Skocz do zawartości

Challenger 2 TES Megatron 1/35 RFM


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Ten syf na dachu wieży się całkiem dobrze broni. Rozmyj jeszcze przejście między brudem a czystym pancerzem jakimś pigmentem/oilbrusherem i będzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bzdura napisał:

Ten syf na dachu wieży się całkiem dobrze broni. Rozmyj jeszcze przejście między brudem a czystym pancerzem jakimś pigmentem/oilbrusherem i będzie spoko.

Spróbuje coś tam jeszcze delikatnie ruszyć ale wszelkie próby rozmywania tego wcześniej kończyły się dokładaniem kolejnej warstwy farby do tej już wcześniej wżartej a dookoła się zmywało. Najpierw zabezpieczę matem i zobaczę jak to będzie wyglądać i zdecyduję czy farbą czy pigmentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrudziłem tył i boczny pancerz. Metoda Jimeneza na chipping fluid i emalie kurzowe przynajmniej w moich rękach wyszła bardzo biednie i musiałem się wspierać white spiritem w zmywaniu. Chciałem mieć go mocno ścioranego, jednak teraz poszedłbym w  bardziej czyste wykonanie. Jest jak jest i to już końcowy wygląd głównej bryły. Model jest już po lakierze matowym, do zdjęć założony tylko lewy bok bo trzymał się na wcisk bez kleju. Soczewka w wieżyczce KMu też już pomalowana. Przy odpowiednim padaniu światła daje fajne refleksy (ostatnie zdjęcie).

298a5fa675923a839f7387f266c22e84.jpg

 

7d3bb3aa462d06941eea5de1f0cb0096.jpg

 

b9fe4ad6a87052d97da282d491ad6926.jpg

 

46374ed43b594c9b6ef55920cdd39981.jpg

 

513df4289fb9bee2bf36c6776875079c.jpg

 

2249ba8c50dc4323917e381ba42183a4.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zakurzony też się ostatecznie obroni ale myślę, że jakbym się ograniczył do washa i prostej biedronki to jako model chyba wyglądałby lepiej. No ale trzeba jechać dalej z tematem. Kolejny pracochłonny etap za mną - malowanie gumowych nakładek na gąskach. W paru miejscach mogło być lepiej ale ciężko pomalować te nakładki po wewnętrznej stronie. Ostatecznie gąsienice są w tym modelu mocno schowane a do tego jeszcze dojdzie brudzenie więc zrobiłem dość kompromisowo. Zmieniła mi się tez koncepcja i całkiem nowe gąsienice przepsikałem mgiełką rotbraun i  zmieniłem na "lekko chycone". Powinny lepiej pasować do skurzonego pojazdu.

cc1d5c8fa3295a8109241672fb941d93.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.