Skocz do zawartości

farby


patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kolejny proble z malowaniem , maluje model masterami i humbrolami.

Obojętnie jak rozcieńcze np 7:4 to i tak farba nie chce kryć help...Oczywiscie powierzchnia odtłuszczona itd..Maluje pędzelmi ze sztucznego włosia.Farby rozcieńczam legendarnym wamodowskim rozcieńczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

np.Humbrola

ja do tej pory rozcieńczałem zawsze rozcieńczalnikiem od humbrola, ale czasem trafi się taka ,,oszukana" partia farbek, tak ,że nawet nie trzeba rozcieńczać ... wamodou do humbrola nie próbowałem, ale nie sądzę by z tad wzieły sie Twoje problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek14 spróbuj następującej metody.

1. Dobrze rozmieszać farbke w puszce, tak by nie było żadnego osadu na dnie.

2. Odpowiedni pędzelek wypłukać w rozcieńczalniku i wytrzeć o kawałek papieru, szmatki, tak by był lekko nawilżony.

3. Zamoczyć pędzelek w farbce do ok 1/3-1/2 długości włosia.

4. Dosyć powolnym ruchem nanieść farbkę na model. Nie poprawiać śladu po farbce kilkukrotnymi mazami. Ciągnąć pędzel zawsze w jednym kierunku.

 

Tą metodą malowałem na początku swojego modelarstwa. Efekty nie są może porównywalne z aerografem, ale...nawet dziś uważam, że nie były takie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozcieńczales erkamo ??

 

Myślę że albo problem z rozcieńczaniem, albo to wina pędzla.

 

Wiesz 7:4 do chyba nie jest słabo rozcieńczona farba pod pędzel .

Ale pędzla wina to może też być .pędzel którym maluje ma włosie syntetyczne ale nie jest jakos strasznie ''twarde''

 

Chodzi o to że słabo kryją tak?

 

Farba wogóle nie kryje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, a wymieszałeś porządnie puszeczkę z farbą? nie WSZTRZĄSNĄŁEŚ tylko wymieszałeś? Pozatym 7:4 to przesada...może pod aerek ale pod pędzel troszke gęstsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie maluję Revellami, ale przyznam się, że w ogóle nie rozcieńczam. Ja maluję tak:

1. Zamoczę pędzelek w rozpuszczalniku (w moim przypadku lakowym)

2. Wytrę go na papierze (ze 2-3 mazy)

3. Zamoczę pędzelek w farbie

4. (Logiczne) Nanoszę farbę

 

(Pędzelek w rozpuszczalniku moczę mniej więcej przed co drugim nabieraniem farby, ewentualnie jeśli jest to 1-sza warstwa, to przed każdym)

Taki sposób malowania ładnie kryje mi model. Nie mam nic do zarzucenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw bez rozcieńczania. To znaczy, tak jak napisałem, rozcieńczalnika tyle, ile na nawilżonym pędzelku.

Bardzo ważne, to na prawdę, bardzo dobrze wymieszana farbka. Nie tylko wstrząśnięta, jak pisał jeden z kolegów.

 

6531626137303437.jpg

 

Ten Spitek, pomalowany był właśnie w ten sposób, laaaaata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie maluję Revellami, ale przyznam się, że w ogóle nie rozcieńczam.

 

Więc lepiej naucz się nimi malować, a potem radź innym, bo twój Ławoczkin to wygląda delikatnie mówiąc na brzydko pomalowany.

 

Bartek14-pokaż te pędzle. Generalnie to dziwne, żeby humbrole nie kryły w ogule...nawet biała trochę kryje, hmmm...zrób tak-daj fotki tego co malujesz, pędzel, farby, farby po wymieszaniu i powierzchnię po pociągnięciu pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzle pokaże ale jutro bo nie mam aparatu tylko komórkę , a model troche popaliłem zapalniczką i już nie ma co pokazywać.Malowałem szarym humbrolem i farba wogule nie kryła może za bardzo rozcienczyłęm i może za bradzo wodnista była ? Pafica a napisz jak ty rozciennczasz farbki humbrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynam, że gdy czekają bezczynnie na malowanie robią się sztywne, ale trochę naturalnego płynu (śliny) i wszystko jest Ok. A po za tym, każ dy modelarz musi już sam w swoim zakresie szukać dla siebie odpowiednich pędzelków i farb. Bartek14 próbuj różnymi produktami, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.