Skocz do zawartości

T17E1 Staghound A/C MK.I Bronco 1/32


stakov

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się w końcu skończyć Staghounda firmy Bronco. Model nie należy do przyjemnych w dłubaniu ze względu na masę mikroskopijnych elementów które przy wklejaniu wystrzeliwały z pęsety jak z procy, plastik też jakiś strasznie śliski. Nie wiem czy wszystkie modele tej firmy są takie same czy tylko ten. Jeśli tak to modeli tej firmy już nigdy nie kupię bo szkoda nerwów. 

14.jpg

1.jpg

3.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

11.jpg

13.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Niestety coraz więcej firm produkuje modele, przy sklejaniu których prawdopodobny jest strzał z pęsety. Do tej pory raczej było to raczej na korzyść modelarzy... Może to jednak wada niektórych pęset, bo cóż innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Niestety coraz więcej firm produkuje modele, przy sklejaniu których prawdopodobny jest strzał z pęsety. Do tej pory raczej było to raczej na korzyść modelarzy... Może to jednak wada niektórych pęset, bo cóż innego.

Albo trzeba się nauczyć robić pęsetą 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 15:37, rhinoceros napisał:

Albo trzeba się nauczyć robić pęsetą 😁

Święte słowa😁😁😁. A może Bronco zacznie wypuszczać modele składające się z 5 dużych części bo inaczej straci klienta😁😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sas55 napisał:

Święte słowa😁😁😁. A może Bronco zacznie wypuszczać modele składające się z 5 dużych części bo inaczej straci klienta😁😁😁

Wcale nie twierdzę, że przeszkadzają mi modele z dużą ilością drobnych elementów a wręcz przeciwnie, model wygląda wtedy bardziej atrakcyjnie. Tak jak pisałem plastik jest jakiś inny, bo w innych modelach co  w tej chwili robię jakoś tego problemu nie ma. Pęsety jake używam to fine art, uważam, że są dobre i precyzyjne więc powinno być ok. Co do firmy Bronco nikomu nie odradzam zakupu ich modeli bo robią naprawdę fajne rzeczy, że akurat mi coś tam nie pasowało  proszę się tym nie sugerować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mówisz o swoich odczuciach bo wielu kolegów będzie uprzedzonych co kupuje i być może dzięki temu będą się mnie stresować, a Ci co go jak jak już kupili, tak jak ja to będą bardziej uważać. 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Nie szukajmy diabła, gdzie go nie ma...

To dobry model- wymaga trochę innej obróbki części ze względu na specyficzne tworzywo, ale nic poza tym. Naprawdę niezłe spasowanie części gwarantuje świetny efekt końcowy- Jest jeszcze model Italeri- uproszczony wobec tego i antyczny model żywiczny nieistniejącej lubelskiej firmy- ale to prehistoria...

Sam mam ten model i wiele sobie po nim obiecuję! Mam sklejony wyrób Italeri.

Bronco- to doprawdy bardzo dobry wybór. Wymaga tylko "dopieszczenia".

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rhinoceros napisał:

...To dobry model- wymaga trochę innej obróbki części ze względu na specyficzne tworzywo, ale nic poza tym...

Potwierdzam, plastik "made in Bronco" jest bardzo dziwny - jakby miał domieszkę parafiny i "ciągnął się" np za pilnikiem. Trudno się to obrabia.

No, ale kilka tematów mają kapitalnych - z mojego punktu widzenia :)

 

U mnie na wykonanie czeka taki - ale przeciwlotniczy w polskich barwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.