Skocz do zawartości

[G] Pz.Kpfw. I Ausf. F – Hobby Boss, 1:35


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Panzerkampfwagen I Ausf. F [VK 18.01] – Hobby Boss, 1:35

Ta odmiana Panzer „jedynki” zaprojektowano jako czołg wsparcia piechoty i w związku z tym miał znacznie pogrubiony pancerz. A to z kolei powodowało znaczny wzrost masy pojazdu, z tego powodu wyposażono go w wyjątkowo szerokie gąsienice.

Sam modelik jest rewelacyjny, wręcz samoskładalny! Zdecydowanie polecam początkującym - zapewnia super fun z budowy 😃

 

1688090993_Pz.kpfwI-final05.thumb.jpg.a4044af590b3752db4ede1a558ddc4b3.jpg1673978300_Pz.kpfwI-final04.thumb.jpg.ebb44c30355a4a8acf627c57af32fa0b.jpg1223575094_Pz.kpfwI-final03.thumb.jpg.284083fd984e6faa185be7afe60d6409.jpg1131326557_Pz.kpfwI-final02.thumb.jpg.8ab42a1bbc0cda1a54fbf166bbef6962.jpg877445721_Pz.kpfwI-final01.thumb.jpg.ae69f05073e79e07cc5c298aa1e26e1b.jpg

 

 

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Thalgonis changed the title to [G] Pz.Kpfw. I Ausf. F – Hobby Boss, 1:35

Dzięki Chłopaki :piwo:

Evil, właśnie nie! Gaski w tym modelu są wręcz dziecinnie proste! Sam miałem piera, bo pamiętam jak się naużerałem z nimi przy Marderze III też od HB, tam to była masakra... Może dlatego tutaj tak poszło ponieważ HB dało te gęsi tak jak tamka  w niektórych modelach - odcinki dłuższe albo krótsze, ale proste, są w jednym kawałku, a pojedyncze ogniwa właściwie tylko na kołach napędowych/napinających i zwisach. 

A tak w ogóle, to gdzieś na FB pisałem, że może to najbardziej udany model od HB, ale spasowanie i składalność wręcz „przysłowiowa tamkowa”. Podobne odczucia miałem przy Me262 od HB. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thalgonis, przyzwyczaiłeś do modeli, także latających, które mogą się podobać. Nie wiem, może ja jestem inny, ale ten model totalnie mi nie pasuje. Sprawia wrażenie zrobionego i wykończonego na szybko, bez żadnego pomysłu, z fatalnym brudzeniem.  Bardziej to przypomina model początkującego modelarza niż inne wykonane przez Ciebie. Przykro mi, ale nie mogę posłodzić, oby podobnych modeli było jak najmniej.

Pozdrawiam 

Marek

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie początkującego - czy kaemy nie powinny być pomalowane?  Poza tym spoko (może antena nieco grubaśna, ale pewnie taką na fabryce zrobili).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaemy są pomalowane - nie wiedzieć czemu na którymś już modelu z rzędu, farbka Gun metal od Hataki (niebieska, pod pyndzel) kompletnie nie jest widoczna na fotkach...  A nie będę malował na czarno tylko po to, żeby wyszło „fotogenicznie” 😉  Musicie mi wierzyć na słowo: są maźnięte Gun metalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę. Swoją drogą ciekawe jakim kolorem malować lufy? Ty piszesz o niebieskim i gunmetalu, ja dotychczas raczej na ciemnoszaro z przecierką gunmetalem.

 

German_soldiers_with_MG_34.jpg.4ffcda28258b995ef81e338c34df4288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zaruk napisał:

Wierzę. Swoją drogą ciekawe jakim kolorem malować lufy? Ty piszesz o niebieskim i gunmetalu, ja dotychczas raczej na ciemnoszaro z przecierką gunmetalem.

 

German_soldiers_with_MG_34.jpg.4ffcda28258b995ef81e338c34df4288.jpg

Mu chodziło o serię farb hataki,  a nie o dosłownie kolor niebieski, są zaprojektowane pod ,,pyndzel”.Jeżeli źle zrozumiałem to co napisałeś to sorki.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fanpancerki napisał:

Jeżeli źle zrozumiałem to co napisałeś to sorki.

 

Dobrze zrozumiałeś, że źle zrozumiałem.

Czyli był gunmetal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 20:28, Thalgonis napisał:

Sam modelik jest rewelacyjny, wręcz samoskładalny! Zdecydowanie polecam początkującym - zapewnia super fun z budowy

Ładny. Lubię taki styl tj. matowy, przypruszony, nieprzesadzony. Ja też planuję w przyszłości takiego zbudowac z hobbybosa ale wersję wcześniejszą. Mam już nawet ogniwka friulmodel . Powiedz mi: czy użyłeś jakiś elementów fototrawionych, czy to są zestawowe gąsienice czy dokupowane, czy coś szpachlowałeś, czy dużo naddatków, czy formy nieprzesunięte. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Chilar. :piwo: 

Jak pisałem już wyżej - ku mojemu zaskoczeniu (mając takie sobie doświadczenia z Marderem III od HB) ten zestaw jest naprawdę świetny. W końcu trochę tych modeli skleiłem więc wiem co mówię 😉  W modelach od kilku różnych firm nie miałem tak dobrego spasowania.

Elementy fototrawione są w zestawie - poniżej masz fotkę tychże., Ponieważ ten zestaw HB pozwala na zrobienie kilku wersji Jedynki, to trochę tych blaszek mi zostało :)

 

panzer_I_02.thumb.jpg.6d972112b4f3e3ec12c45d9aa0339265.jpg

 

Gaski zestawowe - nie dam złego słowa o nich powiedzieć. Formy: idealne, zero nadlewek! Naprawdę. Robiłem już kilka modeli od HB ale ten to (IMHO) absolutny tip-top. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.