Skocz do zawartości

Mi-24D Zvezda 1/72


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Adamsky napisał:

a tu jeszcze inne foto Qalimara :)  i ktos butle sie nie bał i zaj..... :)

x1.jpg

x2.jpg

Witam

 

Sprawa jest ciekawa, bo jest zdjęcie wersji D z podstawami tych zbiorników. Ono było podstawą do NIE usuwania ich z odlewu, sądziłem że zbiorniki zostały wyjęte na na przykład czas serwisu.  @Adamsky Mógłbyś się odnieść do tych materiałów ?

 

Pozdrawiam

 

Lewa strona.

mi24-06.thumb.jpg.357d8e65601124ac28b23b0ede247ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na załączonym  obrazku brak butli ppoz i brak samej instalacji i jej wyprowadzenia , Po raz koleny napisze - na śmigłowcu Mi-24 butle ppoz występują tylko po prawej stronie, nie wiem jak cię przekonać, skoro 20 letnie doświadczenie na śmigłowcach w naszym wojsku jest za małe napis z do ZVEZDY.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko było usunąć te butle? na zdjęciu wygląda to bardzo estetycznie a mam podobny problem u siebie - mi24p w podkładzie i butle z obu stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko było usunąć te butle? na zdjęciu wygląda to bardzo estetycznie a mam podobny problem u siebie - mi24p w podkładzie i butle z obu stron...
Witam

Czeska żyletka i skalpel.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Psar77 napisał:

Panowie darujcie już sobie te wszystkie złośliwości i uszczypliwości.
Tomek fajny model wyszedł 👌 Sam mam w planach maszynę w tym malowaniu i z okresu służby w Iraku ale w 48 i chciałbym zrobić ja w locie. I tu pytanie do znawców -  jak można w miarę sprawnie wyprostować ugięte już przez Zvezdę łopaty wirnika ? 🤔

Najprościej odwrócić :haha:

 

 ...a na poważnie to w palcach przegiąć po kawałku w drugą stronę. Łopaty w locie powinny być lekko uniesione ponad poziom. :szampan1:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany model.  Widać ogrom włożonej pracy 👏

Sam mam go w planach w niedalekiej przyszłości.

17 godzin temu, Psar77 napisał:

jak można w miarę sprawnie wyprostować ugięte już przez Zvezdę łopaty wirnika ?

 

Ja w swoim  Apache wyginałem łopaty maczając je chwilę we wrzątku a po wyjęciu giąłem na kawałku rury PCV 110.

Edytowane przez burzatg
literówka
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, burzatg napisał:

Bardzo ładnie wykonany model.  Widać ogrom włożonej pracy 👏

Sam mam go w planach w niedalekiej przyszłości.

 

Ja w swoim  Apache wyginałem łopaty maczając je chwilę we wrzątku a po wyjęciu giąłem na kawałku rury PCV 110.

Proponuję zwrócić uwagę na to że w mi-24 łopaty się nie uginają, tak jak w apache'u... typ wirnika jak i dźwigara raczej to uniemożliwiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie próbowałem nic robić z łopatami, bo bym jeszcze popsuł, trudno zostało tak jak jest. Z tego co pamiętam to gdzieś był poruszony wątek, że łopaty wyglądają trochę jak opuszczona parasolka, a może bardzie karuzela z opuszczonymi prostymi ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają wyglądać tak. Wiec trzeba je wyprostować a na łączeniu z głowica unieść ku górze
mi-24-9.jpg.470730d2c25409a5dbea263c5cc81c23.jpg
...aaaa, to on ma latać, nie doczytałem bez okularów, a jakby zamiast łopat zrobić krążek przeźroczystej plexi ? Nie wiem czy czasem gdzieś w internecie nie widziałem czegoś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomekk napisał:

...aaaa, to on ma latać, nie doczytałem bez okularów, a jakby zamiast łopat zrobić krążek przeźroczystej plexi ? Nie wiem czy czasem gdzieś w internecie nie widziałem czegoś takiego.

Raczej odpada - nie bedzie to wyglądać naturalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie galerii wrzucam jeszcze to co chciałem umieścić w ramach scenki rodzajowej jako tło dla modelu śmigłowca. Jak już wspomniałem w galerii F104G są to moje pierwsze kroki w tym zakresie. Blokady betonowe są wydrukiem 3D i obrobione przeze mnie. Miałem problem z obróbką plastiku na postaciach, bo jest taki trochę ciągnący się i przy "okrawaniu" strzępił się. Są to postaci pilotów i obsługi NATO (Italeri), naszego pilota trochę przerobiłem, dodając kamizelkę, kolorystykę też jakoś tak podpatrzyłem w internecie, ale zapewne może być wiele uwag. Zaznaczam, że nie jest to jakaś konkretna diorama, poświęcona jakiemuś wydarzeniu w historii, ot takie urozmaicenie witrynki z modelem śmigłowca.

P1150611.JPG

P1150615.JPG

P1150619.JPG

P1150620.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko podepnę do tematu, jeśli Tomek nie ma nic przeciwko: w Iraku nasze Mi latały z zamontowanymi w oknach kabiny transportowej karabinami 7,62mm - robi ktoś takie z żywicy ? I co to dokładnie za typ ? 🤔

52541.jpg

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 3.03.2021 o 15:39, Psar77 napisał:

Jeszcze jedno pytanko podepnę do tematu, jeśli Tomek nie ma nic przeciwko: w Iraku nasze Mi latały z zamontowanymi w oknach kabiny transportowej karabinami 7,62mm - robi ktoś takie z żywicy ? I co to dokładnie za typ ? 🤔

52541.jpg

 

Tak to były pekaśki... niestety w 72 dobre nie występują.

Ja strugałem do swojego Mi-24W sam :szampan1:

 

DSCN5152.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
W dniu 2.05.2021 o 14:27, Adamsky napisał:

@Mitrandir takie pekaski są w zestawie Mi-2 HB :)


A w 48 gdziesik już dają ? Czy będę musiał sam dziergać? 🙂 
Chodzi za mną ten nasz Mi-24 z Iraku, powoli kompletuje wiedze i dodatki 😄  - @Adamsky
czy jako szpec najwyższego levelu w temacie mógłbyś wymienić co trzeba usunąć/dodać do modelu Zvezdy w 48 coby odwzorowywał dobrze nasze Hindy w Iraku ? Widze, ze już mi się kroi nowy zakup bo Edek wydal kokpit żywiczny do wersji D 🙂 UB-32A-24 szt 2 od Advenced Modelling już nabyłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Psar77 napisał:


A w 48 gdziesik już dają ? Czy będę musiał sam dziergać? 🙂 
Chodzi za mną ten nasz Mi-24 z Iraku, powoli kompletuje wiedze i dodatki 😄  - @Adamsky
czy jako szpec najwyższego levelu w temacie mógłbyś wymienić co trzeba usunąć/dodać do modelu Zvezdy w 48 coby odwzorowywał dobrze nasze Hindy w Iraku ? Widze, ze już mi się kroi nowy zakup bo Edek wydal kokpit żywiczny do wersji D 🙂 UB-32A-24 szt 2 od Advenced Modelling już nabyłem 🙂

Dziękuje za  uznanie, ale muszę Cię zmartwić... 🤔nie znam modelu Zvezdy w 1/48...

Zaś co do pekasiek to już można kupić  dukowane 3D w cenie 15,- za 4 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.