Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 Tamiya 1:24


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Podwozia i tak nie widać :bleh: Raz się natknąłem na fajną podstawkę pod modele aut. Była na takim podwyższeniu, a z ukosa było przymocowane lusterko pod kątem i fajnie było widać podwozie. Nie mogę jednak tego odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Podwozia i tak nie widać :bleh: Raz się natknąłem na fajną podstawkę pod modele aut. Była na takim podwyższeniu, a z ukosa było przymocowane lusterko pod kątem i fajnie było widać podwozie. Nie mogę jednak tego odszukać.

 

No ale wtedy będzie widać... To może lepiej nie szukaj  :woot:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartas89 napisał:

Podwozia i tak nie widać :bleh: Raz się natknąłem na fajną podstawkę pod modele aut. Była na takim podwyższeniu, a z ukosa było przymocowane lusterko pod kątem i fajnie było widać podwozie. Nie mogę jednak tego odszukać.

Szukaj u kolegi @Coppercat on swoje modele robi z taką podstawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dorotka napisał:

Radzę ci przyłożyć już teraz oszklenie przednich reflektorów do tego co skleiłeś  😉 

Przyłożyć i sprawdzić czy pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartas89 napisał:

Przyłożyć i sprawdzić czy pasują?

 

Dokładnie, choć patrząc na to jak przyklejony jest pas przedni raczej będą szpary. Ale to może być przekłamanie zdjęcia. Sprawdź to lepiej już teraz.

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dorotka napisał:

 

Dokładnie, choć patrząc na to jak przyklejony jest pas przedni raczej będą szpary. Ale to może być przekłamanie zdjęcia. Sprawdź to lepiej już teraz.

Widziałem te ząbki maska- zderzak, ale może nie będzie źle. U Bartka jeszcze nie ten etap modelarstwa żeby szlifować i ewentualnie wklejać paski polistyrenu.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni zderzak siadł na swoim miejscu. Czyżby to jakaś niedoróbka Tamki? Bo rozumiem, że chodzi wam o ten schodek przy łączeniu świateł z przednim zderzakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bartas89 napisał:

Przedni zderzak siadł na swoim miejscu. Czyżby to jakaś niedoróbka Tamki? Bo rozumiem, że chodzi wam o ten schodek przy łączeniu świateł z przednim zderzakiem?

Tak , ten schodek maska- zderzak , Tamiya też ma niedoróbki, a to jest starsza produkcja.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartas89 napisał:

Przedni zderzak siadł na swoim miejscu. Czyżby to jakaś niedoróbka Tamki? Bo rozumiem, że chodzi wam o ten schodek przy łączeniu świateł z przednim zderzakiem?

 

7 godzin temu, cayman napisał:

Tak , ten schowek maska- zderzak , Tamiya też ma niedoróbki, a to jest starsza produkcja.

 

Proszę Was bardzo... Bo już siły nie mam. ..  :)

 

image.thumb.png.977b7cb1f08922d69927f89162e476f3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartas89 napisał:

A jak będzie szpara to co wtedy?


To będziesz miał szparę :D Ewentualnie ją usuniesz, ale to wiąże się z poprawkami lakierniczymi w obrębie przodu 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, toled napisał:


To będziesz miał szparę :D Ewentualnie ją usuniesz, ale to wiąże się z poprawkami lakierniczymi w obrębie przodu 😜

Masz na myśli to co napisał cayman wcześniej, że trzeba polistyren wkleić? Czy jest jakiś inny sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polistyren jest najłatwiejszy, ewentualnie samą szpachlą 😉 Ale najpierw bym przymierzył. Może okazać się, że szpara będzie tak mała, że nie będzie drażniąca 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, toled napisał:

Moim zdaniem polistyren jest najłatwiejszy, ewentualnie samą szpachlą 😉 Ale najpierw bym przymierzył. Może okazać się, że szpara będzie tak mała, że nie będzie drażniąca 😛

Będzie kastę walił Duxxonem :uzi: ,to się może okazać ,że szpara zrobi się za mała i klosze lamp nie wejdą.😜

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas, trzeba Ci przyznać że masz jaja ze stali, chłopaki jadą po tobie jak po łysej kobyle, a ty z uporem maniaka tylko strząsasz pył i brniesz dalej. Wytrwałości i wytrzymałości Ci nie brakuje, umiejętności moim zdaniem również, twoje motorki są pierwsza klasa. Ale spójrz na to zdjęcie:

SLdMeZw.jpg

Naprawdę myślałeś że to, że linia maski nie schodzi się ze zderzakiem to tak ma być? I polakierowałeś całą kastę bo Tamiyunia się nie myli? Twoje warsztaty to neverendingstory jest. Dorotka Cayman i Toled są już na szczycie swojej lerning curve, im jest łatwo powiedzieć zmyj to, przelakieruj tamto, dla nich to kwadrans roboty który i tak im się zdarza raz na 10 modeli, bo wiedzą co może pójść nie tak i za wczasu temu przeciwdziałają. Ty się dopiero uczysz, daj sobie więcej luzu i miejsca na błędy, bo to jest już przykro patrzeć. Kolejne zmywanie? NUDA!

Ostatnio dla motywacji oglądam sobie kanał hiszpańskiego nauczyciela malarstwa, powiedział on coś w tym stylu, ..dążąc do perfekcji lepiej namalować 100 obrazów i z każdego wyciągać wnioski z błędów jakie się popełniło i w kolejnym starać się ich uniknąć niż bez ustanku poprawiać 1 obraz aż do ideału. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.