Skocz do zawartości

farby


patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poraz pierwszy.

Jestem bardzo poczatkujacy, kupilem model M4A5 SHERMAN firmy TAMIYA skla 1:35, ze sklejeniem ogolnie nie bedzie problemu,raczej z malowaniem.

Kupilem niezbedene farby firmy Humbrol wybralem je zgodnie z instrukcja.

Ale wlasnie,potrzebuje waszej pomocy czy mozecie mi powiedziec co mam zrobic dokladnie od czego zaczac malowanie,czy mam je rozcienczyc,jezeli tak to z czym.

Prosze was o pomoc bo pomyslalem ze bedziecie mogli sie podzielic ze mna

swoim doswiadczeniem,jezeli nie macie ochoty pomagac prosze napiszcie

odrazu bez zbednych kometazy.

Dziekuje i mysle ze sie dogadamy.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jezeli chodzi o sposoby radzenia sobie z farba, to byla juz o tym wielokrotnie mowa, wiec mysle, ze nie ma sensu tego po raz kolejny pisac. Poszukaj sobie w tym dziale, mysle, ze znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Nie zrozum mnie zle, nie jest tak, ze nie chce Ci pomoc, tylko to jest obszerny temat i duzo by trzeba gadac/pisac. A tymczasem praktycznie wszystko zostalo juz powiedziane.

 

Po przejrzeniu 3 stron tego dzialu udalo mi sie znalesc tyle:

viewtopic.php?t=2275

viewtopic.php?t=1521

viewtopic.php?t=2221

viewtopic.php?t=2311

viewtopic.php?t=2359

viewtopic.php?t=1865

viewtopic.php?t=1761

viewtopic.php?t=1514

viewtopic.php?t=1462

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to zależy czym malujesz , pędzlem czy areografem. Jeśli areografem to potrzebne jest rozcieńczenie do konsystencji atramentu (ja tak robię) jeśli pędzlem to nie wiem , ja nie rozcieńczam , chyba że farba ma konsystencję gęstego miodu. Rozcieńczam ją benzyną ekstrakcyjną , z rozpuszczalnikiem nitro jest problem bo może "zeżreć" plastik , rozpuszczalnik ten dobry jest tylko do farb transparentnych. W wypadku areografu dobrze położyć podkład...ale co do koloru to nie mam pojęcia,są tu lepsi w pancerce. Ja używam Humbrola 127 ale robię tylko samoloty i śmigłowce (z pancerki posiadam tylko abramsa,jeszcze nie zaczętego). Z tego co wiem to pędzlem maluje się element zawsze równolegle do najdłuższej osi. Zaczyna się od kolorów najciemniejszych do najjaśniejszych. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dopiero od dzisiaj przegladam wasze forum,a dokladnie od godzinny, odrazu napisalem bo pomyslalem ze najlepiej i najszybciej bedzie gdy uzyskam bezposrednia odpowiedz od doswiadczonych ludzi,z

ktorymi wrazie W bede mogl wymieniac informacje Dziekuje za twoja pomoc poszukam.

Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Widzisz, znowu odpowiedz nie bedzie jednoznaczna... I tez juz gdzies kiedys o tym bylo... Male elementy dobrze jest malowac jeszcze przed wycieciem z ramki, bo latwiej to to utrzymac w rekach. Natomiast wieksze elementy, typu kadlub, skrzydla malujesz po sklejeniu (i wyszpachlowaniu , jezeli to jest konieczne) calej bryly modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje wiem juz troszke moge zaczynac ,i nie denerwujcie sie ale sami wiecie ze z poczatkujacymi tak jest zadaja za duzo pytan heheheh.

Wiem ze sam tez mial bym dosc pisania osiemset razy tego samego.

wiec dzieki za pomoc i cierpliwosc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisales, ze ogladasz forum od godziny. Moja rada jest taka, zebys sobie jednak poprzegladal dzial "Jak to zrobic", a uwierz mi, wielu pytan nie bedziesz musial zadawac. A przy okazji oszczedzisz nam pisania osiemset razy tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam teraz ja mam małe pytanko dotyczące farb, a dokładniej metalizerów alclad. Otóż brzmi ono następująco : który z tych dwóch metalizerów, był by lepszy do osiągnięcia efektu metalu , ten: http://www.modelcentrum.sote.pl/go/_info/?id=9263&sess_id=b349dae4f1b6a77f408bc5a63c7dd997 czy ten : http://www.modelcentrum.sote.pl/go/_info/?id=9270&sess_id=b349dae4f1b6a77f408bc5a63c7dd997 , wydaje mi się , że ten pierwszy, ale nie jestem pewien. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywal farbek Gunze Sangyo? Jakies opinieprosilbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem , moja opinia są dobre, ale zwykłym rozpuszczalnikime nie rozcieńczaj bo się wtedy z farbki budyń robi a rozpuszczalnik na wierzch wypływa, i wygląda to jakby pod wodą leżał kawałek plasteliny, ja musałem kupić specjalny rozpuszcalnik do lekierów samochodowych i wtedy mi dopiero poszło, uff całe szczęscie bo aero mi to gówno zapchało :/, ale tym rozpuszczalnikiem do lak, wszystko ładnie zeszło, teraz tylko takie używam i polecam wszystkim, tylko nie znam nazwy dokładnej, ale jest drogi coś ponad 10 zł za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa akryle czy olejne(z Twojego opisu wynika ze olejne ale wole sie upewnic )

Dodatkowo jak z odwzorowaniem kolorow, bo z tego co widzialem to maja naprawde szeroka game

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moglbys byc tak uprzejmy i przypomniec sobie nazwe tego rozpuszczalnika? bo z tego co zrozumialem to standardowy rozcienczalnik do farbek (np. wamodowski) sie nie nadaje, chyba ze uzywales zwyklego nitro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jakiś taki bajerancki, jak wcześniej pisałem to specjalny do lakierów samochodowych, kurde nazwy nie pamiętam , ale na jutro na 100% będę wiedział bo mam komis po drodze do szkoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, jak z mieszaniem z humbkami? brubowales juz moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.