Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1400 Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

To są metalstickery, odklejasz dany fragment z górną folią, przyklejasz we właściwe miejsce i najlepiej czymś nieostrym dociskasz. Potem odklejasz tę folię. Ja osobiście nie lakieruje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco jaśniej...

- ściągasz papierek, literki zostają na folii

- przykładasz do modelu, dociskasz ostrożnie ładząc po folii

- DELIKATNIE odklejasz folię, uważając aby literki zostały na modelu

- ja lakieruję, nie zawsze metalstickery idealnie przylegają i czasami potrafią same odpaść. Dodatkowo bardzo lubią się zadzierać co ułatwia ich odpadnięcie...

Lakierowanie połyskiem nie niszczy wizualnie powierzchni metalicznej, ba - nawet ją uwidacznia...

Edytowane przez DarkWing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozdział ósmy ukończony. Pojawiły się tylne reflektory. Posklejałem, pomalowałem na kolor bazowy i zalakierowałem owiewki. Kolor od ZP, Thunder Blue jest przepiękny :D

b955647fcb9b2a32.jpg

c3553156791deb71.jpg

546cf9cc151b7f4f.jpg

c4618c73cd264b56.jpg

656a882a57067776.jpg

c8a0acf59e9ed706.jpg

10b30e1feca370c8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bengal napisał:

bardzo  pięknie Ci to wyszło !:piwo:

Dzięki :) Co prawda musiałem ściągać ten kolor z zagranicy i wyniosło mnie to ok 120zł, ale było warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, widać, że jednak talent masz, bo powłoka taka, że nawet doświadczeni modelarze by się nie powstydzili i sami by taką chcieli;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, MooMiniek napisał:

Co prawda budzika nie zamknąłeś ale podoba się :super:

Dałem dużo lakieru bezbarwnego świecącego, ale po wyschnięciu chyba część wyparowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie ale...

f9b3a3fa49c94019.jpg

słabe malowanie amortyzatora - szczególnie ta część chowana (pod złotawym). Tu na przyszłość lepiej sprawdza się folia aluminiowa chrom samoprzylepna.

Efekt gwarantowany, a teraz troszkę szpeci...

Zapuść jeszcze wszelkie zakamarki np. Panel Linerem i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark

Tak masz rację z tymi amorami. To było już raz zmywane i malowane jeszcze raz. Rzeczywiście mogło być lepiej ?

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarkWing napisał:

Całkiem ładnie ale..słabe malowanie amortyzatora - szczególnie ta część chowana (pod złotawym). Tu na przyszłość lepiej sprawdza się folia aluminiowa chrom samoprzylepna.

Efekt gwarantowany, a teraz troszkę szpeci...

Zapuść jeszcze wszelkie zakamarki np. Panel Linerem i będzie OK.

Kolega Sławek słusznie zauważył że tloczysko amortyzatora wyszło słabo i widzę,albo to przekłamanie na fotce, ślad po wypychaczu.

Amor powinien wyglądać tak

20200904_081818.thumb.jpg.27c28d7a57d9a6626e0764d30f334f14.jpg

Jak kolega chce i ma chęć to poprawić, to mogę wysłać koledze kawałek folii chrom BMF ?, ale powierzchnia musi być idealnie przygotowana.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cayman napisał:

...widzę,albo to przekłamanie na fotce, ślad po wypychaczu.

 

Tamiya nie ma w tym miejscu śladów po wypychaczach, tam po prostu jest jakiś zadzior, a namazianie farbą to uwypukliło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.