Skocz do zawartości

lejgo_inc

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że ostatnio trochę zmonopolizowałem galerię 144... spokojnie, już powoli widać dno tej szuflady,

Zestaw Mikro Mir, bardzo miły, z ostrymi detalami, fajną fakturą powierzchni. Naprawdę nie wiem czy widzałem lepszego szort runa.  Pierwsze wrażenie było tak dobre, że ogarnęło mnie zwątpienie czy jest sens dorabiać do tego jakieś blaszki, w końcu jednak zestaw powstał i może się nawet do czegoś przydać.

 

Na początek kilka zdjęć ze Świdnicy które przedstawiają oryginał scenki na której się wzorowałem:
ACtC-3eVOOe-8W_VNyXJ25SwMt_gVxhMorIxLPem

 

ACtC-3eYEK91sToRl_yCeifMSFHstZbDmlwAZZVA

 

ACtC-3eXOCZ1CkzCXQa3BSrLO66kAcvYejmjh1JE

 

ACtC-3dD0vtFPNMrUAcqfItEQHKXxtSQpkXvRViZ

 

A tu model:

img%5D

 

Wzorowałem się - jak widać - luźno.

Dwumiejscowość jaczka rzuca się w oczy. Nie tylko jako nieścisłość z oryginalną scenką ale także z  tej prostej przyczyny że Jaków-23UTI z szachownicami zwyczajnie nie było. Ustaliwszy ten podstawowy rozdźwięk z prawdą historyczną łatwiej było mi już przymykać oko na spory rozstrzał wyglądu  jaki można zaobserwować na zdjęciach "oryginału" wynikający z postępującej degeneracji eksponatu. 

 

ACtC-3dyBe8dM6jS4lUXA9mlSzXvfjtoaQaVFcSK

 

ACtC-3fJ347mJbLkwhDZKeYcrn-5QQJvAYiRwhIC

 

ACtC-3f-DVd3q_sih3Ooh3a_lAotzDXHwPMDCK4G

 

ACtC-3cmlSAxxsIZ2uGQWkiiewLKXzP7EK3a0-QS

 

ACtC-3exeyQk4XhfHOyFW4xzKcYdupLmk33VYTym

 

ACtC-3fw2Bt6HtSpb-JPidrQgoMyIbfofzrAgczm

 

ACtC-3f94ZXa0y8tycLNEUnsFca91D5JxFgyigK8

 

ACtC-3dHstpLc2uun_nk9h9ETtCpOCH_u44xLgEc

 

ACtC-3fuevJgNjLTND_D9gYRmcqB-eFqLiRe6qNa

 

ACtC-3c0JZvXQxZI-tAO1l5wgWlGsQMbrWPD9jZB

 

ACtC-3f0QDdwkh0e4WNYSJsSy5kmmaHTCPRf-NS-

 

ACtC-3eNDkP5-0rLMemS8HiSmH9By58uzHdnayab

 

ACtC-3dx_Q0bjCrcckyQ2bXBWuHnQH5i9O3Ptz0p

 

ACtC-3cNJHIL0pkhDVf3ZghkFdmKNwSBQdf2A7gU

 

ACtC-3dSnS5aVef6o8HbDqr1zEZNoMBUL3xAD0eB

 

Aha, byłbym zapomniał: model składa sie z bardzo dużej ilości małych elementów. Niestety nie policzyłem ile dokładnie, przyjmijmy z grubsza że jakiś milion. Wow, nie?

 

Zdrówka!
Leszek

Edytowane przez lejgo_inc
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lejgo_inc changed the title to Jak-23UTI [Mikro Mir + Shelf Oddity]
57 minut temu, lejgo_inc napisał:

Aha, byłbym zapomniał: model składa sie z bardzo dużej ilości małych elementów. Niestety nie policzyłem ile dokładnie, przyjmijmy z grubsza że jakiś milion. Wow, nie?

 

Zdrówka!
Leszek

 

Bardzo podoba mi się ta 'rodzajowa scenka', ale najbardziej "zrobiłeś mi dzień" w/w zwrotem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe są zdjęcia oryginału.

Genialne zwłaszcza to z wozem drabiniastym - cudo!

 

Nie przepadam za malowaniami sf, więc ogólnie powiem, że pomysł ciekawy i nieźle zrealizowany.

Pomyśl o figurkach w skali. Dodałyby życia i realizmu.

 

Słabe punkty:

- tekturowa podstawka

-"Yak" na każdym  zdjęciu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.