Skocz do zawartości

farby


patryk

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Gunze Mr Color nie są przypadkiem akrylowe?

P.S. Ma ktoś przelicznik do Gunze Mr Color?

Potrzebuje odpowiednika Gunze Mr Color nr 74 w farbach Pactra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najbardziej zbliżony jest chyba nr 85, ale pewności nie mam. Jest takie zmyślne kółko z przelicznikami różnych farbek, w tym podanej wyżej ( do dostania w sklepach modelarskich), którego niestety nie posiadam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja na te zmyslne kolko patrze i nie widze... Gunze nr 74 w palecie Mr.Color nie jest w tym kolku w ogole uwzgleniony, natomisat nr 74 w palecie Hobby Color nie ma odpowiednika w Pactrach.

A pactra 85 to Gunze Hobby Color 67, natomiast Mr.Color nie ma odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, ale chyba bardziej byłby to nr 70 lub 85. 68 jest za ciemny . Patrząc na malowanie modelu musi to być coś jasniejszego. Na modelu farba jest jasną mieszanką, a 68 jest zbyt ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No walsnie nie wiem dokladnie, dlatego podalem obydwa numery.

viewtopic.php?t=1871 - to jest link do galerii Czapli mojego kolegi. Pomalowal on dolne powierzchnie wlasnie Pactra 68. Na niemieckim lotnictwie nie znam sie w ogole, wiec nie wiem jakiego dokladnie odcienia potrzebujesz, ale w linku masz zdjecia modelu pomalowanego 68-ka. Z tego co wiem, Krzysiek maluje tez niemieckie samoloty ta sama farba. viewtopic.php?t=983 - tutaj widac, jak to na modelu niemieckiego samolotu wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomośc może sie przydac : firma italeri nie radzi sobie z dystrybucja farb TESTORSA, a testors proponował w Norymberdze swój towar w cenach o 30% wyzszych . czyli wypadało by zrobic zapas białej , czarnej itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serio pisalem z tym dochodzeniem samemu. Wyczytals gdzies, ze powinno sie rozcienczac 1:1. Ok, zacznij od tego i zobacz jak Ci sie bedzie malowalo. Jak cos bedzie nie tak, kombinuj dalej. Poprobuj sobie gdzies z boku, na kawalku plastiku i zobacz, czy nie zostawia smug, czy nie splywa, itd. Czesto jest tak, ze farbki z roznych serii maja rozna gestosc. Wtedy ogolna metoda 1:1 bierze w leb. Ja sobie rozrabiam farbke na oko i patrze jak mi sie maluje. Jak jest za zadka, to dolewam farby. Jak jest za gesta, dolewam rozcienczalnika. Po jakims czasie, patrzac na konsystencje farbki w sloiczku/puszeczce, od razu bedziesz wiedzial ile mniej wiecej masz ja rozcienczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

witam mam taki problem otóż robiłem washa z farby UMBRA NATURALNA z serii rembrant. Kiedy kupiłem farbę parę lat temu wszystko było w porządku. Jednak od jakiegoś czasu po nałożeniu washa farba w zagłębieniach nie wysycha. Mam model na którym farba wysycha już rok i nadal jest mokra i błyszcząca . Nie da sie tego zmatowić już drugi model spie..... . Farba wczoraj wyladowała w koszu a dzisiaj jadę po umbrę z van gogha. niema tego problemu z innymi farbami olejnymi a mam ich 20 z van gogha i rembranta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przyśpieszacze wysychania farb olejnych, mam taki ale nie tu, skąd to piszę, także nazwy ci nie podam.

Sprawdź media do farb olejnych w sklepach dla plastyków.

Tomek

PS: Sykatywy przyśpieszają schnięcie farb olejnych. Producent MER Farby Artystyczne, podobno doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nowy na forum.

Jestem początkujący w malowaniu modeli.

Teraz planuje skleić i pomalować model Boeing 747-400 Revell 1:144 .

Będę malować farbkami Revell za pomocą pędzelka.

W związku z tym mam kilka pytań:

 

1) W jakich proporcjach rozrabiać farby? Posiadam rozpuszczalnik Revell Color Mix.

2) Czego użyć do rozrabiania? Słomki, strzykawki?

 

PS: przeszperałem całe forum i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, które by mnie zadowoliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W jakich proporcjach rozrabiać farby? Posiadam rozpuszczalnik Revell Color Mix.

2) Czego użyć do rozrabiania? Słomki, strzykawki?

1) Na oko. Jak będzie za gęsta to będą smugi. Za rzadka - zacieki. Choć z dwojga złego lepiej żeby była nieco rzadsza niż gęstsza. Jak ja malowałem pędzlami, to dobrze rozcieńczona olejna zostawiała równą warstwę, która była lekko transparentna. Potem kilka godzin na wyschnięcie farby i kolejna warstwa. I tak, aż do skutku. Jeśli udało Ci się pokryć model tylko jedną warstwą - będziesz miał przykład farby zbyt gęstej.

2) Najpierw potrząsamy długo i sumienne puszeczką. Potem można wymieszać wykałaczką/patyczkiem/szklaną rurką czy czymkolwiek innym co nam wpadnie w łapska. Sam proces rozcieńczania imho lepiej przeprowadzić poza fabrycznym opakowaniem - do tego celu wyśmienite są np. opakowania po Toffifee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czasem nie zalezy od tego jakie masz farbki ? Akryl ? ... ?

Emalia

 

A tak na oko jaka proporcja? Na 2 ml farbki [x] ml rozpuszczalnika

Bo jak będę wiedzieć mniej więcej, to sobie będę później dopasowywać...

 

Dzięki za opowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na oko jaka proporcja? Na 2 ml farbki [x] ml rozpuszczalnika

Bo jak będę wiedzieć mniej więcej, to sobie będę później dopasowywać...

Zależy od gęstości farby. Tak na oko to bym radził zacząć od proporcji farba:rozcieńczalnik 1:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.