ściągnąć to pisali, że żaden ich dystrybutor też tego nie ma. Ale ten kolor od ZP jest piękny :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka "smutna" kolorystyka ale wykonanie całkiem, całkiem.... Barvo.

Rozumiem, że moto będzie salonowe, nie jeżdżone ? bo inaczej na czarnym też można zrobić ślady zużycia.

Na "kolorze" zapuszczałbyś wash w czerni, tutaj brąz, szary i wszelkie przykurzenia...

Nie mogę się już doczekać finału ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DarkWing napisał:

Taka "smutna" kolorystyka ale wykonanie całkiem, całkiem.... Barvo.

Rozumiem, że moto będzie salonowe, nie jeżdżone ? bo inaczej na czarnym też można zrobić ślady zużycia.

 

 

Smutna kolorystyka, bo tak dyktuje instrukcja. Robię według niej :) Tak, moto będzie salonowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dwa pytania:

1. W zestawie są takie naklejki zamiast kalek. To je trzeba nakleić na już gotowy lakier czy pod lakier to dać?
2. Instrukcja każe owiewki malować od wewnątrz na czarno. Czy to ma sens? W sensie czy jak one będą zamontowane to będzie widać je też z drugiej strony w niektórych miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co masz na myśli pisząc "takie naklejki" ? ... metalowe Stickery ? 
Ja generalnie zawsze na koniec lakieruję - i naklejki, i kalki i metalizowane znaczki

2. Pomalujesz od wewnątrz  - będzie bardziej pro... nie pomalujesz.. i tak nie widać... No chyba że od zewnątrz jakiś jasny kolor a sam plastik np. biały lub szary... to wtedy może być widoczne gdzieniegdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 15:14, DarkWing napisał:

1. Co masz na myśli pisząc "takie naklejki" ? ... metalowe Stickery ? 
Ja generalnie zawsze na koniec lakieruję - i naklejki, i kalki i metalizowane znaczki

2. Pomalujesz od wewnątrz  - będzie bardziej pro... nie pomalujesz.. i tak nie widać... No chyba że od zewnątrz jakiś jasny kolor a sam plastik np. biały lub szary... to wtedy może być widoczne gdzieniegdzie...

Chodzi mi o to:

3290757e791c1d9c.jpg

5c22bdbcee895cd6.jpg

Nie wiem, czy to jest zamiast kalek? Wiadomo, że kalki idą pod lakier. A z tym nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.