Skocz do zawartości

Widok z mojego okna


imt

Rekomendowane odpowiedzi

UuuŁaaa... Ciekawy widoczek... Mi raz się zdarzyło że na moim niebie leciały sobie jakby nigdy nic dwa CHINOOK'i ... Skąd się wzięły nad Opolem to nie wiem, ale widok był przedni... Nisko nad ziemią... Pewnie by ich nasze radary nie wychwyciły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny widok..raz widzialem w akcji w Gdyni Babich Dolach na duzej wysokosci MiGi-21 w walce i robily takie same wzorki..i myslalem ze to nie jest zwrotny samolot..a wtedy..krecily jak szalone...

 

ehhh...jak wtedy tam stacjonowaly...to byly czasy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UuuŁaaa... Ciekawy widoczek... Mi raz się zdarzyło że na moim niebie leciały sobie jakby nigdy nic dwa CHINOOK'i ... Skąd się wzięły nad Opolem to nie wiem, ale widok był przedni... Nisko nad ziemią... Pewnie by ich nasze radary nie wychwyciły...

 

oooo...Opole . Skąd dokładniej? I gdzie widziałeś te Chinooki...nad ZWM chyba nie chciały przelatywać bo nie widziałem...widok na pewno kozacki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na ZWM'ie oczywiście... Mieszkam na Dąbrowszczaków tuż obok pawilonu SKAUT

 

Te zdarzenie już dawno było... Jakieś dwa lata temu... Jakby było wczoraj to sam bym cyknął jakieś foty...

 

P.S. Podaj mi Twoje gadu na PW... Poklikamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!!

Ja nie mam takich widoków ale dzisiaj widziałem nisko lecącego Antka, a wczoraj dwa nisko lecące Mi-24!! Ale w czasie gdyw Polsce był J. W. Bush to widziałem jego samolot gdy leciał nad moim domem!! To na bank był samolot którym leciał bo leciał takim torem gdzie normalnie samoloty nie latają, a u mnie latają często ale nie tą trasą.

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuzyna, który pracuje na podkrakowskich BALICACH w części wojskowej... Jak "BUSZ" był w Polsce to on i jego amerykańscy "koledzy" sprawdzali silniki odrzutowe w AIRFORCE ONE... Po tragedii CASY 295 "Kasia" o numerze "019" jego kariera w wojskach lotniczych stała pod znakiem zapytania. On to najczęściej sprawdzał właśnie tą maszynę... Na szczęście dla niego KASIA była sprawna technicznie, ale co chłop przeżył to tylko on wie

Ale to tylko OFF TOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelały 40,7 oraz 8 elt z rakiet R-60. Nosicielami celów (bomby CP-100) była 8 elt.

Niestety nic nie z tego nie kumam, mozesz przetlumaczyc.

 

Już tłumaczę 40, 8 i 7 to nr eskadr lotnictwa taktycznego latające na Su-22M4, R-60 to nazwa rakiety klasy powietrze-powietrze (chodzi o położenie celu i atakującego) krótkiego zasięgu, CP-100 nazwa celu CP (cel powietrzny) 100 wagomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 25 maja przylecą też na ćwiczenia słoweńskie MiGi 29 do Świdwina, więc pewnie będa podobne widoczki (też na tego typu strzelanie przylecą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 25 maja przylecą też na ćwiczenia słoweńskie MiGi 29 do Świdwina, więc pewnie będa podobne widoczki (też na tego typu strzelanie przylecą)

Słowackie, a nie słoweńskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci w takim razie forum www.lotnictwo.net.pl (jeśli jeszcze na nim nie byłeś) napisał tam gość ze słowenii (ja tak przynajmniej zrozumiałem) takie coś

Od 25.5 priletia strieľať do Poľska (Polygón Ustka)slovenské MiGy-29 rakety R-60...
No chyba tłumaczyć nie musze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci w takim razie forum www.lotnictwo.net.pl (jeśli jeszcze na nim nie byłeś) napisał tam gość ze słowenii (ja tak przynajmniej zrozumiałem) takie coś
Od 25.5 priletia strieľať do Poľska (Polygón Ustka)slovenské MiGy-29 rakety R-60...
No chyba tłumaczyć nie musze.
- tylko ze napisal ze przyleca ze Slowacji. Po slowacku to bedzie - Slovensko, Slovenská republika. Slowenia to po slowensku - Slovenija, Republika Slovenija.

Inna sprawa ze Slowenia nie ma takich samolotow jak MiG-29 - http://www.aeroflight.co.uk/waf/slovenia/slovaf_current_inventory.htm

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 25 maja przylecą też na ćwiczenia słoweńskie MiGi 29 do Świdwina, więc pewnie będa podobne widoczki (też na tego typu strzelanie przylecą)

 

postaram się być bliżej, choć jak zwykle zależeć to będzie od wolnego czasu i oczywiście pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zwracam honor ;-) (tak myślałem, że sęk tkwi w odmienności języków) imt fotki jak najmilej widziane będą

Zresztą to będą chyba MiGi w fajnie wyglądającym "pikselowym" malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to będą chyba MiGi w fajnie wyglądającym "pikselowym" malowaniu

 

aż tak blisko to nie będę ale w tym miejscu liczę na dd1968. Może będzie miał okazję zrobić jakąś fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mogą wyglądać tak : http://www.planes.cz/cs/photo/1027813/?win_res=1024 (tylko nie wiem czy wszystkie zostały tak przemalowane) - piksele to piksele.

 

Cytując artykuł z Lotnictwa nr 4/2008 taki kamuflaż nosi 12 maszyn jednomiejscowych: 0619, 0820, 0921, 2022, 2123, 6124, 6425, 6526, 6627, 6728, 6829, 6930 oraz dwa dwumiejscowe: 1303, 5304

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.