Skocz do zawartości

Challenger 2 TES Megatron 1/35 RFM


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, patrykd napisał:

patrząc na kable od lampy oryginału a twoje. Te z oryginału są nieco cieńsze

Tez mi się tak wydaje ale mi to nie przeszkadza. Są puszczone dość głęboko pod spód wiec odrywanie nie ma sensu. Bardziej mi przeszkadza to, że soczewka od termowizji jest wyraźnie mniejsza niż na prawdziwym pojeździe, ale to już producent tak ustalił a ja to jakoś przełknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bazylms napisał:

Widzę że żaluzje masz zestawowe. Ja kupiłem zestaw waloryzujący, otwarłem pudełko po czym szybko te blachy opchnąłem. Też dam plastikowe. 

Z tymi blaszkami to rzeczywiście roboty byłoby sporo. Na dodatek ja chciałem mieć te żaluzje zdejmowane do malowania, więc trwałość konstrukcji też przemawia za zestawowymi, które same w sobie jak na plastiki nie są bardzo grube, a przynajmniej nie rażą swoją grubością tak jak klatka dla ptaków na stoliku do herbaty. Najlepszą waloryzacją jaką mogliby wypuścić do tego modelu to byłyby maty z siatką maskującą dociętą na wymiar i jakimś lekko elastycznym podłożu. Takie coś to bym brał nawet za gruby hajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowania w tym momencie nie ma co omawiać. Na rozjaśnienia nie starczyło dziś czasu wiec narazie tylko podkład i baza (Tamiya Nato Green).

465c2b70ac14c612bb2bcf0fccf0217e.jpg

 

Za to wiadomo już jak mniej więcej przedstawia się kwestia powłoki antypoślizgowej. Jak dla mnie wyszło całkiem fajnie i delikatnie. Spodziewałem się większych grudek więc jestem nawet zadowolony.

4769f8b9c1c2a5fe3e7d00e5c0a3af81.jpg

 

d69b3a53d3cbc41fc5651faffc77bb41.jpg

 

W tym czołgu zdecydowałem się na scenariusz ze świeżo założonymi gąsienicami nówka sztuka. Chciałem zrobić coś innego niż podrdzewiałe gąski, a że to egzemplarz pokazowy to się pokusiłem na coś takiego. Oczywiście nie zapomnę pomalować gumowych nakładek po obu stronach i w zależności jak brud siądzie to być może trzeba je będzie zmatowić.

d3ca05fdccdeecdb5860b05b7a05d4d4.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Malowania ciąg dalszy czyli  rozjaśnienia bryły. Trochę modulacja, trochę panel lightning i trochę kubizm z postmodernizmem - jednym słowem miszmasz :) . Ogólnie nie trzymałem się tu sztywno żadnej z technik a jedynym zamiarem było nadanie przestrzenności bryle wiec w paru miejscach może to iść wbrew logice. Ogólnie z efektu jestem zadowolony bo nawet z daleka widzę kontury czołgu. Wydaje mi się jednak, że przesadziłem z dodatkiem rozjaśniacza i zbyt mocno wypłowiłem kolor. Myślę żeby go jeszcze przesmigać mgiełką z koloru bazowego albo clear green albo przewrotnie nasycić barwą za pomocą clear yellow. Druga opcja to zostawić jak jest i zostawić do ściemnienia po lakierze i jakieś oleje załatwią jeszcze sprawę nasycenia. Co o tym sądzicie?

33bbb133125554a7f1c8f9b8e0fcd497.jpg

 

7627ff56b410d1f54c43b689a1a3abbc.jpg

 

e9d2f552db71b0b4a5a599f2457b430c.jpg

 

daa6a626f3c2e2790d0ce1cd30bccc01.jpg

 

0f9e4ef73ae6f49d01ef80cdf01ff30c.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, patrykd napisał:

A dlaczego tutaj tak dziwnie? Jakieś kółka?

Tak, tam są kółka 😉

17 godzin temu, halset napisał:

Myślałem że to tylko preshading

A ja myślałem, że to będzie już kolor ostateczny ale rzeczywiście wyszedł preshading. Zaczynałem malować z samego rana kiedy jeszcze było słabe słońce i ukręciłem sobie farbę do rozjaśnień ale wydawała mi się za mało kontrastowa więc dodałem buffa. Kiedy słoneczko na dobre weszło do pokoju to wtedy odkryłem, że z koloru bazowego niewiele zostało. I teraz muszę się zastanowić jak to ugryźć żeby ten kolor się znów nasycił. Nie chcę raczej polegać na filtrach olejnych - to już raczej do korekty w razie czego po nałożeniu lakieru. Spróbuję kolorem bazowym na zasadzie brudnego rozcieńczalnika żeby nie stracić kontrastów i być może na to jeszcze clear yellow jeśli wciąż będzie zbyt blado. Jak wam się widzi ten pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO MA BYĆ MNIEJ WIĘCEJ TAKI KOLOR JAK NA ZDJECIU:

Challenger_2_TES_MBT_Megatron_main_battle_tank_United_Kingdom_British_Army_defense_industry_details_.jpg

1hdar2m2tsr31.jpg

Ja bym go już przestał rozjaśniać. Ma być zielony i już.  Ściemnieje i tak po filtrach, wash-u i olejach. 

Można go jeszcze na koniec potraktować shaderami:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, robertmodelarz napisał:

Ja bym go już przestał rozjaśniać. Ma być zielony i już.  Ściemnieje i tak po filtrach, wash-u i olejach. 

Można go jeszcze na koniec potraktować shaderami:

Nie zamierzam go ani bardziej rozjaśniać ani ściemniać ani robić cokolwiek z kontrastami. Chce tylko nasycić kolor bo wyszedł zbyt blado. Tak sobie myślę, że kolor bazowy zbyt zredukuje kontrast bo się poprostu zleje ze wcześniejszymi malunkami. Może mi się do tego sprawdzić jeszcze clear green ale to chyba muszę porobić testy na kawałku plastiku co dobrze siądzie na takich barwach. Co do shaderów to wydaje mi się, że są to takie brudne rozpuszczalniki w ładnych buteleczkach, które akurat łatwo zrobić samemu w domu dodając do farby więcej thinnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dorotka napisał:

Ja bym zrobił mieszankę bazowego z rozpuszczalnikiem dodał trochę żółtego (kroplę na 5 ml) i przejechał po całości :) 

Takie rozwiązanie też mi się nawet podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor się trochę nasycił po mgiełce z bazy z dodatkiem dunkelgelb a bezbarwny połysk wszystko ściemnił. Modulacja się zachowała, kolor nie razi bladością wiec malowanie można uznać za zakończone.

 

903f6093ed7ca2408cf4c61993275405.jpg

 

38f6fcecde07d08522d44c8cf0d2c165.jpg

 

be8ac9c0516fbc5762d23335e7709ba5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

Kolor się trochę nasycił po mgiełce z bazy z dodatkiem dunkelgelb a bezbarwny połysk wszystko ściemnił. Modulacja się zachowała, kolor nie razi bladością wiec malowanie można uznać za zakończone.

 

(...)

 

Wiadomym to było wszak 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę do przodu. Podmalowane gumowe elementy, położone kalki i wash punktowy. Na koniec wszystko zabezpieczone satyną od Pana Hobby, która właściwie jest w 4/5 błyszcząca. Teraz trzeba go będzie trochę pomęczyć olejami.

 

911171ceb8d0907e82b0fc7446f9f3c5.jpg

 

3ef416f58200cf0cab5e12ed5d68d8ca.jpg

 

54176ec8431a8e0efbc8fa582c218846.jpg

 

141bff42c4c357754dd252ba9d2f43d0.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, x_bandit napisał:

... a jak wyszła wieżyczka KMu bo jakoś jej ostatnio nie widze na fotkach?:wpier:

Żeby nie było że coś ukrywam to z każdej strony uzupełnię zaległości 😉 Duża soczewka będzie jeszcze malowana Tamiya Clear Smoke.

KM.jpg.c3807f3adde0b0a8e67c2d556de4f91c.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No to fajnie że się podoba ale jak tak porobiłem zdjęcia to widzę, że trzeba będzie poprawić malowanie kabli. Były co prawda malowane farbą dark rubber z Panzer Aces ale niezbyt to widać. Może też dla tego, że narazie wszystko się błyszczy ale będę musiał zwrócić na to uwagę na dalszym etapie prac.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Porobiłem olejami. Mimo, że całkiem sporo tego poszło to wciąż błyszczy się i zdjęcia robiłem spod różnych kątów żeby było widać co tam się dzieje.  Megatron na wielu zdjęciach jest wręcz styrany brudem więc i mój postanowiłem taki mieć . W jednym miejscu poszło stanowczo za dużo - mianowicie przy kopule dowódcy farba wżarła się tak mocno że ruszyć jej już nie idzie wiec już taki będzie musiał być. Będzie jeszcze brudzenie dołu i całego tyłu ale to już z aerografu. Na bocznym pancerzu wanny spróbuję metody na chipping fluid i olejne specyfiki kurzowe. Spawy na przedniej płycie oddzielające poszczególne panele przejadę jeszcze ołówkiem bo wash nie chce w nie siąść ale wpija się w chropowatą powierzchnie antypoślizgową tuz obok.

4d9765bfd4e8495ad3e0353c819ceb01.jpg

 

94222ee43ad7fe692349b957ba2a3539.jpg

 

79a201cc4a412b2638d971b9ba5358c0.jpg

 

675ebf7823358a275750633d464d7c69.jpg

 

ea8ddc4dbbf7206cde503aabf7e5b023.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.