Skocz do zawartości

Tumak (Hmmwv Transport) tamiya 1/48 +kalki toro model


fanpancerki

Rekomendowane odpowiedzi

Model zrobiony po obejrzeniu forum ,,Hmmwv around the world,,.Nie jest aż tak dopracowany jak większość modeli tam się znajdujących.Jeżeli do modelu da się dorobić szczegóły których nie ma i nie będzie to jakoś bardzo trudne to rozważę ich zrobienie.Galeria została wstawiona za namową osoby z forum .Proszę o szczere opinię.

96755925-7524-4C41-A940-7544474DCCB6.jpeg

AF90743B-DA4E-4BE5-B31F-A714BB55B9C6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się tej niebieskiej skrzynki lepiej wykadrować? Widać tylko kawałek, mogłeś model postawić przed nią, albo wsadzić do środka...

Do góry kołami wkleiłeś tylny pas, ze światłami i klapą. A maska za bardzo odstaje z prawej strony. To takie grubsze błędy, małych jest niestety tyle, że ho ho! Pomijam już całkowitą umowność "polskiej" wersji.

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kolejny rodzynek na forum - fajnie, że jest galeria. Co do modelu, to wykorzystałeś to co w pudełku dała Tamiya, plus kalki ToroModel. Faktycznie zawartość pudełka to generacja A1, polskie Tumaki to już A2 — jest sporo istotnych różnic. Dodatkowo na naszych krajowych znajduje się sporo dodatkowych elementów, ale o tym szerzej na Humveemodels. 

Jak na jeden z pierwszych modeli, dodatkowo pierwszy humvee to wyszedł całkiem przyzwoicie, pomijając kwestie merytoryki. Staraj się tylko, żeby kolejne nie były w połysku, Matt jest zdecydowanie bardziej wskazany. 

No i rada na przyszłość, zdjęcia rób na jednolitym równym tle, biały brystol A2 wystarczy do większości modeli. Do tego dobre światło. Pstryknij fotki jeszcze raz w wolnej chwili. Te się niestety nie nadają. Poszukaj galerii dzikiegozewsi, przeglądnij i nie idź tą drogą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem galerie Dzikiego ze wsi . Następnym razem zrobie lepsze zdjęcia.Kubisz obróciłem tylną klapę paki niestety przy rozklejaniu dałem zbyt mało kleju tamiyi  i oderwałem kawalątek naszczęście mały jutro dorobię chlapacze i wstawię nowe zdjęcia na białym tle.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się weźmiesz za nową galerię, popraw jeszcze kilka rzeczy, które wymagają 5 minut roboty: pomaluj odblaski, pomarańczowe z przodu, czerwone z tyłu, popraw tą maskę po prawej stronie, i usuń szew po formie na tylnej stronie plandeki. Roboty moment, a model znacznie zyska. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieposiadanie niestety pomarańczowego i to z tylu to nie szew tylko część wypókła.Narazie tylko tył bo został poprawiony.Dodane zostały chlapacze, ławki zostały przetarte, tylna część paki została obrócona rejestracja zmieniła miejsce.

 

B3747525-3B5D-4BA1-8838-1CC5A7186A3F.jpeg

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pomalowałes desek na pace i nie zróźnicowałes nieco plandeki kolorystycznie, ale biorę poprawkę na pierwsze kroki modelarskie.

Całkiem niedawno popełniłem ten model - opinie były podzielone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski zostały celowo tak pomalowane widziałem zdjęcie na którym były zielone jeżeli się przypatrzysz zobaczysz że deski mają imitacje zdarcia farby.Plandekę mogę pomalować nie jest przyklejona na inny kolor to samo tyczy się rzeczy zrobionych z brezentu.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot bezzałogowy demonstrowany na pojazdach (samochody ciężarowo-osobowe HMMWV M1097A2) – 2 szt.

https://polskatimes.pl/swieto-wojska-polskiego-2014-plan-defilady-sprzet-armii-sprzet-i-formacje-wojskowe-na-defiladzie/ga/3538659/zd/4107021

Jak widać, jest nieco inny odcień, taki bardziej wpadający w oliwkowozielony. Drzwi i dach nad kabiną są brezentowe, więc też taki kolor. Model pomalowany odpowiednio wygląda wtedy też ciekawiej.

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część rzeczy już zrobiłem ale czeka mnie jeszcze min.Próba zrobienia osłony z przodu i nałożenie kalkomani znaku priorytetu drogowego.Jak zrobię wszystko będą normalne zdjęcia .Narazie zapowiadam kilka dni przerwy :)

232850EE-A1B5-412F-A658-F97C8E28AE27.jpeg

6CE2FB14-7777-4705-8740-57CE7F844655.jpeg

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, kubisz napisał:

Robisz zdjęcia pod światło. Rób tak, żeby mieć je za plecami, wtedy lepiej oświetli model, nie będzie cieni. Załatw choćby dwie białe kartki A3 do zdjęć, jedną pod, a drugą za model.

Wezmę to pod uwagę.Dzisiaj zauważyłem z kogo inicjatywy zostały zrobione kalkomanie ?. Ciekawe czy toro model wypuści  kiedyś kalkomanie do hmmwv z innych ciekawych państw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam pytanie czy zna ktoś wątek albo sam ktoś robił przedni zderzak który występuje w każdym polskim ,,Hmmwv,,?Oczywiście w planach jest nałożenie kalkomani znaków priorytetu drogowego oraz przeróbka tylnego zderzaka wraz z zasobnikiem na tylne koło zapasowe.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.