Skocz do zawartości

M1A2 SEP Abrams 1/16


unicaunica

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz mieć duży garaż na ulepy w skali 1/16.  Coś jest nie tak z tym malowaniem, albo aerograf pluje, albo zbyt gęsta farba.  Widać niedomalowane powierzchnie. Kolor rzeczywiście gofrowy. Rozjaśnij to piaskowym. Abramsy były jaśniejsze.

 M1A2 Abrams

Sugeruję taki kolor:

fs-33446-us-modern-vehicles.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nazwałeś pluciem aerografu to właśnie ta powierzchnia, była już gotowa na modelu, stąd może to wrażenie pomarańczowej skórki😉

Kolor który proponujesz pasuje do twoich fotek, ja się wzorowałem na nieco innych. Założenie jest takie że będzie przykurzony a mam do tego bardzo jasny pigment i tak chciałbym go skontrastować, nie wiem czy słusznie. Napewno ciemniejszy nie będzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym malowaniem jednak jest nie tak. Tą ziarnistość farby widać też na bokach wieży gdzie nie ma antypoślizgów. Czym malujesz i jak rozcieńczasz bo wydaje mi się, że farba za gęsta. Ewentualnie aerograf trzymany za daleko. Mocno widać niedomalowania. Szczególnie na boku wieży za  poręczami. Tam powinien być cień a jest jaśniej niż wszędzie. Trzeba malować pod rożnymi kątami żeby farba wszędzie dotarła lub stosować ciemniejszy podkład od koloru bazowego i wtedy efekt cienia stworzyłby się sam. Przydałoby się poprawić to malowanie bo na tak dużym modelu będzie to mocno widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację że nie było dobrze i to na sporych obszarach. Aerograf badgera (z tych tańszych) farby valeyo z serii  air, więc raczej to wina braku doświadczenia i cierpliwości. Zmienił się też pomysł na kolor, od razu zaznaczam że wymaga sporej korekty (kształt i krawędzie) kolory zostaną

 

IMG_20210128_205915875~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam następujące kolory Tamiya pojemność 23 ml:

NATO Green XF-67

NATO Brown XF-68

NATO Black XF-69

Rozcieńczane  Mr Colour Levelling Thinner.

CH9DqmzWoAEO6Qp.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, unicaunica napisał:

NATO TRI colour to ten sam co nasz krajowy, na którejś defiladzie nawet były razem . MERDC też był na abramsach ale w starszej wersji.

Różne były kamuflaże:

UjiJQ-XQxSCOYBek1cjD8U-jau2Itr-6e_nNlUKtXos.png?auto=webp&s=8357b089545c630474ea09f250e16f23351f2a12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, unicaunica napisał:

NATO TRI colour to ten sam co nasz krajowy, na którejś defiladzie nawet były razem . MERDC też był na abramsach ale w starszej wersji.

Krajowe kami to my mamy w tej chwili co najmniej dwa. Starsze w 3 cami nato. Nowsze ze zmienionym zielonym i piaskowym, a na twardych nawet żółty występuje. Te kolory które zastosowałeś do amerykańca nie jak nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, unicaunica napisał:

Tak czy inaczej nie podoba mi się efekt i będzie mycie😈, prawdopodobnie wrócę do piaskowego. Nie mam rozeznania w pancernych kolorach, a po nazwach to sobie można nie za dużo.

Tu nie ma żadnej filozofii z tymi kolorami NATO - nawet jest gotowy zestaw: 

AK-Interactive AK 4001 NATO Colors Set

5018_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.