Skocz do zawartości

Sd.Kfz.167 StuG IV Early Dragon 6520 1:35


Pan_na_Zulawach

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem, o gustach się nie rozmawia, ale to błoto nie przemawia do mnie i jestem przekonany, że do większości osób też nie. Teoretycznie, podobno, bo sam tam nigdy nie byłem, taki kolor ma błoto w Wietnamie, ale w Europie nie często występuje taki odcień błota, a pomijając kwestie poprawności ten odcień naprawdę jest brzydki, przesadnie czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat zimmeritu wraca jak bumerang. Nie ma znaczenia, na jakim pojeździe był kładziony- nie zawsze był równy, biegł w tym samym kierunku i tak dalej. To dzieło człowieka, a nie maszyny. Można to zobaczyć na archiwalnych fotkach- dociekliwi znajdą je bez problemu w necie. I to bez znaczenia jaki zimmerit i na jakim pojeździe.

@enten daj spokój już, mój zimmerit jest kolorowy...a niby jaki ma być? Czarno-biały?🙂 To wszystko po czym pojazd jeździł ma na kadłubie. To tylko baza do dalszego brudzenia, nie efekt finalny. Niektóre efekty biją może trochę po oczach (masz rację, trochę fantazja mnie poniosła), ale jest tak dlatego, że teraz na pierwszym planie jest tylko wanna, bez kół i gąsek, nie mówiąc o całej reszcie.

I @enten to nie jest Stupa, a Stug- nie ten wątek, Jeśli już jesteśmy przy Brummbarze, masz rację- tam zawsze pasta była równo kładziona, co widać na fotce poniżej.

48796f47ea18637e74263d7b906f5a3b.jpg.c7b0fda23446b032f0b03a81ba5d8038.jpg

 

Pozdrawiam

Marek

 

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz @Pan_na_Zulawachtroszke poczytac na temat Zimmeritu tutaj. Kladziony w fabryce byl napewno bardziej prosty, rowny i jednakowego koloru. Kladziony w warunkach polowych to juz inna bajka. A i podobno jak sie nie utwardzil to byl latwo palny. 

https://tankmuseum.org/tank-nuts/news-and-articles/zimmerit/

 

Co do kolorow i blota no to kolejny twoj model ktory robisz tak na brazowo. Kwestia gustu ale jakos to sie ma nijak do rzeczywistosci

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaraz to Krzysztof naprawię, zapomniałem, mimo, że przypominano mi wcześniej.

@patrykd bez modulacji- nie bawię się w wodotryski. Kolor bazy jest znacznie jaśniejszy i bardziej nasycony- fotka robiona na warsztacie.

 

Pozdrawiam

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia aktualizacja dzisiaj. Kolory stłumione, zabrałem się też za usuwanie maskola z powierzchni uszkodzonego zimmeritu. Kolejna aktualizacja po doprowadzeniu do porządku uszkodzonych powierzchni, bo miejscami nie wgląda to tak, jakbym tego sobie życzył.

20210128_230859.thumb.jpg.ae16e46c12731a6c48e7f6aa981b3e05.jpg

 

20210128_225053.thumb.jpg.11fa88cb7107ee258f175d7330f30597.jpg

 

20210128_231326.thumb.jpg.07427dc4cd116bc92d90516d93aa1aab.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, patrykd napisał:

zadbaj o jednorodne, nieodwracające uwagi tło i odpowiednie doświetlenie bo straszne mleko się zrobiło. Nic z tych fotek nie widać poza bryłą pojazdu

Nawet ulubionego przez Ciebie czerwonego błota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz robiłem weathering zimmeritu i miejscami mogłem trochę przesadzić. Gotowy jest tył pojazdu, popracuję jeszcze nad wydechem, bo wygląd raczej mnie nie zadowala. Drobne podmalowanie miejscami (ewentualnie prostacko zakryję to brudem) i oczywiście czerwone błoto, bo niektórzy już się nie mogą doczekać, aż doszczętnie skopię ten model🙂

 

Pozdrawiam

Marek

20210218_142544.thumb.jpg.a7f8fd7261ddf63cc864b3ad2ea514f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwonego błota nie trzeba daleko szukać. Występuje w Polsce na Pogórzu Bolkowskim na Dolnym Śląsku. Jadąc drogą krajową nr 5 na odcinku Dobromierz-Bolków gleba przybiera barwę czerwonobrunatną, rudą, czerwono-pomarańczową. Według mnie czerwone błoto Marka jest jak najbardziej realne.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Edytowane przez Endrju
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.