Skocz do zawartości

farby


patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem ostatnio farby z palety Lifecolor i pozytywnie mnie zaskoczyły,są bardzo gęste i przez to bardzo wydajne,doskonale kryją przy aero(malowałem olive drab,silver gloss)pięknie są odwzorowane kolory.Rozcieńczałem oryginalnym Thinnerem,następnie spróbowałem dodać płynu do spryskiwaczy,efekt praktycznie bez zmian-myślę że oryginalnego rozcieńczalnika nieopłaca się kupować.Świetnie się trzymają na akrylowych podkładach Tamiyi,Humbrola.Z czystym sumieniem polecam tego producenta.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakie farbki stosujesz?Myślę że sa za mało rozcieńczone,u mnie w zbiorniczku są jak woda,gdy wstrząsnę zbiorniczkiem to farba spływa ze scianek, zostawiając cienką połprzezroczystą warstewke.Problem zapychania aero niewystępuje.Niektórzy modelarze dodają do farb akrylowych retardera np:Vallejo,który opóżnia schnięcie akryli polepszając ich właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo początkujący. Robię swój pierwszy model, jest to hummer 1/35 i trwa to juz jakiś miesiąc a zrobiłem "całe" 60% :(. Liczę na Waszą pomoc... do rzeczy...

 

Jakie farby polecacie pod pedzel? Które są najelpsze?

Zanim przerzuce sie na aero chce z rok-dwa pomachac pedzlem. Co mi daje zresztą niezłą frajde.

 

Obecnie mam:

ModelMaster - troche smug ale to raczej moje wina,

Tamiya - zdazylem tylko mikro pow nimi malowac wiec nie mam zdania

Vallejo - 1 warstwa - zero przyczepnosci... musiałem troszke bardziej gesta malowac... za to druga warstwa naprawde swietnie pokryla

 

Jakie firmy polecacie?

Widze, że sporo osób stosuje vallejo. Tylko ta slaba przyczepnosc 1-ej warstwy mnie troche martwi. Moze poprostu prysnac wszsytko podkladem w sprayu (Tamiya - warto?) i bedzie sie pieknie malowalo.

 

Farbami ModelMaster musze nakładać 3 warstwy, czasem mam wrazenie, ze i 4 by sie przydala. Czy to nie za duzo? Moze zbyt gęsta/rozcieńczona farba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie Vallejo pędzlem na podkład pryśnięty ze sprayu jest bardzo dobrą opcją jeżeli nie mamy aerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem emaliowymi Revell'ami. Rozcieńczam farbę przy pomocy rozcieńczalnika Wamodu, do takiej dość rzadkiej konsystencji. Maluję pierwszą warstwę, potem drugą taką samą konsystencją i …pierwsza warstwa rozpuszcza się i rozmazuje… raz malowałem po godzinie, raz po 4 po suszeniu suszarką

Może ktoś mi to przeanalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamierzchłych czasach gdy malowałem pędzlem Humbrolami i Revellami dawałem przynajmniej 24 godziny warstwie na wyschnięcie. Inaczej mogło się mazać. Cierpliwości. Albo akryli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy gdybym tylko umiał zamienić Revell 37 na Pactrę to bym dawno emalie olał Niestety nie znalazłem odpowiednika

W/g tego przelicznika wynika, że odpowiednikiem Revell 37 jest Pactra A103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy mogę stosować rozcieńczalnik i opóźniacz firmy agama do farb valejo, gunze i pactry ?? czy może źle na siebie zareagują??

 

Po prostu sprawdź to.....................

Moim zdaniem:

vallejo i pactra -tak

gunze - nie

Poza tym do gunze nie ma potrzeby stosowania opóźniacza. To świetne farby, oczywiści tylko pod aero bo pod pędzel to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gunze - nie

No to w kwestii opóźniacza ... a rozcieńczać gunze nie trzeba?? trzeba pewnie i co musze kupić ten ich drogi rozcieńczalnik? przecież to akryle więc chyba powinno dać radę tym z agamy rozcieńczyć? dokłądnie chodzi mi o metalizery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem emaliowymi Revell'ami. Rozcieńczam farbę przy pomocy rozcieńczalnika Wamodu, do takiej dość rzadkiej konsystencji. Maluję pierwszą warstwę, potem drugą taką samą konsystencją i …pierwsza warstwa rozpuszcza się i rozmazuje… raz malowałem po godzinie, raz po 4 po suszeniu suszarką

Może ktoś mi to przeanalizować?

Skoro Wamod działa ci jako rozpuszczlnik (za mocny),może spróbuj rozcieńczać emalię Revella benzyną lakową powinno rozwiązać problem zmywania pierwszej warstwy.Malujesz aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem emaliowymi Revell'ami. Rozcieńczam farbę przy pomocy rozcieńczalnika Wamodu, do takiej dość rzadkiej konsystencji. Maluję pierwszą warstwę, potem drugą taką samą konsystencją i …pierwsza warstwa rozpuszcza się i rozmazuje… raz malowałem po godzinie, raz po 4 po suszeniu suszarką

Może ktoś mi to przeanalizować?

 

W zamierzchłych czasach gdy malowałem pędzlem Humbrolami i Revellami dawałem przynajmniej 24 godziny warstwie na wyschnięcie. Inaczej mogło się mazać. Cierpliwości. Albo akryli

 

OK rozwiązałem problem.

Najpierw wymieszałem porządnie farbę w słoiku przy pomocy szpatułki. Potem do wytłoczki po lekach nałożyłem ta gęstą farbę, i stopniowo dodawałem rozcieńczalnik Wamodu do emalii i mieszałem pędzlem aż uzyskałem tak rzadką konsystencję, którą dało się malować tak jak akrylami. Odczekałem równo 24 godziny i nałożyłem taką samą warstwę, o podobnej konsystencji. Dziś jeszcze nałożę taką warstwę barwiącą tzn. rozrzedzę jeszcze bardziej tą farbę aż do konsystencji mleka, żeby wyrównać miejsca gdzie są jakieś ciemniejsze czy jaśniejsze odcienie

 

Skoro Wamod działa ci jako rozpuszczlnik (za mocny),może spróbuj rozcieńczać emalię Revella benzyną lakową powinno rozwiązać problem zmywania pierwszej warstwy.Malujesz aero

Pędzlem nakładałem, bo szkoda mi było malować 2 nadbudówki na holowniku przy pomocy aero Po weekendzie kupię sobie benzynę lakową i też wypróbuję jak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że również tych farbek poszukiwałem i po długich poszukiwaniach Znalazłem w poniższych sklepach:

Modelcentrum kilka kolorów wszystkie na zamówienie w cenie 18 zł tubka. Drugi sklep to Jama dostepna na zamówienie cała paleta w cenie 13 zł za tubke. Ogólnie rzecz biorąc farbki sa fajne ale moim zdanie cena jest zbytnio wygórowana. Dobra farba dla plastyków kosztuje 10 zł tuba i to już naprawde wysoka jakośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc farbki sa fajne ale moim zdanie cena jest zbytnio wygórowana. Dobra farba dla plastyków kosztuje 10 zł tuba i to już naprawde wysoka jakośc.

Tylko, że w przypadku farb MiG'a musimy płacić dodatkowe pieniądze za samą nazwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritter - dobra farba dla plastyków, czyli np jaka firma już ujdzie, mając na uwadze cel wykorzystania jako farba do washa? Renesans daje radę?

 

Ps adminie kochany, zdecyduj się ostatecznie gdzie przenosisz tematy, bo mi wcięło dłuższy elaborat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie używam farb firmy Talens nazywaja się van Gogh, pojemność to 40 ml ( są też chyba mniejsze opakowania ). Napewno wiele informacji na temat tych farb znajdziesz na tym forum, wystarczy poszukać Cena za tubke to ok. 10 zł ( płaciłem dokładnie 9.70 zł ). Jeżeli chodzi o farby Renesans to spokojnie też się nadają, mi osobiście jednak te pierwsze przypadły do gustu bo kolory ładniejsze Farby Renesans sa tańsze więc idelanie nadają się na początek. Odrazu proponuje zaopatrzyć sie w white spirit ewentualnie benzyne do zapalniczek ( odrazu mówie że benzyny nie uzywałem ale sporo osób używa i twierdzi że lepsze do washa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 ml Van Goghi chodzą po c.a. 6 zł. Renesansy się nie nadają, bo przy większości rozcieńczalników po wyschnięciu pigment nie osadza się równomiernie tylko zbiera się w "grudki". Van Goghi drogie nie są - obecnie tylko jakieś problemy z modelarskimi kolorami są (przynajmniej na allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.