Skocz do zawartości

Challenger 2 TES Megatron 1/35 RFM


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłem narazie dół i zabrałem się za wieżę. Antislip nanosiłem tym razem na raz na całą wieżę. Część elementów (np śruby itp.) maskowałem maską w płynie a linie podziału skrobałem wykałaczką. Zanim zamknąłem wieżę od dołu dokleiłem elementy, które łatwiej zamontować właśnie od spodu.

25de5d3d0a7410be61c8b005e2ed1b4b.jpg

7812fe7b5ab82ae49c073a1904edbcfe.jpg

 

Jeszcze jedno zdjęcie w gorszym świetle ale lepiej podkreśla fakturę powierzchni antypoślizgowych. Jak na Challengera jest zdecydowanie zbyt wyraziście ale nie będę cudował bo jeszcze parę warstw na to pójdzie (farby, lakiery itd.) wiec do końca nie będzie wiadomo jak to ostatecznie wyjdzie.

1bf0ff549b36e8c95fac5784eca3ae9a.jpg

 

Dorobiłem jeszcze trochę detalu do kolejnego mocno eksponowanego miejsca. Pojawiła się też pierwsza szpachla 😉

92fb7cc495b9d2268cc143661c4a4d96.jpgZdjęcie wzorcowe jedynie w celu dyskusji.

 

Zrobiłem też testowo jeden peryskop z metalizowanego papieru kolorowego. Czy wg Was wygląda to w miarę ok czy lepiej pomalować na chrom a potem przezroczysty czerwony, fiolet, i niebieski?

8b92a7de34c6e076511826e24fd78029.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu że metalizowana folia zachowuje się inaczej w różnym świetle, peryskopy będą wyglądały lepiej niż pomalowane farbami clear, także naklejaj śmiało :)

 

Edit: Już wiem przynajmniej, że ta pasta do 1/72 się nie nada..

Edytowane przez Skinn3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Skinn3r napisał:

Już wiem przynajmniej, że ta pasta do 1/72 się nie nada..

Nie porzucaj nadziei bo jest też wersja tej pasty dedykowana do 1/72. Ale jak wielka będzie różnica to tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego testu wynika, że różnica raczej iluzoryczna. Jeszcze jakby co można spróbować rozcieńczenia pasty wodą. W razie czego jest jeszcze specyfik posypkowo-klejowy ale nie widziałem go jeszcze w użyciu.https://exito.sklep.pl/pl/p/AK-INTERACTIVE-8200-Anti-Slip-Texture/57220

Choć jeśli grubość posypki podobna do VMSa to do 1/72 też raczej nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam powoli sobie dłubię po nocach i w końcu wydłubałem największe (prawdopodobnie) zło w tym modelu - mechanizm KMu. Jak naliczyłem potem w instrukcji 37 byczych 🤪 elementów a nie widać tego wcale... Dodałem jeszcze prowizoryczne okablowanie. Ciężko było układać druciki na tak kruchej konstrukcji i podklejać je w niektórych miejscach żeby zachować ruchomość tego mechanizmu. Teraz zrobiłbym to raczej przed sklejeniem ale wcześniej nie wiedziałem gdzie będą na tyle duże luzy żeby wpuścić druty. Na pewno nie udało się odwzorować wszystkich meandrów okablowania ale przewody biegną mniej więcej w odpowiednim kierunku. W optykę wsadziłem kawałek DVD (będzie jeszcze malowana Tamiya Clear Smoke bo główna optyka była raczej ciemna). Boczne "kuleczki" nie dają natomiast żadnego refleksu (pewnie za małe) a powinny być błękitno - niebieskie. Prawdopodobnie zapuszczę mołotowa i na to niebieski clear.

28e78580c9e8581d4e460ce0b7f14f55.jpg

 

31600a68851fbdad57c05387e4a613a7.jpg

Edytowane przez TAW
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mogę zameldować jakiś większy postęp. Wieża ukończona w stanie "podkład ready". Wiele z elementów nie jest jeszcze wklejona na stałe, żeby nie utrudniać dalszej pracy. Z tego powodu brakuje też anten, które wyciągnę z ramki nad świeczką, peryskopów przy kopule dowódcy i pasa z amunicją - trafią na swoje miejsce na sam koniec.

e88b2ff8c0b8ad82c31d821a98a4b75d.jpg

 

7c251bd9109ee498680b44288dea837a.jpg

 

09249e8e11fbbadb729462be6b84a652.jpg

 

Na tym etapie nie widziałem już żadnej możliwości żeby w miarę łatwo dorobić jakieś detale pominięte przez producenta. Zrobiłem tylko szparę na łączeniach osłony termicznej na lufie.

007af6570cdfd17c16ddd4977e33b538.jpg

 

Co do optyki KMu udało mi się osiągnąć w miarę zadowalający efekt połyskujących niebieskich kropek. Zmieszana farba srebrna i niebieska przezroczysta zabezpieczona Ultra klejem Miga żeby maska w płynie nie zrobiła mi kuku podczas jej usuwania. Klej daje też lekki efekt szkła. Do głównego wizjera dowódcy dorzuciłem srebrnego cekina. Szkło powinno być prawie że czarne więc będzie pod sam koniec malowane Tamiya Clear Smoke tak jak duża soczewka przy KM. Z tego co nie udało mi się zrobić to przede wszystkim nie wywierciłem dziury w lufie KMu - najmniejsze wiertło jakie mam (0,3 mm) okazało się za duże i końcówka lufy zaczęła pękać. Za to ja nie pękam bo znalazłem sposób jak to obejść :) . Megatron jeździ czasem z  żółtą zaślepką na wylocie lufy więc ją po prostu namaluję 🤪

06f63f38baaa92e6a70512b5116be610.jpg

 

Pozostało jeszcze "tylko" boczne dopancerzenie i osłony z tyłu kadłuba, jakieś tam szczególiki z drucików i idziemy do piwnicy po kompresor :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszy mnie to niezmiernie, że coś tam widać że się dzieje i nawet dobrze się dzieje bo trochę już zmęczony jestem tym budowaniem. Najwięcej czasu pochłaniają części, których prawie nie widać i czasem mam wrażenie, że stoję w miejscu. Ale zostało już niewiele i drobnicy też o wiele mniej będzie to może jakoś to pójdzie i może do końca tygodnia oddam pod ocenę kompletny produkt w stanie surowym.:paker:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ta wieżyczka i ogólnie model. Tylko wydaje mi się, że zostało sporo nadlewek na wieżyczce do usunięcia, póki jeszcze nie pomalowałeś będzie łatwiej 😉 :piwo: 

 

i-44bBCHS-X2.jpg

i-Fh7JzHW-X2.jpg

i-htFB4LZ-X2.jpg

 

i-m6P5rtT-X2.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, x_bandit napisał:

Tylko wydaje mi się, że zostało sporo nadlewek na wieżyczce do usunięcia, póki jeszcze nie pomalowałeś będzie łatwiej

Podziałam jeszcze delikatnie skalpelem ale nie obiecuje, że uda się to wszystko wyeliminować na tak delikatnej konstrukcji. Nie mniej jednak spróbuję.

 

16 minut temu, copycat napisał:

Fajne detale, nie zapomnij nawiercić karabinu.

 

23 godziny temu, TAW napisał:

Z tego co nie udało mi się zrobić to przede wszystkim nie wywierciłem dziury w lufie KMu - najmniejsze wiertło jakie mam (0,3 mm) okazało się za duże i końcówka lufy zaczęła pękać. Za to ja nie pękam bo znalazłem sposób jak to obejść :) . Megatron jeździ czasem z  żółtą zaślepką na wylocie lufy więc ją po prostu namaluję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole nie było już drobnicy tylko same konkretne elementy wiec poszło nawet szybciej niż myślałem. Produkt w stanie surowym gotowy na podkład.

60492a2a87ac9b16ad79b1eab7237a52.jpg

 

15fcc12579aef7dc428cb8bc126e0c14.jpg

 

003c72f64753711f5d5820edacfc820a.jpg

 

6fe076e0577a050781d2b926dd1e209b.jpg

 

389a55a5c42347d04056a12acbdc5d07.jpg

 

W jednej z galerii @Pan_na_Zulawach poruszaliśmy kwestię bieda studio do fotografowania modeli wiec przy okazji pokażę swoje - może ktoś skorzysta zanim pójdzie do sklepu dla fotografów.

studio.jpg.99fddecebd239c74c7781d42704aa92f.jpg

Stolik, arkusz bristolu, dwie lampki do codziennego domowego użytku. Podwyższenie z tyłu to dwie pufy nałożone jedna na drugą i coś do podtrzymania arkusza u góry (jak widać portfel pod koniec miesiąca też daje radę  🤪). Zdjęcia robione z wolnej (ale pewnej 😉 ) ręki najtańszym telefonem z oferty Oppo. Efekty jak powyżej. Wiadomo, że nie są to zdjęcia jakie pokazują tu modelarscy profesjonaliści, bez grama cienia i ostrością w każdym obszarze kadru ale myślę że "jak ze te piniondze to bedzie".

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dorotka napisał:

Maluj 

Będę! Ale nie wiem kiedy bo tego po nocach nie ogarnę. Niewykluczone, że prędzej wystrugam jeszcze jakiś inny egzemplarz do stanu pod aerograf 🤔

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, makinen napisał:

Sama wieza już jest atrakcyjna 

Z pewnością ze względu na stylowy wiktoriański stolik do herbaty 😉 Naprawdę nie wiem skąd ci brytole brali inspirację do takiego rozwiazania...

14 godzin temu, piotrkur napisał:

koniec miesiąca a portfelik gruby..fiufiuu!!

Odkąd banki przeniosły się do telefonów to żona już do niego nie zagląda i lewucha się gromadzi :mrgreen:. Oprocentowanie porównywalne z bankowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.