Jump to content

Recommended Posts

CnccDPs.jpg

.... Jeśli chodzi o auta 😉 Podejście do aut numer dwa. Jako, że nie mogłem się zdecydować jaki motocykl ma być następny, to po wielogodzinnych(!) rozważaniach z mistrzem Yodą, postanowiłem jeszcze jedno podejście zrobić do czterech kółek.
Kolor ma być srebrny. Jaki, jeszcze nie wiem, ale pewnie coś z palety Gunze seria C. Czekam jeszcze na blaszki, ale tradycyjnie jak przy motocyklach (owiewki) tutaj zacznę od budy. Jak wyjdzie dobrze, to będę działał dalej, a jak nie to... skulę się w kącie i będę płakał. Jak wspomniał w jednym wątku DarkWing prawdziwy modelarz da sobie radę z każdym modelem. Najwyżej nie zasłużę na miano prawdziwego modelarza i będę musiał z tym żyć :glupek:

Kb3Vvld.jpg

04Udbz0.jpg

UEf5JNg.jpg

• Like 1
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja chciałem tylko poinformować kolegów z podforum lotnictwa - zwrotów nie przyjmujemy 

Trza być twardym a nie miętkim 😉 Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Gdzieś tam te umiejętności masz, ale masz jedną największą wadę, która w sumie wyklucza się z modelarstwem, otóż jest nim brak ci

Nie raz za gówniaka smarkałem Pure Red z Tamiyi 🤣🤣

Posted Images

Fajny, dość tani model, prosty w składaniu, nawet Tamiya miała kiedyś gest i dodawała materiał na tylne elementy wnętrza. Trochę maskowania będzie, szczególnie w podwoziu 😛
Co ewentualnie możesz spieprzyć jak nie będziesz uważać? - Łączenie przedniego zderzaka do kasty, nierówne pomalowanie obramowania okien i uszczelek, niedokładne usunięcie szwów z nadwozia 😜

Mam nadzieję, że tym razem opakowanie Waleriany nie będzie mi potrzebne 🤣

Jeśli chodzi o malowanie to już mam pierwsze wątpliwości. Chodzi o lusterka i spojler. Tam się mieszają kolory nadwozia (w moim przypadku srebrny) i semi black. Jak to polakierować? Jak pomaluję przed lakierowaniem to wyjdzie black gloss po polakierowaniu. Druga sprawa to jak i kiedy pomalować uszczelki w budzie? I ostatnia sprawa jak zrobić maskowanie na oszklenie, żeby je też pomalować na czarno? Motocykle były prostsze 😂

46 minut temu, Bartas89 napisał:

Jeśli chodzi o malowanie to już mam pierwsze wątpliwości. Chodzi o lusterka i spojler. Tam się mieszają kolory nadwozia (w moim przypadku srebrny) i semi black. Jak to polakierować? Jak pomaluję przed lakierowaniem to wyjdzie black gloss po polakierowaniu. Druga sprawa to jak i kiedy pomalować uszczelki w budzie? I ostatnia sprawa jak zrobić maskowanie na oszklenie, żeby je też pomalować na czarno? Motocykle były prostsze 😂

Taśma maskująca odpowiedzią na Twoje pytania :D Ogólnie lusterka malujesz osobno. Malujesz bazą, lakierujesz, a potem maskujesz i dajesz semi-gloss. Uszczelki - jak już masz gotową budę bez okien. Szyby - taśma maskująca i nożyk i dużo precyzji. Ewentualnie jak widać na niej wypukłości, to najpierw naklejasz na nią taśmę maskującą, ołówkiem robisz sobie kształt, potem ściągasz i wycinasz i masz gotową maskę 😉 (szczególnie polecam tę formę - nie uszkodzisz nożykiem szybek)

Edited by toled
2 minuty temu, Dorotka napisał:

Łatwizna, dasz radę  :cool:

Gdyby to był mój pierwszy cywil i bym zobaczył to foto, to już pakowałbym model do śmietnika 🤣
trochę roboty jest, ale mimo wszystko jest to prostsze niż wygląda :D Można też przejechać jakimś markerem 😛

• Haha 1

Buda przygotowana do położenia czarnego podkładu 1500. Linie podziału pogłębione, a całość przeszlifowana gąbką 2000. To samo zrobiłem ze spojlerem i lusterkami. Jedna część spojlera przymocowana z tego względu, że jakbym złożył spojler w całość to ciężko by było potem, niektóre jego elementy pomalować na czarno.

M975Q3n.jpg

TyOq4yd.jpg

orlWeWL.jpg

J5lK4wC.jpg

8qMaMm8.jpg

Ja przy budowie Supry odkryłem płyn do maskowania Mr.Masking sol neo.  I żałuję, że do tej pory go nie używałem :D Z cieniutką taśmą od Aizu potrafi zdziałać cuda :D Nie odrywa farby, a położony i odrywany z dokładnością nie strzępi krawędzi malowania. Ja go używałem przy elementach podwozia, których nie chciało mi się maskować zwykłą taśmą jak i przy lusterkach. 

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Buda przygotowana do położenia czarnego podkładu 1500. Linie podziału pogłębione, a całość przeszlifowana gąbką 2000. To samo zrobiłem ze spojlerem i lusterkami. Jedna część spojlera przymocowana z tego względu, że jakbym złożył spojler w całość to ciężko by było potem, niektóre jego elementy pomalować na czarno.

M975Q3n.jpg

TyOq4yd.jpg

orlWeWL.jpg

J5lK4wC.jpg

8qMaMm8.jpg

Jako pierwszy daj Bartek szary podkład 1000 lub 1200 a dopiero później czarny 1500.

2 godziny temu, toled napisał:

Ja przy budowie Supry odkryłem płyn do maskowania Mr.Masking sol neo.  I żałuję, że do tej pory go nie używałem :D Z cieniutką taśmą od Aizu potrafi zdziałać cuda :D Nie odrywa farby, a położony i odrywany z dokładnością nie strzępi krawędzi malowania. Ja go używałem przy elementach podwozia, których nie chciało mi się maskować zwykłą taśmą jak i przy lusterkach. 

Ja używam takiej maski:
https://agtom.eu/plyny-maskujace/360882-green-stuff-world-liquid-mask.html

• Thanks 1
13 godzin temu, cayman napisał:

Jako pierwszy daj Bartek szary podkład 1000 lub 1200 a dopiero później czarny 1500.

Co przemawia za taką kolejnością? Chodzi o to, że podkład 1200 lepiej wypełni wszelkie ryski?

Godzinę temu, Juffre napisał:

Co przemawia za taką kolejnością? Chodzi o to, że podkład 1200 lepiej wypełni wszelkie ryski?

Też. Ale i lepiej pokaże wszelkie niedoskonałości.

40 minut temu, Juffre napisał:

Gdzie można dorwać taką polerkę 8000? Możesz polecić konkretny produkt? 

Używam dokładnie tego co podał Toled.