Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. II Ausf. C (Ark Models 1:35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spotter napisał:

Mdły, szarobury, nieciekawy. 

Tekst Spottera starszy niż węgiel. Może lepiej skierować pułk na północ, tam pruski chłop umyje i wypucuje dekla, po czym umieści go w stodole (gdzie doczeka końca wojny) i na koniec wybije kilka desek w dachu tejże stodoły, aby pomalować go światłem 😃

 

@Thalgonisnie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, więc moje uwagi potraktuj luźno. Brudzenie góry kadłuba ok, wieża, przód i tył wanny ciekawie pobrudzony- przekonuje mnie. Jednak na tym tle słabo wypada układ bieżny- zaschnięte błoto na tych kołach jest kiepskie, od razu zwraca na siebie uwagę odciągając oko od reszty modelu, na zawieszeniu już tego błota nie widać. Uznasz uwagę za słuszną, to łatwo to skorygować. Podobnie nie przekonują mnie przednie i tylne błotniki- pobrudzone po całości. I na koniec gąski, brak zwisu- zęby masz wytarte, ale cała reszta wygląda na przeżarte rdzą lub zabłocone- wypolerowanych miejsc błoto raczej się nie trzyma.

Reflektory drogowe masz zamalowane?

Model mi się podoba, jestem na tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wstępu: bardzo proszę w moim wątku bez osobistych wycieczek.

Ad meritum: to nie miało być błoto, tylko polny piach - w końcu szkopy zap... do warszawki po polnych polskich drogach, a nie autostradach hitlerka 😉  Faktycznie, troszkę to słabo wyszło - nie skoryguję, bo jest zafixerowane. Co do gąsek - jakbyś widział w jakim stanie firma Ark przygotowała je na wypraskach, to byś się nie dziwił jak wyglądają - to cud, że w ogóle trzymają się razem :D Reflektory mam podmalowane - podmieniłem już fotkę.

A tak po za tym - thanks :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, akurat robiłem jakiś czas temu Pz.II Ark-a (z tym, że w wersji D) i moim zdaniem udał Ci się on całkiem fajnie - zważywszy tym bardziej na to, że model jest dość niewdzięczny, a i tę niemiecką szarość również moim zdaniem trudno ciekawie zmalować. Tak jak osobom powyżej nie podoba mi się tylko to błoto na kołach:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka mała informacja. Poniżej w/w 'bohater' -

 R03.jpg.c3cca7c56f90ab0663abce09fdac8fe9.jpg


Pz.Kpfw.II ausf.C  to produkcja z 1938/39 roku. W tym czasie obowiązuje dwukolorowy system kamuflażu. Kolory Dunkelgrau Nr. 46 i Dunkelbraun Nr. 45.
Popatrz na koło napędowe i koła jezdne - kolory.  Dodatkowo krzyż i No.R03 na wieży pobrudzony, aby biały nie był za bardzo widoczny.:szampan1:

 

Pozdrawiam
Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztofie - jak zwykle - za merytoryczność :piwo:

To co na wieży pobrudziłem - widocznie za mało patrząc na te zdjęcie (swoją drogą: skąd Ty bierzesz tyle fotek każdego możliwego pojazdu? 😉 )

A co do kolorów, jedyne co mam na częściowe usprawiedliwienie to to, że primo Ark - UWAGA - nie dał żadnego schematu malowania, czyli czysta wolna amerykanka, maluj jak chcesz... A secundo - wzorowałem się na instrukcji Tamki (model 35299) gdzie podali dla tego numeru schemat monokolorowy... Nie przypuszczałem, że tamka, która model oznaczyła podtytułem „Polish campaign '39”, nie sprawdziła jak powinno ono być poprawne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.