Skocz do zawartości

ZSU 23-4 Dragon 1/35


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dwa tygodnie temu zacząłem swoją "Szyłkę" Stary Dragon w 1/35 więc pracy trochę było...

Jutro podkłady  a w przyszłym tygodniu malowanie. Na pewno w barwach LWP, będę próbował z proporcjami żółtej i czarnej.

Merytorycznie się nie przykładałem, jedynie dorobiłem z blaszki jeden element z tyłu,  który jest chyba na wszystkich maszynach (nie wiem do czego on w realu, ale jest)

Pozdrawiam

1_2.jpg

2_2.jpg

3_2.jpg

4_2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, aczkolwiek same lufy nie są tragiczne,  tam cały zespół armat kwalifikuje się do zamiany na coś lepszego. Eduard dał same końcówki luf,  ale jedna zaginęła i niestety te  zestawowe musiałem rozwiercic (chyba że znajdę to zamienię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie wyszła ta Szyłka. Model Dragona stary, ale jary. Będziesz robił malowanie z szachownicami  z przodu i numerem taktycznym na burcie?  Czy późniejszą np. tricolore?

Tu też są fajne foty:

https://www.defencetalk.com/military/photos/zsu-23-4-shilka-anti-aircraft-self-propelled-system-polish-army.15388/

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Całkiem ładnie wyszła ta Szyłka. Model Dragona stary, ale jary. Będziesz robił malowanie z szachownicami  z przodu i numerem taktycznym na burcie?  Czy późniejszą np. tricolore?

 

 

 

 

 

 

Tak, LWP z szachownicą na froncie. Mam jeszcze współczesne z 10 BKPanc i nad nim też się zastanawiam...

Dziś podkłady i wstępne cieniowanie, małe poprawki do poszpachlowania.

Pobawiłem się też z kolorem - Jet Black i Signal Yellow z Hataki w różnych proporcjach. Zdjęcie niestety tylko telefonem i musiałem je trochę przerobić aby jak najbardziej odzwierciedlało rzeczywiste kolory (przynajmniej na moim monitorze)

 

6_2.jpg

7_2.jpg

8_2.jpg

5_2.jpg

zieleń LWP.jpg

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krzychu83 napisał:

Tak, LWP z szachownicą na froncie. Mam jeszcze współczesne z 10 BKPanc i nad nim też się zastanawiam...

Dziś podkłady i wstępne cieniowanie, małe poprawki do poszpachlowania.

Pobawiłem się też z kolorem - Jet Black i Signal Yellow z Hataki w różnych proporcjach. Zdjęcie niestety tylko telefonem i musiałem je trochę przerobić aby jak najbardziej odzwierciedlało rzeczywiste kolory

 

6_2.jpg

7_2.jpg

8_2.jpg

5_2.jpg

zieleń LWP.jpg

Wg mojego oka to proponuję wariant 5 : 3.  

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę jeszcze próbował z innym odcieniem czarnego -  Nato Black, zawsze to jeszcze jakaś opcja. Spróbuję zrobić lepsze zdjęcia - tzn. lustrzanką i w lepszym oświetleniu, albo w dziennym naturalnym, bo w realu 5:2 i 5:3  jest jednak ciut jaśniejszy na przykład...

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w taki kolorek. Zachowany egzemplarz nie był odnawiany. Co prawda stoi z 10 lat pod chmurką, ale jeszcze jest całkiem zielony.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, 5:3, aczkolwiek na białym podkładzie (a wzornik robiłem na szarym). Prześpię się z tym i zadecyduje, ale mam ochotę jeszcze raz walnąć tylko szary podkład i czarny a rozjaśnienia dać na sam koniec (rozjaśniając baze)

11_2.jpg

9_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sama mieszanka 5:3 na szarym podkładzie +  rozjaśnienia  (chociaż na zdjęciach są mniej widoczne, nie wiem czemu) na koniec suchy pędzel. JUtro sido. A z kalkami to nadal się nie zdecydowałem, poza tym Toro model w kalkach wz.55 & 76 dało za duże numery (300mm) i wg.mnie są za duże do szyłki 😞

 

14_2.jpg

12_2.jpg

 

Edytowane przez krzychu83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.