Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 Tamiya 1:24


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

CnccDPs.jpg

 

.... Jeśli chodzi o auta 😉 Podejście do aut numer dwa. Jako, że nie mogłem się zdecydować jaki motocykl ma być następny, to po wielogodzinnych(!) rozważaniach z mistrzem Yodą, postanowiłem jeszcze jedno podejście zrobić do czterech kółek.
Kolor ma być srebrny. Jaki, jeszcze nie wiem, ale pewnie coś z palety Gunze seria C. Czekam jeszcze na blaszki, ale tradycyjnie jak przy motocyklach (owiewki) tutaj zacznę od budy. Jak wyjdzie dobrze, to będę działał dalej, a jak nie to... skulę się w kącie i będę płakał. Jak wspomniał w jednym wątku DarkWing prawdziwy modelarz da sobie radę z każdym modelem. Najwyżej nie zasłużę na miano prawdziwego modelarza i będę musiał z tym żyć :glupek:

 

Kb3Vvld.jpg

 

04Udbz0.jpg

 

UEf5JNg.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, dość tani model, prosty w składaniu, nawet Tamiya miała kiedyś gest i dodawała materiał na tylne elementy wnętrza. Trochę maskowania będzie, szczególnie w podwoziu 😛
Co ewentualnie możesz spieprzyć jak nie będziesz uważać? - Łączenie przedniego zderzaka do kasty, nierówne pomalowanie obramowania okien i uszczelek, niedokładne usunięcie szwów z nadwozia 😜

Mam nadzieję, że tym razem opakowanie Waleriany nie będzie mi potrzebne 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie to już mam pierwsze wątpliwości. Chodzi o lusterka i spojler. Tam się mieszają kolory nadwozia (w moim przypadku srebrny) i semi black. Jak to polakierować? Jak pomaluję przed lakierowaniem to wyjdzie black gloss po polakierowaniu. Druga sprawa to jak i kiedy pomalować uszczelki w budzie? I ostatnia sprawa jak zrobić maskowanie na oszklenie, żeby je też pomalować na czarno? Motocykle były prostsze 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bartas89 napisał:

Jeśli chodzi o malowanie to już mam pierwsze wątpliwości. Chodzi o lusterka i spojler. Tam się mieszają kolory nadwozia (w moim przypadku srebrny) i semi black. Jak to polakierować? Jak pomaluję przed lakierowaniem to wyjdzie black gloss po polakierowaniu. Druga sprawa to jak i kiedy pomalować uszczelki w budzie? I ostatnia sprawa jak zrobić maskowanie na oszklenie, żeby je też pomalować na czarno? Motocykle były prostsze 😂


Taśma maskująca odpowiedzią na Twoje pytania :D Ogólnie lusterka malujesz osobno. Malujesz bazą, lakierujesz, a potem maskujesz i dajesz semi-gloss. Uszczelki - jak już masz gotową budę bez okien. Szyby - taśma maskująca i nożyk i dużo precyzji. Ewentualnie jak widać na niej wypukłości, to najpierw naklejasz na nią taśmę maskującą, ołówkiem robisz sobie kształt, potem ściągasz i wycinasz i masz gotową maskę 😉 (szczególnie polecam tę formę - nie uszkodzisz nożykiem szybek)

Edytowane przez toled
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dorotka napisał:

Łatwizna, dasz radę  :cool:

 

 

Gdyby to był mój pierwszy cywil i bym zobaczył to foto, to już pakowałbym model do śmietnika 🤣
trochę roboty jest, ale mimo wszystko jest to prostsze niż wygląda :D Można też przejechać jakimś markerem 😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda przygotowana do położenia czarnego podkładu 1500. Linie podziału pogłębione, a całość przeszlifowana gąbką 2000. To samo zrobiłem ze spojlerem i lusterkami. Jedna część spojlera przymocowana z tego względu, że jakbym złożył spojler w całość to ciężko by było potem, niektóre jego elementy pomalować na czarno.

 

M975Q3n.jpg

 

TyOq4yd.jpg

 

orlWeWL.jpg

 

J5lK4wC.jpg

 

8qMaMm8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy budowie Supry odkryłem płyn do maskowania Mr.Masking sol neo.  I żałuję, że do tej pory go nie używałem :D Z cieniutką taśmą od Aizu potrafi zdziałać cuda :D Nie odrywa farby, a położony i odrywany z dokładnością nie strzępi krawędzi malowania. Ja go używałem przy elementach podwozia, których nie chciało mi się maskować zwykłą taśmą jak i przy lusterkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Buda przygotowana do położenia czarnego podkładu 1500. Linie podziału pogłębione, a całość przeszlifowana gąbką 2000. To samo zrobiłem ze spojlerem i lusterkami. Jedna część spojlera przymocowana z tego względu, że jakbym złożył spojler w całość to ciężko by było potem, niektóre jego elementy pomalować na czarno.

 

M975Q3n.jpg

 

TyOq4yd.jpg

 

orlWeWL.jpg

 

J5lK4wC.jpg

 

8qMaMm8.jpg

Jako pierwszy daj Bartek szary podkład 1000 lub 1200 a dopiero później czarny 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toled napisał:

Ja przy budowie Supry odkryłem płyn do maskowania Mr.Masking sol neo.  I żałuję, że do tej pory go nie używałem :D Z cieniutką taśmą od Aizu potrafi zdziałać cuda :D Nie odrywa farby, a położony i odrywany z dokładnością nie strzępi krawędzi malowania. Ja go używałem przy elementach podwozia, których nie chciało mi się maskować zwykłą taśmą jak i przy lusterkach. 

Ja używam takiej maski:
https://agtom.eu/plyny-maskujace/360882-green-stuff-world-liquid-mask.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cayman napisał:

Jako pierwszy daj Bartek szary podkład 1000 lub 1200 a dopiero później czarny 1500.

Co przemawia za taką kolejnością? Chodzi o to, że podkład 1200 lepiej wypełni wszelkie ryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juffre napisał:

Co przemawia za taką kolejnością? Chodzi o to, że podkład 1200 lepiej wypełni wszelkie ryski?

Też. Ale i lepiej pokaże wszelkie niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Juffre napisał:

Gdzie można dorwać taką polerkę 8000? Możesz polecić konkretny produkt? 

 

W większości internetowych sklepów modelarskich. Chociażby tutaj: https://www.mojehobby.pl/products/Micromesh-Polishing-Cloths-6-Pieces.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Juffre napisał:

Gdzie można dorwać taką polerkę 8000? Możesz polecić konkretny produkt? 

 

Używam dokładnie tego co podał Toled.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.