Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. III Ausf. M Takom 1:35


Pan_na_Zulawach

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam swój model nr 4. Założenia były takie, aby przetestować na nim kilka rzeczy, jednak, wbrew pozorom, spośród wszystkich wykonanych modeli poświęciłem mu najwięcej czasu. W trakcie warsztatu radzono mi, abym go wyrzucił na śmietnik i... dobrze, że się tak nie stało. Efekt końcowy mnie cieszy, nie wiem jak wam przypadnie do gustu- nie patrzcie tylko na źle wklejone rzeczy, uciekające gąski i km🙂

Model przedstawia Trójkę gdzieś na froncie w Rosji w czasie wczesnej wiosny...

 

 

20201103_145257.jpg

20201103_145439.jpg

20201103_145412.jpg

20201103_145042.jpg

20201103_145125.jpg

20201103_143830.jpg

20201103_141210.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eLCe napisał:

Długa droga przede mną, żeby się zbliżyć w Twoje obszary umiejętności waloryzacji modelu. 

Teraz to chyba przesadziłeś, albo... to żart🙂 Dużo, naprawdę dużo brakuje mi do umiejętności modelarzy z forum. Model przeszedł długą drogę, budowany na lajcie, bliski upadkowi, jednak nie poddałem się- jest naprawdę ok, że podoba się także komuś, poza mną.

4 godziny temu, jarross napisał:

Jeśli takie było zamierzenie autora to jestem na tak. Podoba się

Koncepcja wykończenia zmieniła się po nieudolnym malowaniu kamuflażu. Gusta są różne, jedni budują czyste i piękne modele, niczym z folderu producenta, jednak taka koncepcja budowania mocno mi nie leży- czołg jest jak dziecko w piaskownicy, wpuszczone do środka wybrudzi się nawet tym, czego tam nie ma. Pojazd po zimie, w czasie wiosny na froncie wschodnim jest brudny, bury, zabłocony, jednak o dziwo... nadal sprawny🙂

 

Pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty @bulik58 porównujesz moje modele do modeli "malowanych światłem"? 🙂 Do modeli współczesnych pojazdów??  Tak, masz rację- zęby nie są wszędzie wytarte, a raczej wytarte i na nowo zabrudzone, bo takie miały być... tylko to trochę żenujące, że do tego masz uwagę, a sam zamieszczasz fotki pojazdów, a gąski jakie tam są? No właśnie. Może warto zastanowić się czasem, co się pisze, a nie widzieć tylko to, co się chce.

Nie boję się dyskusji, konstruktywny komentarz zamieściłem np. w ostatniej galerii Seby i co? Jest jakaś konstruktywna odpowiedź? Czy tylko drwina i żarty w tym i Twoim udziałem, Spotter zamieszcza tylko emotki, bo na tyle go stać, co mnie zresztą niespecjalnie dziwi. Nie oczekuję pochwał (aczkolwiek cieszy, jak komuś moja praca się podoba), oczekuję rzetelnej oceny i pomocy w budowie, nie ze wszystkim muszę się zgadzać.

Zamieszczasz fotkę Rosomaka mokre błoto na dole, syf na górnej płycie, a gdzie zachlapania boków od kół? Fakt nie ma, za to są pozostałości suchego błota na kołach i nie w tej tonacji, bo powinna być w kolorze tego mokrego, co jest na dolnej płycie. Logiczne i spójne!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zwłaszcza wtórny analfabetyzm. Daj spokój @bulik58, bo zaczynasz pomału trollować w mojej Galerii, a po co Ci to? Wklejasz zdjęcia moich modeli do mojej Galerii, wklejasz fotki pojazdów, na których mam się wzorować, a same modele są niespójne- przecież to hipokryzja w czystej postaci. O co Ci tak naprawdę chodzi szanowny Kolego? Odpowiedziałem Ci przecież, jakie błędy w budowie popełniłem- o kolorze podkładu i tak dalej... naprawdę to nie moja wina, że nie potrafisz odróżnić kolorów błota. Wiem, że jesteś z obozu kolegi Spottera, a z Wami nie ma dyskusji. Proponuję  większy oddech i coś na uspokojenie- to tylko hobby.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tu tylko zostawię

 dunning-kruger-3.thumb.jpg.4d03f6b775cf4eb38f3ff2d6e546d5df.jpg

 

Ps. Nie ma to na celu nikogo urazić, ale analizując większość twoich wypowiedzi, sugerowałbym trochę pokory wink3 Czas swoje pokaże. Nie oceniam wykonania sam jestem dosyć początkującym modelarzem. Trochę pokory nigdy nie zaszkodziło nikomu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 15:25, Pan_na_Zulawach napisał:

nie patrzcie tylko na źle wklejone rzeczy, uciekające gąski i km

Będziemy patrzeć, szczególnie, że pokazałeś już w innych tematach, że sam potrafisz dużo rzeczy zauważyć 😉 A jak już coś widzisz to warto to choć spróbować poprawić.  Patrzę na ten model i w sumie nie wiem czy wyszedł bardziej dobrze czy niedobrze. Na pewno wyszedł lepiej niż zapowiadał się w warsztacie. Po tym chippingu to już myślałem, że można krzyżyk na niego położyć ale zrobiłeś dobry unik z zimowym kamuflażem. Czołg jest urąbany błotem (?) i to się wysuwa na pierwszy plan. Nie ma tu jakiegoś punktu zaczepienia żeby dłużej utrzymać wzrok. Wszędzie brud i o ile czołg na froncie mógłby tak wyglądać to taki model już wygląda niezbyt ciekawie. Brud na modelu ma raczej dodawać pewnego smaczku niż zakrywać niedoskonałości choć czasem też jest to konieczne. Poza tym brud też warto zróżnicować. Jak na czwarty model to całkiem całkiem, ale może warto by spróbować rozwinąć warsztat o jakieś nowe techniki malowania (niekonieczne malowanie światłem jeśli ci się nie podoba) czy brudzenia. Tutaj malowania właściwie niewiele widać a brud wygląda tak, że nie wiem czy to błoto, rdza czy ciemniejsze fragmenty koloru bazowego. Wszystko się zlewa i utrudnia odbiór modelu. @bulik58 słusznie zauważył, że w Twoich modelach nie ważne czy z Rosji czy z Afryki to weathering idzie w tym samym kierunku. Może w piątym modelu warto by spróbować czegoś nowego?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bulik58 napisał:

,,, że nie potrafisz odróżnić kolorów błota , ,,, chcesz wmowic mi i innym ze kolor blota rosyjskiego (Pzkw III) , afrykanskiego (Pzkw IV)

 

9 minut temu, MaciejW napisał:

Ps. Nie ma to na celu nikogo urazić, ale analizując większość twoich wypowiedzi, sugerowałbym trochę pokory

Zgadza się, pokora wobec osób dobra rzecz, ale czy Ty wobec każdego kogo znasz, czy spotkasz jesteś taki pokorny i we wszystkim się zgadzasz? Szczerze wątpię. Dla mnie liczą się tylko autorytety, a obóz Spottera do nich nie należy. Dobrze jest mieć różne zdania, na różny temat. Kolega @bulik58 już kiedyś udowodnił jak głęboka jest jego wiedza próbując udowodnić, że ropowanie pojazdów nie przyśpiesza procesu korozji- zaproponowałem mu, aby się douczył, a dopiero potem mędrkował. Teraz mu doradzę to samo, bo z geografii jest tak samo dobry, jak z chemii, czy metaloznawstwa. Czerwone ziemie występują także miejscowo w Polsce, nie tylko w Rosji, w dawnym ZSRR kłania się Krym.

Przyznaję się, wiedziałem, że będzie taka reakcja, jak opiszę model Seby, tylko tak się zastanawiam, dlaczego nikt, dosłownie nikt nie zwrócił publicznie uwagi na to, co mi się rzuciło w oczy. Aby była jasność, ja mam przyjmować uwagi z pokorą, a swoich nie mogę wyrazić? Raczej nie tak, to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TAW napisał:

Jak na czwarty model to całkiem całkiem, ale może warto by spróbować rozwinąć warsztat o jakieś nowe techniki malowania

@TAW staram się ciągle coś rozwijać, poprawiać, nie zawsze się to udaje... Taką krytykę rozumiem i w pełni się z nią zgadzam. Przy kolejnych modelach postaram się coś poprawić, a już na pewno uniknąć błędów popełnionych w poprzednich modelach.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Co powiesz o samym wykonaniu modelu-wypraski, zawartosc pudelka. Zastanawiam sie nad tym takom

 

Jesli chodzi o malowanie to wg mnie troche slabo widac przez mega zabrudzenia. Jq widzialbym go jako wrak na dioramce do polowy w blocie. 

Edytowane przez Dejvix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie nie mogę się połapać czemu twoje modele są zawsze brązowe. Napisz czy to twoja koncepcja ,czy tak wyszło. KLEISZ  czysto i ładnie ale wykończenie jak na razie wychodzi tak, że pojazdy wyglądają jakby w wodzie ze 40 lat stały i nie ma różnicy z jakiego teatru działań są .Reszta jest ok dlatego pytam bo to rzuca się w oczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dejvix napisał:

A Co powiesz o samym wykonaniu modelu-wypraski, zawartosc pudelka. Zastanawiam sie nad tym takom

Nie mam dużego doświadczenia w ocenianiu pudełka- wszystkie moje modele, poza tym, to Dragony- cóż, Dragon to nie jest. Nie przypominam sobie, aby były jakieś większe problemy z dopasowaniem części. Dla mnie minusem była zbyt mała i nieczytelna czasem gołym okiem instrukcja, dziwnie umiejscowione kanały wlewowe- więcej obróbki części i gąski składające się z kilku elementów, gdzie nie można regulować zwisu. Gdybym miał znowu kupić Takoma- to niechętnie, ale tak. Cena konkurencji nie ma.

 

16 godzin temu, OLO napisał:

Mam takie pytanie nie mogę się połapać czemu twoje modele są zawsze brązowe. Napisz czy to twoja koncepcja ,czy tak wyszło

Rozumiem, że nie mówimy tutaj o Pz. IV, bo ten model został już na starcie pomalowany nieodpowiednią brązową farbą. To nie moja koncepcja, tak wyszło- dunkelgelb malowany na czerwony podkład wpada w beż, a po kolejnych zabiegach zaczyna przypominać brąz.  U mnie to szczególnie widać, bo dunkelgelb szedł na 1,5 warstwy, aby łatwiej szło drapanie obić robionych z użyciem fluidu. Odchodzę od tego. Staram się wykańczać modele nie tak samo, StuG jest zakurzony, po walkach w mieście i raczej nie wygląda jak Pz. III- widać nawet dunkelgelb🙂

 

 

 

16 godzin temu, Kermitt napisał:

Na modelach widać odważne stosowanie technik postarzania, jedna jak dla mnie elekt trochę przesadzony i jednolity . 

Zgadzam się, dobrze wykonać pojazd w zimowym kamo z zabrudzeniami to raczej prosta sprawa nie jest. To moja pierwsza próba, przy kolejnych mam nadzieję będzie lepiej. Wyjaśnię od razu, że ja nie buduję modeli ładnych, czystych i wręcz zabawkowych- specjalnie zależy mi, ab pojazdy, przypominały wyglądem pojazdy walczące na froncie- jeżeli jest to wiosna w Rosji i panuje распу́тица, to model nie może być inny- musi być brudny, zabłocony i brzydki. Wystarcz obejrzeć filmy archiwalne, ab zobaczyć, co tam się działo. Osobiście jestem z III zadowolony- uratowałem model po fatalnym malowaniu i tragicznie to nie wgląda.

 

 

 

pozdrawiam

 

Marek

20201108_133026.jpg

20201108_140415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.