Skocz do zawartości

Mi-24D Zvezda 1/72


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Mi-24D roku numer 461 Irak, Ad Diwaniyah 2007.  Model wyjściowy to Zvezda Mi-24W, przerobiony na wersję D.
Dodatki : blaszki Part 2 kpl do mi-24D - wnętrze kabiny, wnętrze luku ładunkowego i drobiazgi, silnik od Black Dog, działko i rurka pitot od Master, kalkomanie Techmod, zasobniki rakiet UB-32A-24 Eduard . Podczas pracy poznałem technikę malowanie plam łaciatych z ręki, lekko poprawiałem później z udziałem maskowania, ale da się, trzeba wprawy i trochę poćwiczyć. Malowałem aerografem H&S Ultra. Skrupulatnie starałem się nanieść kalkomanie - wydaje mi się że z Techmodu bardzo ładnie "siadają". Używałem lakierów błyszczących pomiędzy etapami. Preschading wyszedł tylko w malowaniu spodniej części, gdzie jest jeden kolor, już trzeci raz próbuje, ale przy plamach łaciatych mam z tym problem. Absolutnie nie jestem zadowolony z silnika, który wygląda jakby został oblany farbą, w ogóle mam problem z malowaniem elementów żywicznych, bardzo dobrze wyszły tylko zasobniki na rakiety od Eduarda. Ogólnie jestem zadowolony, najdłużej zeszło z łopatami, bo parę kolorów tam jest i trzeba było robić maski parę razy. Oceńcie sami. Przepraszam za tę rękę trzymającą model, ale nie było go jak umieścić, tyle klapek jest pootwieranych.

Na pierwszym zdjęciu silnik od Black Dog-a.

P1150502.thumb.JPG.aa8e816f1f95a576d69aeb1c3b1c4bd0.JPG

P1150555.JPG

P1150557.JPG

P1150559.JPG

P1150560.JPG

P1150561.JPG

P1150562.JPG

P1150564.JPG

P1150566.JPG

P1150567.JPG

P1150571.JPG

P1150572.JPG

P1150573.JPG

P1150575.JPG

P1150578.JPG

P1150579.JPG

P1150580.JPG

P1150581.JPG

P1150582.JPG

P1150583.JPG

P1150586.JPG

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, widać ogrom włożonej pracy. Jedyne co można zarzucić to właśnie te plany, albo malujesz z ręki albo maskujesz. I powiem szczerze, mi się bardziej podoba to co zrobiłeś z ręki. 

Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione "żabie" malowanie.

 

Trzy uwagi:

- szachownica na spodzie niepoprawna

- końcówki "skrzydeł" gdzie umieszczane są ppk zrobiłeś w wersji W.

Powinny wyglądać tak:

1225954.jpg.e6bf3b488d5120382e138f3ccda1c76e.jpg

 

Anteny systemu "Bieriozka" to też wersja W

P1150578.thumb.JPG.b1d12eb48f340415d3acfda1ab552044.jpg.7f7b0583220bc63371a2d8e871eba7ca.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Grzes napisał:

Moje ulubione "żabie" malowanie.

 

Trzy uwagi:

- szachownica na spodzie niepoprawna

- końcówki "skrzydeł" gdzie umieszczane są ppk zrobiłeś w wersji W.

Powinny wyglądać tak:

1225954.jpg.e6bf3b488d5120382e138f3ccda1c76e.jpg

 

Anteny systemu "Bieriozka" to też wersja W

P1150578.thumb.JPG.b1d12eb48f340415d3acfda1ab552044.jpg.7f7b0583220bc63371a2d8e871eba7ca.jpg

 

Witam

 

Co do szachownicy to mam pytanie, co jest źle ? Robiłem zgodnie z Techmodem, może coś mają felernie, co prawda nie weryfikowałem z oryginałem. Prowadnice trzeba będzie usunąć, co do anten, musze zobaczyć czy da się bezkolizyjnie usunąć.

Wszystkim dziękuje za miłe słowa i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1065146.thumb.jpg.6a19e7e193508c2353ee606dfcc39601.jpg
 
0952527.thumb.jpg.64043f80d25d374969f81c0628b005c2.jpg
 
Cóż model fajny, co do szczegółów ... Ehhh
Żyjemy w pięknych czasach , materiały są, ludzie chętni do pomocy też... tylko pytać :szampan1:
Witam

Cóż, parę pierwszych modeli było na zasadzie Zosi Samosi, tyłka zawracać nie chciałem. Pierwszy warsztat już jest, pierwsze pytania do Kolegów już są, trzeba się rozkręcić. Dzięki za wskazanie błędów.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomekk napisał:

Robiłem zgodnie z Techmodem

Zapamiętaj na całe życie - nigdy się nie wierzy schematom dołączonym do kalkomanii lub modeli przez producentów. :mrgreen:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj na całe życie - nigdy się nie wierzy schematom dołączonym do kalkomanii lub modeli przez producentów. :mrgreen:
Witam

Zabrzmiało strasznie poważnie z tym całym życiem, tym bardziej że do setki już z górki.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , sam model ładny ale pomieszałeś wersje zrobiłeś hybrydę D/W 

dodatkowo  błędy które @Grzesto nie wszystko

- pomijając złe podwieszenia to Mi-24D w PKW latały ze zdemontowanymi i tylko z 1 kpl UB-32 - skad wiem??? byłem :)

- wyrzutniki ASO-2W powinny byc na taśmach w wersji D, ty zamontowałeś dla wersji W

- powinno być wyblaknięte i wypiaskowane

- i co to jest te butle czerwone po lewej stronie??? bo chyba cos mi umknęło

ogólna ocena dobra

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłana SARP-12 na belce ogonowej powinna byc pełna :)

Edytowane przez Adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłana SARP-12 na belce ogonowej powinna byc pełna

Witam

 

Jak byś mógł uszczegółowić te wyrzutniki, bo w nawale tekstu zgubiłem się, zrzut zdjęcia, zaznaczany na czerwono co jest źle - proste. Model jest w trakcie przeróbek, więc warto dorzucić kolejne, o ile się da. Ja wiem że wiele osób widziało na żywo takie sprzęty, tu i tam, super, podnośmy świadomość. Ja widziałem na co dzień w latach 70, zaraz po przylocie, nówek, nieśmiganych, ale fotografii brak.

... dobra, załapałem, celowo brak opasek, gdyż natrafiłem na opisie osoby fotografującej śmigłowce że w późniejszej wersji D były bez opasek, montowane na stałe. Masz jakieś zdjęcia ?

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej foto 461 z Iraku :) oraz błędy o których mówiłem no i nadal nie wiem co z tymi butlami po lewej???? skąd one sie tam wzieły?

51876.jpg

mi-24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mocowanie flar - ok, ale o jakie butle chodzi ?

Ten na drugim zdjęciu to nie jest 461. Co do ilości UB-32 to zdjęcia zamieszczone przez Kolegów przedstawiają 4 sztuki, ciężko oszacować datę zdjęcia, to na swoją obronę, niech zostaną 4.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiałeś Mi-24 z Iraku, wiec napisałem MI-24 nie latal z 4 ub-32 w Iraku - tylko 2 szt i zdemontowane podwieszenia do ppk a jesli chodzi o butle to foto 

P1150583.thumb.JPG.c80affc1375d09d0209f42da3bcb26a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, ok. Co do butli to jak to możliwe żeby element konstrukcyjny silnika nie był obecny ? Nie znam się na silnikach, ha, ha, a miałem się znać zawodowo, masz jakieś zdjęcia, możesz coś więcej napisać, ciekawe jest to co piszesz...

Nie musisz używać tylu znaków zapytania, jeden jeszcze dowidzę, aż tak stary nie jestem.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-24 posiada tylko 2 butle ppoz po prawej stronie - i tylko po prawej stronie, nie wiem skąd wziąłeś te butle i czym podpierasz info ze to element konstrukcyjny silnika???

informacyjnie - jestem technikiem lotniczym - śmigłowce :) wiec moze ty mnie oswiecisz 

Ja znam tylko takie MI-24 :) 

mi24.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jeszcze inne foto Qalimara :)  i ktos butle sie nie bał i zaj..... :)

x1.jpg

x2.jpg

Edytowane przez Adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-24 posiada tylko 2 butle ppoz po prawej stronie - i tylko po prawej stronie, nie wiem skąd wziąłeś te butle i czym podpierasz info ze to element konstrukcyjny silnika???
informacyjnie - jestem technikiem lotniczym - śmigłowce  wiec moze ty mnie oswiecisz 
Ja znam tylko takie MI-24  
mi24.jpg.d727b6da8a27af45c1d64b2cdda71800.jpg
Witam

Tylko bez nerwów, zestaw waloryzacyjny zawiera to co zawiera, a ja się na tym nie znam. Ciekawi mnie po prostu dlaczego w jednych wersjach, np W takie butle są, a w innych, jak piszesz nie ma. Jesteś technikiem, więc do odpowiedniej osoby kieruje pytanie, tak mi się przynajmniej wydaje. Napisałem element konstrukcyjny, bo chyba wchodzi w skład instalacji silnika.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt sie nie denerwuje, jak widzisz na żadnym ze zdjęć nie ma po lewej butli ppoz, stad moje pytanie gdzie je widziałeś,  co do innych butli to kwestia instalacji w tym przypadku gaz neutralny :) na dłuższe tłumaczenia zapraszam na priv bo nie co tu śmiecić galerii :)

Jesli chodzi o zestaw waloryzacyjny  jak by zawieral wrotki tez bys je tam zamontował???? 😛

Edytowane przez Adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt sie nie denerwuje, jak widzisz na żadnym ze zdjęć nie ma po lewej butli ppoz, stad moje pytanie gdzie je widziałeś,  co do innych butli to kwestia instalacji w tym przypadku gaz neutralny  na dłuższe tłumaczenia zapraszam na priv bo nie co tu śmiecić galerii
Jesli chodzi o zestaw waloryzacyjny  jak by zawieral wrotki tez bys je tam zamontował????
Witam

Z wrotkami to przeginasz. Po co na priv, warto podnosić swoją wiedzę popartą fachowcami. Cały problem polegał na tym, że z pudełka wersja W posiadała butle, oraz zestaw waloryzacyjny ze znanej firmy także, z tym że bez określenia wersji. Nie sprawdzałem czy jest dobrze i nawet na myśl by mi nie przyszło weryfikować dość znaną firmę - nauczka na przyszłość. Mnie chodzi o to, czy nie było bo od Ruskich tak przyszło, nie było bo niepotrzebna bo w warsztatach tak stwierdzili, nie było bo ukradli, ciekawi mnie to, a może i innych...

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żadnym Mi-24 po lewej stronie nie było butli ppoz - bład ZVEZDY i potem każdy powielał :) blad twoj ze patrzyłeś na oryginał tylko bach :) dlatego napisałem o wrotkach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żadnym Mi-24 po lewej stronie nie było butli ppoz - bład ZVEZDY i potem każdy powielał  blad twoj ze patrzyłeś na oryginał tylko bach  dlatego napisałem o wrotkach
Witam

Czyli jest to zupełnie zmyślone w Mi 24 ogólnie we wszystkich wersjach, a Black Dog powielił błąd, tak ? Takie S-F... Jeśli tak, to trzeba usunąć. Rozumiem że nie ma do tego żadnej głębszej myśli, bo zacząłeś pisać o PW i takie tam o zaśmiecaniu wątku...

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.