Skocz do zawartości

FW 190A-5 + Spitfire HF Mk VIII 1/48


Wojtek190

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak już wiele razy czytałem, również na tym forum, Foczek nigdy nie za wiele 😉

Moja jest prosto z pudła bez dodatków, pilotowana przez Oblt. Walter Nowotny 1/JG 54, lato 1943 Związek Radziecki.

Zapewne kilka nitów zgubiłem i jest jeszcze parę innych błędów ale praca przy tym modelu sprawiła mi wiele przyjemności, a to w moim przypadku najważniejszy aspekt modelarstwa 😀

 

IMG_20210121_101732.jpg

IMG_20210121_101809.jpg

IMG_20210121_101855.jpg

IMG_20210121_102135.jpg

IMG_20210121_102638_LI.jpg

IMG_20210121_102254.jpg

IMG_20210121_102422.jpg

IMG_20210121_102331.jpg

IMG_20210121_101743_1.jpg

Edytowane przez Wojtek190
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Juffre napisał:

Fajny model Ci wyszedł :)
Jak oceniasz składalność tego modelu? Dużo szpachli? 
Jakich farb użyłeś do kamuflażu? 

Dziękuję 😀

Co do składalności to moje doświadczenie modelarskie lekko ujmująć jest małe. Lubię firmę Eduard ponieważ ma wg. mnie fajny detal , a ja z nitownicą się jeszcze nie zaprzyjaźniłem.

Mogę porównać do Spitfire i Bf 109 tego producenta i jest to zbliżony poziom. Wg. mnie przy wklejaniu dolnego panelu tablicy przyżądów trzeba trochę ją wkleić pod kątem wtedy lepiej łączą się połówki kadłuba.

Moja subiektywna ocena to słaba jakość kalek w zestawach Eduarda.

Szpachli nie za dużo. Trochę z przodu przy łączeniu skrzydeł z kadłunem, więcej na spodzie przy połączeniu dolnego elementu skrzydeł z kadłubem i trochę CA na górnym i dolnym łączeniu kadłuba.

Farby i lakier to Gunze z serii H i C + Leveling tej marki. 

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ postanowiłem że będę robił na zmianę salmoloty niemieckich asów na przemian z samolotami na których latał  Gen. St. Skalskiego teraz czas na Spitfire HF Mk.VIII, 601 Dywizjon Myśliwski,  Malta/Sycylii lato 1943

Model z Edward Weekend editoin  1:48 + kalki Model Maker Decals + dwa elementy "żywica".

Niestety ten model nie wyszedł mi tak jak chciałem 😥

Liczę na konstruktywne uwagi.

s5.jpg

s4.jpg

s3.jpg

s1.jpg

k1.jpg

s2.jpg

s7.jpg

s6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wojtek190 changed the title to FW 190A-5 + Spitfire HF Mk VIII 1/48

Cudowne nitowanie.

A propos gdy zobaczyłem kokpit serce mi zamarło, że taki piękny (sam właśnie składam F4U i jestem zadowolony z tego, jak wyszedł mi kokpit a tu TAKIE CUDO!!!!!!!!!.... I od razu się podłamałem) A potem mi trochę ulżyło: 1:48... :D

Propsy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem po prawej stronie za śmigłem masz dwa otworki i brakuje tam wklejonej osłony rozrusznika Coffmana w kształcie łezki, dość charakterystyczny element ósemek i wczesnych dziewiątek. Na dolnej osłonie silnika powinna być linia podziału przez środek. Koła raczej bez bieżnika, a linek anten IFF na tym egzemplarzu nie było. A, jeszcze lusterko do wymiany na prostokątne. Poza tymi drobiazgami, całkiem ładny model .

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozrusznik to skrót myślowy. Jedyny Spit z takim rozruchem to MkII. Owiewka na panelu okapotowania to bardziej wyróżnik wytwórni niż 'wczesności', ale to nieco inna historia i nie zmienia faktu, że oczywiście jej brakuje. Tej owiewki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. To co będę umiał i mógł to poprawię. Kolejny przykład dla mnie że muszę robić "warsztat" żeby  móc reagować na bieżąco. 

Następny Spitfire jak chciałbym zrobić to Mk. Vb 317: Dywizjon Myśliwski z 1942. Byłym wdzięczny za doradzenie czy robić ten model od Tamiya czy poczekać na coś lepszego. Nie bardzo idzie mi nitowanie. Jeżeli Tamiya to co dobrze by było dokupić?

Zbieram się do zrobienia warsztatu z Bf 109f-4 ponieważ taki model mam w "magazynie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, barszczo napisał:

Poczekaj na piątkę od Edka.

Patrząc na ramki Mk. I od Edka  który robiłem  (i co mi w nich zostało) tak właśnie myślałem że Mk. V będzie następny w kolejce po Mk. II.

W piątek/sobotę mam zamiar zacząć ten "warsztat" z Bf 109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.