Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1400 Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano :D  Zaczynam walkę, ze swoim trzecim motorkiem, i wybór padł na Kawasaki, ze względu na to, że chciałem złożyć coś sportowego (ale nie torowo-wyścigowego). Model prosto z pudła, bo mimo chęci kupienia do niego jakiś dodatków, takowych nie znalazłem. Postawiłem też na kolor główny-niebieski, a ściślej mówiąc Mica Blue, czyli TS-50 od tamki. 
Patrząc na zawartość pudełka, nie ma wielu malutkich części w porównaniu do mojego poprzedniego modelu, Yamahay XV 1000. Może to tylko cisza przed burzą, żeby uśpić moją czujność? ?

dcf09320b1656e68.jpg

Dzisiaj było przyglądanie instrukcji, przygotowywanie farb i trochę czasu zostało na sklejenie głównej karoserii i potraktowanie jej "easy sanding" CA od Tamki jako szpachla. 

321d68f7063c2894.jpg

Lekki offtop i pochwalę się też lekko zmodyfikowaną gablotą w której stoją moje dwa dotychczasowe motocykle. Wersja w dzień:

e8f7950a5d13750d.jpg

3dd0f4390f99b1ae.jpg

I w nocy, po oświetleniu:

89ea1e62d346328f.jpg

b59cbecb45da2447.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka. Pod kolor niebieski lepiej zastosować czarny czy szary podkład? Gdzieś mi się obiło o oczy narzędzie do robienia otworów w tarczach hamulcowych. Wiecie jak się nazywa? Boję się, że wiertło te otwory postrzępi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 00:08, Bartas89 napisał:

Do tempa DarkWinga, dużo mi brakuje :D On w dwa dni sklejał model i leciał z następnym xD

Dwa dni ?..... Nie pamiętam takiego szaleństwa ale może.. może... :hmmm:

 

TS-50 po wylaniu jest dość ciemny więc na podkład zdecydowanie biały ALE..... i tu Cie zaskoczę.

Ja używając farb Tamiya w sprayu ( a więc TS-ów) w zasadzie w 95% nie stosuję podkładu.

Wystarczy przed malowaniem części dobrze umyć/odtłuścić.

Otwory w traczy hamulcowej - wiertło/wiertełko (najlepiej kup sobie komplet wierteł od 0.3mm do 1mm - skok co 0.05mm) z ręczna wiertarką sprężynową.

Nic się nie postrzępi jedynie przy małych średnicach wierteł ostrożnie dociskaj, bo potrafią łatwo się łamać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie koloru. Rzeczywiście po przelaniu go do innego pojemniczka wydaje się być bardzo ciemny. Może polecacie jakiś ładny niebieski od ZP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS50 to taki kolor uniwersalny do Subaru Impreza, Ford GT, Nissan Skyline ? Przypuszczam, że jakieś dwa tony ciemniejszy od Thunder Blue od ZP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dorotka napisał:

Do tego motoru jest dedykowany lakier od ZP - Thunder Blue: https://www.hiroboy.com/Kawasaki_ZZR1400_Thunder_Blue_Paint_30ml--product--13615.html

Na stronie jest napisane, żeby aplikować go na czarny podkład. To ten czarny co nigdy nie schnie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przykro mi ale niestety nie jestem w stanie prowadzić warsztatu, głównie przez brak czasu. Nie mam też jego do obróbki zdjęć, aby ich jakość was satysfakcjonowała. Na pewno wrzucę galerię, o ile wcześniej mnie kawałsraki nie pokona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
19 minut temu, Bartas89 napisał:

Panowie, przykro mi ale niestety nie jestem w stanie prowadzić warsztatu, głównie przez brak czasu.

No i szlag trafił bombki, świąt nie będzie. A ja kupiłem popcorn i się wygodnie rozsiadłem, a tu taka checa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bartas89 napisał:

Na pewno wrzucę galerię, o ile wcześniej mnie kawałsraki nie pokona :)

Coś mi się wydaje że Cię już pokonała.

Wrzucaj fotki bez obróbki a kolega Sławek obrobi to zmienię zdanie.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przyślij mi foty, ja Ci je obrobię tak, że sam nie poznasz swojego modelu :D :D  :D ...

A na poważnie... jeśli masz chęć to służę pomocą, chętnie przygotuję Ci zdjęcia, tak żebyś mógł je pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DarkWing napisał:

Spoko, przyślij mi foty, ja Ci je obrobię tak, że sam nie poznasz swojego modelu :D :D  :D ...

A na poważnie... jeśli masz chęć to służę pomocą, chętnie przygotuję Ci zdjęcia, tak żebyś mógł je pokazać.

Dzięki za propozycję :) Ale nie chcę Ci głowy zawracać. Wieczorem wrzucę foty gotowego silnika i zobaczycie czy pasują wam takie fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bartas89 napisał:

Panowie, przykro mi ale niestety nie jestem w stanie prowadzić warsztatu, głównie przez brak czasu. Nie mam też jego do obróbki zdjęć, aby ich jakość was satysfakcjonowała. Na pewno wrzucę galerię, o ile wcześniej mnie kawałsraki nie pokona :)

Nie poddawaj się :super:  chociaż w własnego doświadczenia wiem, iż czasem gdy następuje zmęczenie materiału i warto model odłożyć na jakiś czas do pudła - potem się wraca do pracy ze "świeżą" głową i nowym zapałem. W końcu modelarstwo to ma być hobby dla przyjemności, a nie jakaś katorga przy wyrębie lasu  :mrgreen:

A co do jakości fotek - moja subiektywna opinia : tu nie forum fotograficzne ani nie dział pt. galerie - nie ma co cyzelować zdjęć. Najwyżej jak ktoś będzie miał jakieś uwagi czy pytania to wtedy poobrabiasz potrzebny fragment i tyle. Grunt by tło do zdjęć było jednolite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.