Skocz do zawartości

SAAB J-29B Tunan Hobby Boss 1/48 "Beczka"


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej przerwie skończony inny model niż cywile w 1/144 lub 1/72.  SAAB J-29B Tunan Hobby Boss w skali 1/48.

Model zrobiony prosto z pudła, prawie bez żadnych blaszek i dodatków. Jedynie co dorobiłem, to czerwony uchwyt i siedzisko  na fotelu. Trochę mi te siedzisko nie wyszło, ale co tam  :). Jeszcze wykorzystałem pasy na fotel pilota z jakieś blaszki którą miałem w składziku.

Użyte farby to Gunziaki. Do brudzenia użyłem specyfików miga i AK. Model niestety ma trochę błędów warsztatowych, z których zdaję sobie sprawę i przy następnym 1/48 postaram się ich uniknąć :). Jakbym zaczął je poprawiać, to na pewno bym coś zepsuł. Lepiej odstawić model na półkę i postarać się przy następnym modelu zrobić lepiej.

 

 

PICT0003.JPG

PICT0065.JPG

PICT0066.JPG

PICT0055.JPG

PICT0069.JPG

PICT0029.JPG

PICT0042.JPG

PICT0142.JPG

PICT0084.JPG

PICT0088.JPG

PICT0110.JPG

PICT0115.JPG

PICT0127.JPG

PICT0154.JPG

PICT0169.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model wizualnie, merytorycznie się nie wypowiem bo nie mam pojęcia. Podoba mi się bardzo subtelne zróżnicowanie odcieni poszczególnych paneli co w przypadku NMF zawsze jest ważne. Tutaj wyszło Ci to bardzo naturalnie. Podoba mi się też delikatne brudzenie na górze maszyny, za to dużo mniej to na dole.
No i mam wrażenie że wash się wytarł do gołego w wielu miejscach, szczególnie w nitach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Solo napisał:

Bardzo fajny model wizualnie, merytorycznie się nie wypowiem bo nie mam pojęcia. Podoba mi się bardzo subtelne zróżnicowanie odcieni poszczególnych paneli co w przypadku NMF zawsze jest ważne. Tutaj wyszło Ci to bardzo naturalnie. Podoba mi się też delikatne brudzenie na górze maszyny, za to dużo mniej to na dole.
No i mam wrażenie że wash się wytarł do gołego w wielu miejscach, szczególnie w nitach.

Dzięki Solo za opinie i cieszę się że się podoba.. Jeśli chodzi o spód, to nie chciałem przesadzić z tym brudzeniem i dlatego może tak wyszło. Pioerwszy raz brudziłem z wykorzystaniem oleji miga. Co do łosza, to są trzy rodzaje, szary w większości, czarny i brąz, ale masz rację może nie wszędzie siadł jak należy :). Tak jak pisałem jest trochę baboli w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za rozdeptana pizza na siedzeniu pilota? :D Fajna robota, sensowny brudzing  - jak już w w warsztatowym wątku wspomniałem - może malowanie nie to, ale samolot jak najbardziej i jak najbardziej robota. Podoba mi się,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WujekAlice napisał:

A co to za rozdeptana pizza na siedzeniu pilota? :D Fajna robota, sensowny brudzing  - jak już w w warsztatowym wątku wspomniałem - może malowanie nie to, ale samolot jak najbardziej i jak najbardziej robota. Podoba mi się,

Ta pizza to próba zrobienia takiej poszarpanej pooduszki lub coś w tym rodzaju :mrgreen:. Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Solo napisał:

A w ogóle to jak się ten zestaw kleiło? Ładnie go HB spasował?

Tak, bardzo dobre spasowanie. Podobno nie leży w planach ten model, ale ja się tym nie przejmuje za bardzo. Moim błędem było doklejenie owiewki i pylonów ze zbiornikami po pomalowaniu. Tutaj niestety lekko nie pasowały te części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MAREK74 napisał:

Zerkałem na warsztat. Bardzo ładnie wyszedł. Jedyna rzecz, na którą zwróciłem uwagę to wyprowadzenie połączenia kadłuba i wlotu powietrza na jego górnej części...

Dziękuję. Co do wlotu powietrza i górnej części, to masz rację,  nie wyszło za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.