Skocz do zawartości

Mi-24D Zvezda 1/72


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.02.2021 o 18:26, Adamsky napisał:

- pomijając złe podwieszenia to Mi-24D w PKW latały ze zdemontowanymi i tylko z 1 kpl UB-32 - skad wiem??? byłem :)

 

A ja znalazłem takie foto z Iraku 🙂   Wiem, że na większości jest tak jak piszesz czyli 1kpl UB-32 ale tutaj ewidentnie jest 2 plus podwieszenia na ppk - tak przyleciały i na miejscu demontowano ?

18-630x472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 17:36, Mitrandir napisał:

Zaś co do pekasiek to już można kupić  dukowane 3D w cenie 15,- za 4 sztuki.

Jeśli w 1:72, mógłbyś podrzucić info na pw? :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 22:07, Psar77 napisał:

 

A ja znalazłem takie foto z Iraku 🙂   Wiem, że na większości jest tak jak piszesz czyli 1kpl UB-32 ale tutaj ewidentnie jest 2 plus podwieszenia na ppk - tak przyleciały i na miejscu demontowano ?

18-630x472.jpg

tak przyleciały , potem to zdemontowano - niestety nasze Mi-24D miały pseudo - KIWI :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Tak sobie oglądam. Bardzo ładny model :) Co do komentarzy pod spodem, myślę, że warto ddać więcej wyjaśnienia, bo trochę błędów się znalazło i w konwersjach i samych modelach np. Zvezdy. Butle z gazem neutralnym (CO2) były/są na wszystkich polskich Mi-24D za wyjątkiem 'hybrydowych' 584 i 585. Gaz służył do wypełniania opróżnianych w trakce lotu zbiorników paliwa. W 584, 585 i wersjach W nie ma/było butli z GN bo  zbiorniki mają pianki. Blackdog w 1/72 dał butle GN a w 1/48 nie dał.

 

I tera najlepsze  - Butle GN w zimie miały 'kożuszki', a w lecie nie były one potrzebne - i ponoć bywały też pomalowane na czerwono (choc raczej na czarno) :) i dlatego czasem można znaleźć zdjęcia sugerujące że to mogą być gaśnice.

 

Kiwi... heh 😉 jak się rozbujało z przedniej podpory to leciał! (Albo i nie. po czym została szachownica na piasku :D)

 

Co do podwieszeń 4x UB - to tylko na tych ze starym godłem ze skorpionem z 2006r. VI zm. To godło co jest na modelu namalowali pruszczacy jak przyjechali ponownie do Iraku w 2007 i im się nie spodobało zamalowanie ich godeł godłem Ino 😉

Edytowane przez stakor1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.