Skocz do zawartości

Malowanie akrylami bez sladow pedzla


Liinc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacym modelarzem. Sklejam samochody. Pytanie brzmi jak pomalowac akrylami bez sladow po pedzelku? Moze ma ktos jakies rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Liinc napisał:

Witam. Jestem poczatkujacym modelarzem. Sklejam samochody. Pytanie brzmi jak pomalowac akrylami bez sladow po pedzelku? Moze ma ktos jakies rady

Po pędzelku na większych powierzchniach zawsze zostaną ślady.

Jak Kolega nie ma aerografu  To można psiknąć lakierem w sprayu ,ale wcześniej trzeba psiknąć podkładem w sprayu do plastików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzel jest dobry do niewielkich powierzchni - nadwozie obowiązkowo lakierem w sprayu jeżeli nie masz aerografu. Farba w sprayu, to jest minimum, by uzyskać w miarę ładną i jednolitą powierzchnię bez smug i zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że oryginał też był maziany z pędzla :)....

 

Jak psikniesz sprayem z Tamki to na upartego dasz radę bez podkładu, ale bezwarunkowo plastik musi być dobrze myty i odtłuszczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Liinc napisał:

Kiedys modelarze raczej nie uzywali farb w sprayu. Chyba sam rozkminie jak ladnie pomalowac bez sladow

Swoją przygodę z modelarstwem zacząłem w połowie lat 90-tych i  wtedy używałem farb w sprayu zanim zakupiłem pierwszy aerograf.

Życzę powodzenia z pędzlem.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cayman napisał:

Swoją przygodę z modelarstwem zacząłem w połowie lat 90-tych i  wtedy używałem farb w sprayu zanim zakupiłem pierwszy aerograf.

Życzę powodzenia z pędzlem.:super:

Dziekuje. Wlasciwie pierwszy model schelby nie wyszedl tragicznie. W sumie to jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Liinc napisał:

Dziekuje. Wlasciwie pierwszy model schelby nie wyszedl tragicznie. W sumie to jestem zadowolony

Chętnie zobaczę w galerii ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Liinc napisał:

A gdybym tak rozcienczyl akwarele?

Jeśli chodzi o akwarele do dużo wody i specjalny papier do nich. Ale modeli się absolutnie nie nadają. @Elefant malował z pędzla, wyglądało to nawet nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, toled napisał:

Jak na model malowany pędzlem to nieźle, tragedii wielkiej nie ma. Aczkolwiek nadal do malowania nadwozia zalecam farby w sprayu. 

Dzieki. Uwazam ze jak na pierwszy model to w ogole jest git 😄 zloze chevy z 56 to sie pochwale. Zostaje na razie przy pedzelku

Edytowane przez Liinc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Wiem, że temat stary ale wpiszę dla potomnych.

Ja maluję pędzlem i jest ok ale dla małych powierzchni... Pomalowanie auta 1/24 będzie wymagało wprawy i testów

Poniżej poradnik wg , którego wykonywałem model motocykla.

Zalecam kupno także opóźniacza do farb - pozwala malować większe powierzchnie bo farba tak szybko nie schnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.